Кременчуцька газета
Неділя, 26 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

«Рашизм – це нове обличчя комунізму»: у Кременчуці провели паралель між радянською та російською владою

15 листопада 2022 18:00

Відкриття нової виставки.

Сьогодні у вітрині Філії № 3 комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» відкрилася виставка Архіву національної пам'яті «Комунізм = рашизм».Представляв експозицію уродженець Полтавщини, завідувач відділу ГДА УІНП Євген Янкевич.

«У Кременчуці  на центральній вулиці, на пішохідній зоні презентується виставка, щоб люди мали цілодобовий доступ, могли оглядати. Це надзвичвайно приємно. І наступним містам Кременчук ставитимемо у приклад», - похвалив наше місто Є.Янкевич.

Він розповів, що дана виставка вперше була проекспонована у червні 2022 року у Києві біля Михайлівського собору.

Зазначимо,виставка «Комунізм = Рашизм» — це 13 історій про українців 20 та 21 століть, які постраждали від радянської та російської влади. Історії вибрані не випадково — вони проводять паралель між злочинами комунізму та рашизму. А також доводять, що методи, мотиви росіян щодо знищення українців не відрізняються: це розстріли, виселення, пограбунки, депортації, фільтраційні табори. 

«Виставка створена не лише для того, щоб людям показати щось історичне цікаве, а для того, щоб показати, що ці методи (комунізм і рашизм, авт.) практично не змінилися. Якщо ми говоримо про нацизм, як явище, то він засуджений на світовому рівні був свого часу Нюрнберзьким процесом, тепер він не може відродитися: затавровано і заборонено. То комунізм зараз міняє обличчя і показує себе світові як рашизм – таке відродження російської-московської імперії. І Україна – це та держава, народ, які потерпали століттями від цього. І зараз на початку 21 століття отаке відбулося… Цією виставкою ми хочемо нагадати українцям, що комунізм – це рашизм, а рашизм – це нове обличчя комунізму і тих всіх нелюдських режимів, які були по відношенню до українців та існували до цього», - розповідає Є.Янкевич

За його словами, виставкою хочуть стимулювати думку української влади, цивілізованого світу, що комунізм і рашизм заслуговують трибуналу і засудження всесвітнього, як це було після розгрому нацистської Німеччини.

Виставка триватиме два тижні, фактично цілодобо доступна для огляду у вітрині бібліотеки на  вул.Соборній. На стендах можна побачити архівні документи про репресованих українців у 20 столітті, а також свідчення про сучасні злочини російської армії. 

 

Переглянути виставку можна також в онлайн-форматі на сайті Архіву національної пам’яті. 

 

Тетяна Красельникова

Фото автора


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися