
Розповідь від першої особи.
21 жовтня 2021 року у Кременчуцькому закладі дошкільної освіти (ясла-садок) № 19 (вул. Софіївська, 1) сталася трагедія - на дітей та виховательку впало дерево. Унаслідок цього 4-річна дівчинка померла у лікарні, а 5-річному хлопчику та виховательці надали меддопомогу. Тоді історія про трагедію у дитсадку в Кременчуці вийшла на всеукраїнський рівень: під час ефіру спливло багато цікавих фактів.
Чи покарні винні у трагедії? Як далеко просунулося слідство? Та інші запитання ми поставили матері загиблої дівчинки Світлані Німчиній.
Далі мовою оригіналу:
«Я мама 4-річної дівчинки Анастасії, яка загинула в дошкільному комунальному закладі N19 внаслідок падіння дерева на дитячий майданчик під час прогулянок, а також травмувався 5-річний хлопчик.
Трагічні події відбулись 21.10.2021 року.
Масштабу такої трагедії в комунальних закладах дошкільної освіти за всі роки незалежності в Україні ще не було.
Вже як рік триває слідство і відповідальні особи, які вводили дитячий садочок, як безпечний, напередодні нового навчального року, досі не покарані.
Ці посадові особи продовжують безкарно та безвідповідально перевіряти заклади освіти на безпечність.
Хочу нагадати, що саме після цієї трагедії за наказом міського голови Малецкого було проведене комісійне обстеження зелених насаджень на території загальноосвітніх, дошкільних та позашкільних навчальних закладів. За результатами обстеження виявлено, що на території закладів освіти 1556 дерев підлягають видаленню, 1097 дерев – кронуванню.
Хочу зазначити, що за результатами обстеження того ж самого садочку N19, де загинула моя донька, було виявлено 12 дерев, що підлягають знесенню з корчуванням пнів. Виникає логічне питання, за рішенням яких посадових осіб вводились всі ці заклади напередодні нового навчального року як безпечні, якщо тільки після загибелі та травмування дітей внаслідок падіння дерева, було виявлено більше ніж 2000 аварійних дерев?
Після трагедії я спілкувалась з мером Малецьким В. О., який мене запевнив, що загибель дитини, то нещасний випадок, а на території закладу всі дерева молоді та здорові. Чому ж тоді виявили 12 дерев в цьому садочку N19, які потребують знесенню, як аварійні?
А напередодні навчального року, коли садочок ввели в експлуатацію, як безпечний, ці дерева були неаварійними?
Чому така безкарність та безвідповідальність посадових осіб, внаслідок діяльності яких, гинуть та калічуться діти?»
Нагадаємо, Померла 4-річна дівчинка, яку в кременчуцькому дитсадку привалило дерево
У кременчуцькому дитсадку дерево упало на дітей та вихователя: є постраждалі (Доповнено)
Детальніше: У кременчуцькому дитсадку, де дерево привалило дітей, гуляло 18 малюків: розпочато слідство
У кременчуцькому дитсадку №19 змінився директор: Гладенька пішла працювати у департамент освіти
Олег Булашев