
Відкриття нової виставки.
Сьогодні у вітрині Філії № 3 комунального закладу культури «Кременчуцька міська публічна бібліотека» відкрилася виставка Архіву національної пам'яті «Комунізм = рашизм».Представляв експозицію уродженець Полтавщини, завідувач відділу ГДА УІНП Євген Янкевич.
«У Кременчуці на центральній вулиці, на пішохідній зоні презентується виставка, щоб люди мали цілодобовий доступ, могли оглядати. Це надзвичвайно приємно. І наступним містам Кременчук ставитимемо у приклад», - похвалив наше місто Є.Янкевич.
Він розповів, що дана виставка вперше була проекспонована у червні 2022 року у Києві біля Михайлівського собору.
Зазначимо,виставка «Комунізм = Рашизм» — це 13 історій про українців 20 та 21 століть, які постраждали від радянської та російської влади. Історії вибрані не випадково — вони проводять паралель між злочинами комунізму та рашизму. А також доводять, що методи, мотиви росіян щодо знищення українців не відрізняються: це розстріли, виселення, пограбунки, депортації, фільтраційні табори.
«Виставка створена не лише для того, щоб людям показати щось історичне цікаве, а для того, щоб показати, що ці методи (комунізм і рашизм, авт.) практично не змінилися. Якщо ми говоримо про нацизм, як явище, то він засуджений на світовому рівні був свого часу Нюрнберзьким процесом, тепер він не може відродитися: затавровано і заборонено. То комунізм зараз міняє обличчя і показує себе світові як рашизм – таке відродження російської-московської імперії. І Україна – це та держава, народ, які потерпали століттями від цього. І зараз на початку 21 століття отаке відбулося… Цією виставкою ми хочемо нагадати українцям, що комунізм – це рашизм, а рашизм – це нове обличчя комунізму і тих всіх нелюдських режимів, які були по відношенню до українців та існували до цього», - розповідає Є.Янкевич
За його словами, виставкою хочуть стимулювати думку української влади, цивілізованого світу, що комунізм і рашизм заслуговують трибуналу і засудження всесвітнього, як це було після розгрому нацистської Німеччини.
Виставка триватиме два тижні, фактично цілодобо доступна для огляду у вітрині бібліотеки на вул.Соборній. На стендах можна побачити архівні документи про репресованих українців у 20 столітті, а також свідчення про сучасні злочини російської армії.
Переглянути виставку можна також в онлайн-форматі на сайті Архіву національної пам’яті.
Тетяна Красельникова
Фото автора