Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Вторник, 22 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

А «розумні» зупинки в Кременчуці зовсім «не розумні». Від міської влади вимагають пояснення: чому це так

 

25 сентября 2019 09:05

Обіцянки були гарні. А насправді?

Кременчуцька активістка Лариса Гориславець зацікавилась новими кременчуцькими зупинками, які так широко рекламували чиновники, анонсуючи, що вони будуть сучасними і комфортними. Їх зводили в Кременчуці у рамках інвестиційного проекту Полтавської області. І гроші витрачали не лише з бюджету міста і бюджету Полтавської області. Ці зупинки вже змонтували. Та чи насправді вони такі, якими їх раніше обіцяли облаштувати чиновники?

«Приходжу на зупинку я. О! нова зупинка. А скільки коштувала бюджетних грошей? А чому така, а не інша? А хто підрядник? А який був проект? А результат такий, як у проекті? А чому не такий? На фоточці зупинка, історію створення якої я не знаю. Це моя зупинка. По закупівлях не бачу, хто її будував і за стільки. На фото ви бачите цей острівець європейськості і сучасного дизайну в океані суворих реалій міської інфраструктури», - описує кременчужанка.

Вона нагадує, що 13 нових зупинок громадського транспорту вирішили встановити в Кременчуці.

«Наприкінці 2018 року КП «Благоустрій Кременчука» уклало договори. Ми написали запит, щоб дізнатися, що ж будуть робити і як, але договір було розірвано. Потім договори уклали знову.  Сума усіх укладених договорів – 885 тисяч гривень, так пише https://clarity-project.info А хто підрядник? ФОП Вовк Володимир Анатолійович узявся встановлювати усі зупинки. А який був проект? Тут найцікавіше. Бо в договорах було вписано, що ці зупинки встановлюють в рамках міського проекту «Кременчуцькі зупинки – очікування з комфортом», які розробляв Кременчукінвест, перейменований в Інститут розвитку Кременчука. В описі вказано про оснащення зупинок системою оповіщення «Вуличне радіо», USB-портами для телефонів, системою відеонагляду на зупинках для безпеки, інформаційним табло з графіком руху транспорту (я так розумію – це ж електронне, не на фанері?). Передбачалося надання вільних площ на перегородках для реклами, щоб заробляти гроші для міста. В проекті сказано, що 540 тис грн дає місто, 500 тис грн дає область і ще 60 тис – співвиконавці. От, правда, в проекті Інституту розвитку міста не вказано, скільки ж інноваційних зупинок хотіли збудувати за такі гроші. Полтавська обласна рада сказала мені, що вони свої 500 тисяч у 2018 році дали», - зазначає в своїх дослідженнях Лариса Гориславець.

Вона також повідомила, що не ревізувала усі зупинки. Але ті, що бачила за адресами договорів про «розумні зупинки», не мали ніяких інноваційних штук.

«Я з початку цього року листувалася і з Благоустроєм Кременчука, і з Інститутом розвитку міста, і з Кременчуцькою міськрадою, і з Полтавською облрадою. Благоустрій сказав, що замовляли лише металеві конструкції і монтаж, а Інститут розвитку міста написав, що надав мені усю інформацію, яка в них є»,  – розповіла активістка.

Говорить, що далі писатиме запит в мерію про новий інноваційний проект впровадження інформаційно-аналітичних технологій «Безпечна школа», за який уже проголосували наші депутати, щоб виділити із бюджету 600 тисяч грн.

І нагадує, що цей проект теж подається на участь в обласному конкурсі проектів розвитку територіальних громад Полтавської області 2019 року і претендуватиме на співфінансування. І як тепер в області під час визначення переможців проектів зважать на той факт, що Кременчуку виділяли гроші під одні зупинки, а отримали - інші.

Кременчуцька газета неодноразово писала, що Малецький і Пелипенко вже майже рік «годують» кременчужан обіцянками про смарт-зупинки в Кременчуці.

Читайте: Сьогодні у мерії Кременчука визначали, який проект подадуть на конкурс інвестиційних проектів в Полтаву.

Нагадаємо: Розумні зупинки в Кременчуці можуть бути без Wi-Fi, але з відеокамерами.

Також нагадаємо, міськрада спочатку готувала кременчужанам на зупинках безплатні Wi-Fi, зарядки для смартфонів та платіжні термінали для оплати мобілок і «комуналки».

 

 

Світлана Павленко

На фото: так в Кременчуці виглядають «розумні» зупинки

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться