Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 28 Марта 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Серце у п’ятах», релакс, цікаві історії та дивовижі від плазунів - кременчужанам є чим подивуватися на Зміїній фермі


1 августа 2019 12:40

Найменшим відвідувачам дають потримати на руках шиншилок чи рідкісних черепах.

Побачити найрізноманітніших плазунів: від велетенських пітонів до агам та черепах – кременчужани можуть на нововідкритій виставці «Зміїна ферма». Приїхала вона до нас із Кривого Рогу та тимчасово оселилася у колишньому приміщенні маркету «Білла».

Працівники експозиції розкажуть вам про особливості кожного із експонатів, дадуть змогу з ними пофотографуватися, потримати в руках чи покласти на шию та плечі. І для плазунів, і для людей, не дивлячись на звичайну осторогу, такі зустрічі можуть стати своєрідним релаксом.

«Змії, рухаючись по тілу людини, гріються і своєрідно релаксують. Їм, як і будь-яким холоднокровним плазунам, хочеться погрітися на теплішому за них об’єкті, тож вони не будуть проявляти до людей агресію. У той же час у людей, які тримають їх у руках, знімається стрес, головні болі і навіть говорять, що змії забирають негатив», - розповідає екскурсовод Віктор.

У цьому переїзному тераріумі він працює уже декілька років та знає особливості кожного із вихованців. Наприклад, спокійний та дружелюбний полоз техаський білий у звичайному житті міг би кусатися, але пробувши все життя біля людей, він постійно вимагає їх уваги.

«Ця змія залазить на лампу і навмисно вимикає світло по декілька разів на день. Я щоразу відкриваю тераріум і потім гладжу її. Ми уже зрозуміли, що таке відключення світла – не випадковість, вона таким чином чекає людського тепла», - розповідає він.

Тож погладити тут можна будь-кого із повзучих.

Є тут і велетенські сітчасті пітони, які виростають до 12 метрів, а вагою можуть бути до 150 кілограм. Харчуються раз у тиждень, і пітони короткохвості, і ковровий Варієтата, і красиві кольорові змії молочні Кемпбела.

«Якщо змія робить одне кільце на шиї людини – це безпечно. Якщо друге – краще бути у компанії людини, яка вміє з ними поводитися, якщо третє – це уже смертельне кільце для людини».

Екскурсовод розповів і про походження всім відомого вислову «серце в п’ятах».

«Зазвичай воно характеризує переляк чи небезпеку від побаченого. Та що цікаво, зміїне серце розташоване в області роздвоєння трахеї і через відсутність діафрагми серце здатне переміщатися по тілу, що захищає», - поділився він.

Є і кукурудзяні змії. Як розповідають працівники виставки, вони особливо корисні в плані масажу. До тих, хто не боїться – без проблем йдуть на контакт по дві-три особини.

Допитливих порадують рідкісний жовтий пітон-альбінос та пітони Мадагаскарські, яких налічують по світу близько 300 особин.

Особливо милі та потішні ящірки–василіски та агами водяні. Ці тваринки можуть бігати по водоймі, маневруючи у повітрі задніми ногами та підтримуючи баланс хвостом – неначе лижами. А от агама бородата відлякує хижаків своїми голками на шиї. Їх вона надуває при небезпеці. Окремі ящірки затемняють хвости, коли нервують. Але у даному випадку, приручені до людей, люблять, коли їх гладять по шкірі.

Найменшим відвідувачам дають потримати на руках шиншилок чи рідкісних черепах, які створили прямо у вольєрах собі гнізда. Тож потішитися експозицією з усіма милими учасниками виставки – можливо до 25 вересня цього року.

Нагадаємо, масаж зміями та фото з плазунами: кременчужан запрошують на дивовижну виставку.

 

Ліна Романченко

Фото Кирила Воронцова

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться