Кременчуцька газета
Четверг, 5 Грудня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Ректори ВНЗ Полтавщини хотіли з наскоку обрати нового голову Ради ректорів області замість Володимира Онищенка: віцегубернатор Чубенко зірвав їх плани

24 січня 2024 19:30

«Я вперше все це бачу. Як можна не переглянувши документи, казати свою точку зору? Пропоную їх вивчити, а потім обговорити комісійно і визначитися».

 

17 листопада 2023 року у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) відбулася зустріч ректорів вишів області, на якій підписано договір про співробітництво між закладами вищої освіти Полтавщини. Як повідомив сайт «Полтавщина» , документ підписали: ректорка Полтавського національного педагогічного університету імені Короленка, професорка Марина Гриньова, ректор Полтавського університету економіки і торгівлі, професор Олексій Нестуля, ректор Полтавського державного аграрного університету, професор Олександр Галич, ректор Полтавського державного медичного університету, професор Вячеслав Ждан, ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, професор Михайло Загірняк. На зустрічі була й екс-ректорка ПДАУ Валентина Аранчій.

Зокрема Олексій Нестуля тоді назвав цю зустріч «Союзом рівних».

Під документом «Союзу рівних», як можна було помітити, немає підпису ректора Національного університету «Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка» Володимира Онищенка. Можливо, на думку підписантів, він не рівня їм, бо є рівнішим за рівних, як голова Ради ректорів ВНЗ III-IV рівнів акредитації Полтавського регіону.

За нашою інформацією, зустріч ректорів без Володимира Онищенка є своєрідним прологом до обрання нового голови Ради ректорів — згаданого вище ректора ПДАУ Олександра Галича.

Керівники вишів неофіційно говорять, що Онищенко протягом багатьох років встиг пересваритися з усіма колегами, а з ПУЕТом навіть увійти в судовий процес.

Зазначимо про конфлікт Оніщенка з деякими ректорами ВНЗ Полтави вже повідомляли ЗМІ. Так, влітку 2023 року ректорка ПНПУ Марина Гриньова вказала на «амбіції Володимира Онищенка» щодо поглинання педуніверситету. 

І ось 24 січня 2024 року вже наприкінці проведення робочої зустрічі з ректорами (директорами) закладів вищої освіти Полтавської області у Кременчуцькому національному університеті імені Михайла Остроградського, яку проводили заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Антон Чубенко та виконувач обов’язків голови Полтавської обласної ради Олександр Лемешко, питання «Союзу рівних» спливло знову.

Коли всі питання порядку дня було вичерпано і А.Чубенко запитав чи є якісь питання ще, а всі промовчали і ректор КрНУ Михайло Загірняк запросив всіх на екскурсію закладом, прокинувся ректор Полтавського університету економіки і торгівлі Олексій Нестуля.

Він раптово підняв руку і з місця почав розповідати про необхідність, раз всі ректори зібралися разом, провести організаційні збори Ради ректорів області.

«Шановні колеги! Так як порядок денний вичерпаний, а в ньому беруть участь представники всіх закладів вищої освіти, які працюють в області, при тому більшість із них представлені - 6 із 7 першими особами, які мають право приймати рішення, то є пропозиція провести організаційне засідання Ради ректорів закладів вищої освіти Полтавської області.

Чим обумовлюється? Чим обумовлена необхідність такого засідання? Рада ректорів попереднього складу, яку очолює зараз Володимир Олександрович, була сформована відповідно до положення затвердженого в 1996 році. Два роки тому назад воно було анульовано наказом Міністерства освіти і науки. Тож Рада діє поза правовим полем, який існує в Україні. Це перше.

По-друге, фактично вже близько, ну, мабуть, 8 років Рада практично не діє, оскільки в такому форматі ми дійсно зібралися чи не вперше за останні роки. Ми збиралися переважно на запрошення голови адміністрації або його заступника на наради, які десь позиціонувалися як зібрання Ради ректорів. Практично системної роботи Рада не вела.

Ми пробували вийти з цієї ситуації через створення регіонального представництва Спілки ректорів України. Відбулося засідання, це два роки тому назад. Ми звернулися до президії Спілки ректорів України з проханням дозволити провести організаційні збори обласного регіонального осередку. Але впродовж понад більше року такого дозволу Президія так і не надала. Які причини, я не хочу зараз зупинятися, я констатую факт.

У ряді областей, де не створені регіональні збори, де не створені регіональні представництва Спілки ректорів України, зокрема Сумська, діють Ради ректорів як ініціативні об'єднання на основі положення. Так, як це було відповідно до положення 1996 року. Тому я хочу запропонувати нам всім вийти із цієї колізії, яка склалася. Тому що у переліку регіональних представництв Спілки ректорів вказано прізвище Володимира Олександровича, як голови Ради ректорів Полтавської області. Тої Ради ректорів, яка вже неправомочна, яка не вирішує, яка вже неправомочна, не працює і не дієздатна, але вона визнається спілкою ректорів, яка не дозволяє створити цю раду відповідно до статуту. Тому в мене є пропозиція провести організаційні збори, на яких затвердити положення про раду ректорів закладів вищої освіти Полтавської області»,- заявив пан Нестуля.

«Це що буде якась Громадська організація?»,- запитав А.Чубенко, який явно не очікував такого ходу подій, коли нарада на очах почала перетворюватися на революційний захід.

«Ні… Це буде орган громадського самоврядування, дорадчий орган, без створення юрособи…»,- почав пояснювати О.Нестуля і попрохав ректора Полтавського державного аграрного університету Олександра Галича роздати всім положення про раду. Той прохання виконав і надав проект документу.

А тим часом О.Нестуля продовжував описувати ситуацію і розповідав, що з колізії стосовно формування Ради потрібно виходити спільно всім ректорам.

А.Чубенко запропонував вивчити подані проектні документі і зібратися комісійно згодом.

«Хочеш заговорити справу – створи комісію»,- прокоментував пан Нестуля.

«Я вперше все це бачу. Як можна не переглянувши документи, казати свою точку зору? Пропоную їх вивчити, а потім обговорити комісійно і визначитися»,- ледь не обурився А.Чубенко.

Після таких слів обласного керівника О.Нестуля пом’якшав і звернувся до колег аби погодитися провести ще одну зустріч з озвученого питання. У підсумку в Кременчуці на нараді наскоком скинути з посади В.Онищенка і призначити нового керівника Ради ректорів не вийшло. Наступне засідання призначене на 14 лютого – День всіх закоханих. Можливо хоча б у свято ректори не сперечатимуться один з одним, а помиряться і між ними буде злагода.

А до того часу А.Чубенко заявив, що готовий відкликнутися на пропозицію ректорів зустрітися ледь не з кожним з них окремо аби вислухати пропозиції стосовно роботи Ради ректорів.

Вже після наради ректор Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, професор Михайло Загірняк запросив усіх колег на спільне фото. Володимир Онищенко став збоку від опонентів.

 

Олег Булашев

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися