Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 5 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«П’ять перлин Дніпра», Або як кременчужанам швидко втекти від цивілізації

 

9 сентября 2019 09:45

Зараз все більшою популярністю серед міських жителів користується такий різновид відпочинку, як зелений туризм. Зовсім поруч із Кременчуком є локації, де мандрівникам пропонують не лише відпочити, а й відчути всі принади сільського життя.

Хтось скаже: навіщо їхати в село, якщо можна відпочити на дачі? Дійсно, з цим можна погодитися. Але якщо, по-перше, ця сама дача взагалі є, по-друге, якщо вона розташована в екологічно чистій місцевості та, по-третє, якщо відпочинок на дачі буде таким же повноцінним і цікавим, як у селі. Адже городяни обирають зелений туризм не лише для того, щоби пожити «іншим» життям на лоні природи, а й дізнатися щось нове, а то й зцілитися.

І якщо раніше витрати сіл на зелений туризм були зазвичай за залишковим принципом, то з розвитком об’єднаних територіальних громад (ОТГ) саме цей напрямок стали активно впроваджувати. Адже в багатьох ОТГ зрозуміли, що зелений туризм сприяє стабільному динамічному збільшенню надходжень до бюджету, дає додаткові робочі місця. І саме завдяки йому відроджується село, розвиваються інші сфери (транспорт, зв’язок, будівництву тощо). Не треба забувати, що, хочеш не хочеш, іде новий поштовх традиційної культури: народної архітектури, мистецтва, промислів. А саме всього, що складає місцевий колорит і приваблює відпочиваючих.

Музей хліба, етно-садиби і промисловий туризм

Це взяли на озброєння у Кременчуцькому районі, де створили Кластер зеленого туризму «П’ять перлин Дніпра». Учасниками його стали чотири ОТГ (Піщанська, Недогарська, Омельницька, Пришибська) та Білецьківська сільська рада. І не дарма – тут є чим здивувати гостей.

Так у Омельницькій ОТГ проклали туристичний маршрут, де пропонують подорожували за програмою: Музей хліба та Зразковий історико-етнографічний музей (в Омельницькій школі); Художня портретна галерея імені академіка В. І. Вернадського; екологічна стежина В. І. Вернадського; відвідування геологічної пам’ятки природи «Головкові кручі».

Кардинально інший напрямок туризму у Пришибській ОТГ – промисловий, на теренах Єристівського ГЗК.

А в Недогарській ОТГ в рамках сільського туризму пропонують насолодитися краєвидами Кременчуцького моря. Також там є конеферма, де всі бажаючі можуть покататися і поспілкуватися зі шляхетними тваринами.

Відразу два села Білецьківської сільради потрапили у Кластер зеленого туризму «П’ять перлин Дніпра». Це Білецьківка, де є садиба «Веселка» і Музей старожитностей. А також садиба «Кантрі Хауз» у Чечелевому. Її господиня Надія Михайлова добре відома кременчужанам – зі своїм етно-двориком вона є учасницею багатьох  заходів у Кременчуці. 

Родзинка сільського туризму в Піщанській ОТГ – пасіка спадкового бджоляра Миколи Гречаного. Він теж відома у Кременчуці людина: член спілки пасічників України, член гільдії медоварів, активний учасник усіх міських ярмарків. Чимало містян дегустувало продукцію Гречаного!

Поспати з бджолами і оздоровитися

Чим спадковий пасічник і його родина готова дивувати туристів, журналісти Кременчуцької газети протестували минулого тижня. До речі, того дня, коли ми завітали до Миколи і Оксани Гречаних, у їхній садибі було чимало гостей: у рамках презентації Кластера зеленого туризму «П’ять перлин Дніпра» сюди з’їхалися голови і представники ОТГ не лише Полтавщини, а й інших областей.

«Я пасічник у третьому поколінні. Із 6 років мій дід вводив мене у курс бжолярської справи», – говорить пан Микола і показує свідоцтво про бжолярський фах свого діда.

Тепер пасікою займається він із сином Євгеном і племінником Романом (сином сестри). Їхня пасіка вражає – понад 100 вуликів!

Все це потребує постійного догляду. А нещодавно ця кременчуцька родина пасічників обладнала кімнату на вуликах. І якщо для того ж Закарпаття сон на бджолиних вуликах уже не дивина, то в нашому регіоні вуликотерапію лише починають впроваджувати. 

«Ми пропонуємо спробувати унікальну процедуру оздоровлення усього організму – сон на бджолиних вуликах. Ліжко-лежанка розміщене безпосередньо на вуликах в дерев’яному будиночку. Конструкція диво-вулика продумана так, що жодна бджола не може вжалити пацієнта», – говорить Гречаний.

А його племінник Роман Мирний розповідає, що сам полюбляє спати в будиночку над вуликами. І сон там дивний.

«Вуликотерапія базується на близькому контакті людини з бджолиною сім’єю. Через дрібну сіточку з бджолиного житла виходить чисте і цілюще повітря, наповнене мікрочасточками пилку, нектару, прополісу, воску та меду, створюючи в будиночку свій незвичайний мікроклімат. Тут заспокоюєшся і забуваєш про все», – розповідає чоловік.

Тим, хто хоче спробувати вуликотерапію, Микола Гречаний радить робити це вже наступного року. Оскільки зараз бджолині родини готуються до зими. А ось весна і літо – найкращий період. Рої набирають силу і, самі того не розуміючи, віддають її людині.

5 цікавих фактів про бджіл і бджільництво

Чи знали ви що: 

- Бджолиний рій зимує у формі кулі. Всередині – матка, яку оберігають звичайні бджоли. Розмір кулі залежить від температури повітря: при холодах він – із людський кулак, та чим тепліше – збільшується.

- Велику кількість меду бджоли приносять, коли квітне акація. З 1 га квітів цього дерева бджоли можуть наносити тонну меду. Для порівняння: з гектару соняха – 50 кг.

- Носячи мед, бджоли буквально зтираються. У них зношуються лапки, крила. Найчастіше це трапляється під час медоносу з соняхів.

- Це забобони, що пасічниками можуть бути лише чоловіки. Голова Спілки пасічників Полтавщини – Наталія Трикаш (Кірячок). Вона разом із донькою має власну пасіку.

- У Кременчуці при ВПУ №7 діють курси, де навчають на бджолярів-столярів. Можна не лише навчитися вправлятися із бджолами, а й робити вулики для них.

Вже зовсім скоро, у жовтні цього року, Кластер зеленого туризму «П’ять перлин Дніпра» презентує туристичні маршрути Кременчуцького району в Києві. На всю Україну говоритимуть про початок розвитку зеленого туризму саме під Кременчуком. А для зручності планують видати спеціальний буклет з усіма вище перерахованими дивами. Всім, кого зацікавила ця тема, Кременчуцька газета планує розвивати її у наступних публікаціях. 

Нагадаємо, під Кременчуком презентували маршрут зеленого туризму.

 

Фото Кирило Воронцов

Олена Ліпошко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться