Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Среда, 29 Января 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Роками кременчуцькі чорнобильці кличуть нардепа Шаповалова на зустріч: у відповідь - повний ігнор

 

12 апреля 2019 14:45

У мерії згадують ліквідаторів аварії на ЧАЕС двічі на рік у квітні, коли вшановують роковини трагедії. І в грудні - в День ліквідатора аварії на ЧАЕС. Зазвичай, отак вислуховують, відповідають щось і все. Далі - місяці забуття.

Сьогодні, 12 квітня, у мерії Кременчука відбулась зустріч представників міської влади з представниками чорнобильських організацій. Кременчуцьке міськрайонне відділення громадської організації "Союз. Чорнобиль. Україна" підготувало листа до міськвиконкому, в якому окреслило ряд претензій і побажань.

Та головне, кременчужани дуже хотіли зустрітися із народним депутатом Юрієм Шаповаловим. Адже всі прекрасно розуміють питання, які стосуються виплат, санітарно-курортного лікування, пільг - вирішується на рівні держави. А пан Шаповалов - народний обранець, якому люди висловили довіру і на якого покладали сподівання. Та не тут то було.

Як розповів заступник голови Кременчуцького міськрайонного відділення громадської організації "Союз. Чорнобиль. Україна" Олександр Якименко, кременчуцькі чорнобильці з початку каденції вищезгаданого нардепа чекають на зустріч, та марно. 

Тож людям нічого не залишається, як писати отакі листи. Та чи доходять вони до Ю. Шаповалова - не відомо. А ось чиновникам сьогодні відповідати довелось.

Чорнобильці нагадують, що мають проходити щорічні медогляди. В рамках цих медоглядів - візит до лікаря ндокринолога. І мало того, що цей вузький фахівець є не у всіх центрах медико-санітарної підготовки (ЦМПСД), так заключення після візиту ендокринолога не можна отримати, не маючи аналізів на гормони. Раніше аналізи робили безкоштовно - тепер відмінили.

Чому це так, пояснювати взявся головний медик Кременчука Максим Середа. За його словами, відповідні аналізи робили лише на базі пологового будинку, а після того, як ввели пологові сертифікати, то за гроші міста такі аналізи роблять породіллям, а чорнобильці, як то кажуть, не втовплюються.

Середа запевнив, що нікому відмовляти не будуть, якщо виникне термінова необхідність. Та чіткої відповіді щодо того, що як раніше всіх забезпечать дослідженнями, не прозвучало.

Не менш цікава ситуація з санітарно-курортним лікуванням. З 2016 року чорнобильці ІІ групи не можуть розраховувати на безкоштовні путівки від держави. Тепер ця стаття фіннансується за рахунок міста в рамках програми "Турбота". І як нагадала заступниця директорки департаменту соцзахисту населення і питань АТО Олена Павлова, минулого року санітарно-курортне лікування отримали 28 кременчужан з категорії чорнобильці ІІ групи. Всього витратили 228 тис грн. На цей рік закладено 270 тис грн.

І тут чорнобильці цікавляться - скільки коштує одна путівка. І виходит, що 7 тис 300 грн.

"Яку путівку можна на ці гроші купити. Нас же посилають в страшні санаторії, куди ніхто не хоче їхати", - говорять вони.

Це ще не все - потрапити в санаторій неможливо влітку, лише взимку. Отакі реалії санаторно-курорного лікування.

Не краща перспектива й у питанні придбання житла. Секретар міської ради Юрій Гриценко говорить, що мер Кременчука виступив з ініцативою перед обласною владою щодо співфінансування в придбанні квартир за схемою 50 на 50, як це діє з учасниками АТО. Проте самі ж чорнобильці відразу заперечують: це не міська, а обласна ініціатива.

І дійсно: рік тому у інтерв'ю Кременчуцькій газеті голова Кременчуцького міськрайонного відділення громадської організації "Союз. Чорнобиль. Україна" Олександр Мамедов, розповів, що це була ініціатива тодішнього губернатора Полтавщини Валерія Головка. Йшлось про співучасть у фінансуванні на придбання житла: 50% суми платить місто і область, а 50% – родина чорнобильця.

Минув рік, ініціатива так і залишилась ініціативою. А тим часом, майже 150 родин чорнобильців стоять у черзі на квартиру.

Підняли кременчуцькі чорнобильці й транспортні питання. Тут головний транспотник міста Руслан Івашина нагадав, що компенсують перевезення за рахунок міського бюджету. І як всі пільговики, кременчужани-чорнобильці можуть сподіватися на одне місце в салоні маршрутки. І це при умові, що воно не зайняте. Чому так в Кременчуці, коли в тій же Полтаві перевозять без будь-яких обмежень, а в Тркускавці може сісти 5 чорнобильців - відповіді не отримали.

І насамкінець, Кременчуцька газета нагадує, що такі зустрічі традиційні. У мерії згадують ліквідаторів аварії на ЧАЕС двічі на рік у квітні, коли вшановують роковини трагедії. І в грудні - в День ліквідатора аварії на ЧАЕС. Зазвичай, отак вислуховують, відповідають щось і все. Далі - місяці забуття.

А тим часом, чорнобильців стає з кожним роком все менше. Станом на 1 січня 2018 році у Кременчуці зареєстровано 2  472 особи, які мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. З них 168 – евакуйовані з зони відчуження. Тяжкі хвороби, отримані внаслідок перебування у небезпечній зоні, «косять» чорнобильців: ще 10 років тому в нашому місті було 2 788 осіб з відповідним статусом. 

Нагадаємо, кременчуцькі чорнобильці скаржаться на погане харчування у відділенні для ліквідаторів ЧАЕС: "Скоро з дому їжу носитимемо"

Читайте: 32 роки забуття і зневіри відтоді, як держава зробила чорнобильців заручниками

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться