Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Середній розмір трудової пенсії на Полтавщині на 1 липня склав 4 тис 86 грн

Ми в Telegram

27 липня 2022 19:30

Що на 369 грн більше, ніж у січні.

Війна катастрофічно спорожняє бюджет держави, незважаючи на це, влада здійснює прогресивний поступ на шляху підвищення пенсій і виконує свої зобов’язання перед найменш захищеними верствами населення. Упродовж півріччя, згідно із законодавчими актами, проведено 9 масових перерахунків пенсій. Найбільш значимим з точки зору кількості перерахованих пенсій та середнього розміру підвищення виявилася індексація пенсій з 1 березня п.р..

В автоматичному режимі індексувалися пенсійні виплати понад 388 тис осіб з числа цивільних пенсіонерів і майже 21 тис представників силових структур. Середнє підвищення у результаті перерахунку склало відповідно 315 грн і 884 грн. Березневі пенсії нарахували раніше, ніж зазвичай, щоб підтримати пенсіонерів в складних умовах. Про це інформує ГУ Пенсійного фонду України.

До числа проведених протягом півріччя перерахунків належать, зокрема, підвищення особам, які досягли віку 65 років та мають 30 – 35 років страхового стажу; особам, які досягли 75-ти та 80-ти років; колишнім представникам льотно-випробного складу цивільної авіації; особам з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС; пенсіонерам, які працюють, тощо.

В умовах воєнного стану відповідно до урядової постанови на органи Фонду поклали цьогоріч функцію щодо організаційного і фінансового супроводу процесу виплати отримувачам пенсій щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни і жертвам нацистських переслідувань. Як свідчить статистика, на Полтавщині у червні одержали зазначену допомогу майже 20,5 тис. людей.

У результаті підвищень і перерахунків середній розмір трудової пенсії на 1 липня 2022 року склав 4086 грн, що на 369 грн більше, ніж у січні. А середня пенсійна виплата військовослужбовців з початку року зросла більше, ніж на 1,8 тис. грн, і досягла 9377 грн.

За видами призначених пенсій переважну більшість в області традиційно становлять пенсії за віком і по інвалідності (відповідно 77% і 15% від загальної кількості. Пенсію у розмірі нижче прожиткового мінімуму одержують лише 1% пенсіонерів. Виплату у розмірі понад 10 тис грн мають 16,7 тис. осіб, або 4% пенсіонерів. Більше половини одержувачів мають пенсійні виплати в розмірі від 2027 грн до 4000 грн.

Аналіз свідчить, що все більше мешканців Полтавщини віддають перевагу сучасному способу одержання пенсій - через установи уповноважених банків. За півріччя кількість таких одержувачів збільшилась майже на 5 тисяч, і на 1 липня п.р. досягла 283,2 тис. осіб, що становить близько 73% усіх пенсіонерів. Це дозволило заощадити на доставці пенсійних виплат близько 148 млн грн, що надзвичайно важливо в умовах, коли держава прагне до збереження стійкості економіки і намагається підтримати пенсійний бюджет.

Протягом півріччя на виплату пенсій в області спрямовано 10,7 млрд грн, що на 14% більше, порівняно з аналогічним періодом минулого року. Місячна потреба на фінансування пенсійних виплат у червні досягла 1,8 млрд грн. Ніяких збоїв та порушень щодо фінансування та виплати пенсій на регіональному рівні не спостерігалося.

Нагадаємо, Здорожчання є, але паски затягувати рано: як кременчужани та гості міста реагують на підвищення цін

 

 

Ліна Романченко

        


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися