Кременчуцька газета
Вівторок, 28 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Секретар Кременчуцької міськради Гриценко пропонує замість Пушкіна поставити пам’ятник Вернадському

4 листопада 2022 17:30

У цьому випадку постамент Вернадському уберуть з скверу народного мера Олега Бабаєва.

Секретар Кременчуцької міськради Юрій Гриценко пропонує замість пам'ятника Олександру Пушкіну поставити пам’ятник першому президенту Української академії наук Володимиру Вернадському.

"Його памятник зараз знаходиться в сквері Олега Бабаєва",- каже Ю.Гриценко.

В унісон з Ю.Гриценко каже і віце-мер Кременчука Дмитро Кравченко.

"Сквер дійсно перенасичений різними архітектурними формами",- каже Д.Кравченко.

Разом з тим, зараз триває голосування за перейменування бульвару Пушкіна і в переліку можливих назв взагалі немає пропозиції про нову назву - бульвар Вернадського.

Згідно даних Вікіпедії, Пам'ятник Володимиру Вернадському - монумент у місті Кременчук (Полтавська область, Україна), присвячений українському та радянському вченому, першому президенту Української академії наук Володимиру Івановичу Вернадському. Відкриття пам’ятника відбулося до Дня міста наприкінці вересня 2005 року. Авторами виступили полтавський скульптор Микола Миколайович Цись і кременчугській архітектор В. А. Мацан.

Вернадський поблизу Кременчука розпочинав свою наукову діяльність. У складі експедиції іншого вченого — Василя Докучаєва — замолоду досліджував ґрунти Кременчуцького і Полтавського повітів. При цьому наносив на карту дані не тільки про зразки ґрунтів, а й про древні кургани. Пізніше цю карту разом із кількома кам'яними бабами Володимир Вернадський передав до полтавського музею.

Ескіз пам’ятника створили студенти Полтавського технічного університету ім. Юрія Кондратюка. Погруддя було виконано із полімерних матеріалів та встановлено на гранітному п’єдесталі висотою приблизно три метри. Спочатку його бюст планувалось встановити вздовж алеї Ювілейного парку в районі п'ятого корпусу КрНУ ім. Остроградського з боку ринку, потім — біля центрального входу в університет. Однак остаточним стало рішення встановити у сквері імені Олега Бабаєва навпроти госпіталю ветеранів війни, обличчям до вул. Соборної (між пам'ятником жертвам голодомору та воїну-визволителю).

Відкриття пам’ятника відбулося до Дня міста наприкінці вересня 2005 року[1]. Авторами виступили полтавський скульптор Микола Миколайович Цись і кременчугській архітектор В. А. Мацан. Раніше на будівлі колишнього готелю «Вікторія» було встановлено меморіальну дошку, присвячену Володимиру Івановичу Вернадському і Василю Васильовичу Докучаєву, які зупинялися у ній 1890 року під час експедиції[.

Пам’ятник-погруддя академіку В. І. Вернадському з 2010 року має статус пам’ятки монументального мистецтва місцевого значення.

Нагадаємо, Кременчуцька активістка закликає містян назвати бульвар Пушкіна бульваром Незалежності

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися