Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Воскресенье, 20 Сентября 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Серійник крадій кабелів, що залишив абонентів «Укртелекому» без зв’язку, отримав рік умовного терміну

 

12 августа 2020 13:00

Судова справа.

Днями суддя Крюківського районного суду Кременчука Василь Хіневич розглянув у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження за обвинуваченням уродженця Кременчука, Полтавської області, українця, громадянина України, освіта середня спеціальна, офіційно не працюючого, не одруженого, на утриманні малолітніх або неповнолітніх дітей не має, раніше 8 разів судимого у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 185 (Крадіжка), ч.2 ст. 263 (Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами), ст. 360 (Умисне пошкодження ліній зв'язку) Кримінального кодексу України.

Як сказано у вироку суду, обвинувачений вчинив кримінальне правопорушення за наступних обставин: 03.03.2020 у нічний час доби, точного часу в ході досудового розгляду не встановлено, перебуваючи в оглядовому колодязі, що поблизу буд. 57 по вул. І. Сердюка у м. Кременчуці помітив магістральний кабель, внаслідок чого у нього виник злочинний умисел направлений на таємне, повторне викрадення чужого майна, належного ПАТ «Укртелеком». Реалізуючи свій злочинний умисел обвинувачений за допомогою заздалегідь заготовлених ножиць, що мав при собі, з корисливих мотивів, діючи повторно, шляхом вільного доступу, відрізав та таємно викрав магістральний кабель електрозв`язку марки ТПП 100х2х0,4 загальною протяжністю 61 метр, вартістю 7523,13 грн. Після вчинення злочину ОСОБА_1 з місця вчинення злочину зник, викраденим розпорядився на власний розсуд, завдавши ПАТ «Укртелеком» матеріального збитку на загальну суму 7523,13 грн.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, цього ж дня у нічний час, обвинувачений  перебуваючи біля будинку 57 по вул. І. Сердюка у м. Кременчуці за допомогою заздалегідь заготовлених ножиць, що мав при собі, шляхом вільного доступу, пошкодив магістральний кабель електрозв`язку марки ТПП 100х2х0,4, який належить ПАТ «Укртелеком», що спричинило тимчасове припинення телефонного зв`язку для 13 абонентів.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, 22.03.2020 у нічний час доби, точного часу в ході судового розгляду не встановлено, обвинувачений, перебуваючи в оглядовому колодязі, що поблизу буд. 24/37 по вул. Н. Сотні за допомогою заздалегідь заготовлених ножиць, що мав при собі, з корисливих мотивів, діючи повторно, шляхом вільного доступу, відрізав та таємно викрав магістральний кабель електрозв`язку марки ТПП 100х2х0,4 загальною протяжністю 92 метри, вартістю 11346,36 грн.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, цього ж дня у нічний час, обвинувачений, перебуваючи біля будинку 24/37 по вул. Н. Сотні за допомогою заздалегідь заготовлених ножиць, що мав при собі, шляхом вільного доступу, пошкодив магістральний кабель електрозв`язку марки ТПП 100х2х0,4, який належить ПАТ «Укртелеком», що спричинило тимчасове припинення телефонного зв`язку для 12 абонентів.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, точного часу в ході судового розгляду не встановлено, обвинувачений знайшов кастет та в подальшому носив його у лівій кишені своєї джинсової куртки. 12.05.2020 року о 16:20 год., працівниками патрульної поліції на зупинці громадського транспорту напроти підприємства «Нібулон», що за адресою: Полтавська область, м. Кременчук, вул. Флотська 2 В, було зупинено і під час поверхневої перевірки, виявлено та вилучено металевий предмет з дерев`яною ручкою, схожий на кастет, який він носив при собі. Згідно висновку експерта № 654/Кр від 14.05.2020, вилучений у обвинуваченого, предмет, а саме кастет являється холодною зброєю. Даний предмет відноситься до неклинкової холодної зброї ударно-дробильної дії, виготовлений по типу «кастетів». Наданий на дослідження предмет виготовлений саморобним способом.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, 22.05.2020 в денний час доби, точного часу в ході досудового розслідування встановити не представилося можливим, обвинувачений, перебуваючи в оглядовому колодязі, що поблизу буд. 14/15 по вул. Макаренка за допомогою заздалегідь заготовлених ножиць, що мав при собі, з корисливих мотивів, діючи повторно, шляхом вільного доступу, відрізав та таємно викрав розподільчий кабель електрозв`язку марки ТПП 10х2х0,5 загальною протяжністю 39 метрів, вартістю 1037,40 грн.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, цього ж дня у денний час, обвинувачений, перебуваючи біля будинку 14/15 по вул. Макаренка за допомогою заздалегідь заготовлених ножиць, що мав при собі, шляхом вільного доступу, пошкодив магістральний кабель електрозв`язку марки ТПП 10х2х0,5, який належить ПАТ «Укртелеком», що спричинило тимчасове припинення телефонного зв`язку для 2 абонентів.

Обвинувачений в судовому засіданні вину у вчиненому злочині визнав повністю і заявив клопотання про скорочений порядок судового розгляду кримінальної справи за його обвинуваченням.

Заслухавши справу суддя визнав обвинуваченого винуватим

- за ч.2 ст. 185 КК України та призначив покарання у виді 2 років позбавленні волі;

- за ч.2 ст. 263 КК України та призначив покарання у виді 1 року позбавлення волі;

- за ст. 360 КК України та призначив покарання у виді 1 року обмеження волі.

На підставі ч.1 ст. 70 КК України за сукупністю злочинів шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим покаранням суддя визначив остаточне покарання у виді позбавлення волі на строк 2 роки.

На підставі ст. 75 КК України суддя звільнив обвинуваченого від відбуття призначеного покарання з випробуванням, якщо він на протязі призначеного іспитового строку 1 рік не вчинить нового злочину та виконає покладені на нього судом обов`язки.

Цивільний позов потерпілої особи - ПАТ «Укртелеком» до обвинуваченого про відшкодування завданої матеріальної шкоди суддя задовольнити в повному обсязі і стягнув на користь ПАТ «Укртелеком» в особі Полтавська філія КЦТ № 334 м. Кременчук завдану матеріальну шкоду в сумі 21755,84 грн.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.

 

Клим Соколов

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию
 

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться