Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Серійного крадія автівок та майна з автомобілів кременчуцький суд позбавив волі більш, ніж на п’ятирічку


22 июля 2019 15:50

Обвинувачений на початку  судового розгляду справи свою вину у вчинених злочинах визнав частково, але перед закінченням з’ясування обставин по справі і перевірки їх доказами, вину у вчинених злочинах визнав повністю.  

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Ганна Олейнікова розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження за обвинуваченням уродженця нашого міста, з незакінченою вищою освітою, не працюючого, чотири рази судимого у вчиненні  кримінальних правопорушень, передбачених  ст. 185 ч.2 (Крадіжка), ст. 289 ч.2 (Незаконне заволодіння транспортним засобом) Кримінального кодексу України.

Як сказано у вироку, який розміщено у Єдиному реєстрі судових рішень, у період часу з 20 по 23 лютого 2018 року обвинувачений, повторно, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, виходячи із корисливих мотивів, перебуваючи біля будинку №7 по вулиці Генерала Радімцева у Кременчуці, шляхом зламу замка дверей автомобіля марки ВАЗ 2114, проник до нього, звідки таємно для оточуючих викрав акумуляторну батарею марки АТМ Premium 50Ah., вартістю 639 грн. З місця вчинення злочину зник, викраденим розпорядився на власний розсуд.

Вже п’ятого березня він у нічний час, повторно, маючи умисел на незаконне заволодіння транспортним засобом, перебуваючи біля будинку № 23 по вулиці Вадима Бойка  , помітив припаркований автомобіль марки Mersedes Benz Vito, синього кольору та  шляхом відкривання дверей автомобіля  проник до салону і  за допомогою знайденого ключа у салоні, завів двигун та розпочав на ньому рух у невідомому напрямку.

17 березня 2018 року обвинувачений повторно, маючи умисел на незаконне заволодіння транспортним засобом, перебуваючи біля будинку №6 по вулиці Павлова, помітив припаркований поруч з даним будинком автомобіль марки Isuzu Trooper, чорного кольору та шляхом відкривання дверей вищевказаного автомобіля, проник до салону і за допомогою ключа, який лежав у салоні завів двигун автомобіля та розпочав на ньому рух у невідомому напрямку.

Цього ж дня він повторно, виходячи з корисливих мотивів, маючи умисел на таємне викрадення чужого майна, перебуваючи біля будинку №6 по вулиці Павлова, із автомобіля марки Isuzu Trooper, чорного кольору, яким він незаконно заволодів, шляхом вільного доступу з багажного відділення, таємно для оточуючих, викрав болгарку BOSCH GWS 20 s/n8610000, вартістю 1 тис 817 грн 58 коп , перфоратор марки FORTE RH 26-92C s/n 0003049,вартістю 733 грн 33 коп. З місця вчинення злочину зник , викраденим розпорядився на власний розсуд.

Також в цей же день він, перебуваючи біля будинку №10 по вулиці Павлова, помітив припаркований поруч з даним будинком автомобіль марки Pegout Partner, синього кольору і шляхом зламу замка дверей проник до нього, звідки таємно для оточуючих, викрав автомагнітолу марки «Pioneer DEH-1500UB», вартістю 1 тис 5 грн.

Вже 19 березня 2018 року, перебуваючи біля будинку №10Г, що розташований за адресою: квартал 101, помітив припаркований поруч з даним будинком автомобіль марки УАЗ ПАТРІОТ, чорного кольору, звідки шляхом зламу замка дверей, таємно для оточуючих, викрав автомагнітолу марки Pioneer 4011CRB , вартістю 428 грн 33 коп та акумуляторну батарею ZUBR 72 Ah, вартістю 1 тис 541 грн 20 коп.

21.03.2018 року перебуваючи біля будинку №14, що розташований за адресою:  квартал 278, помітив припаркований поруч з даним будинком автомобіль марки Mersedes Benz Sprinter, білого кольору та  шляхом відкривання дверей проник до салону і за допомогою ключа, який був встромлений у замок запалу, завів двигун та розпочав на ньому рух у невідомому напрямку.

В цей же день викрав із салону автомобіля Mersedes Benz Sprinter відеореєстратор марки «WDR Full HD1083P»,вартістю 566 грн 67 коп, Wi-Fi роутер «Comcast», вартістю 400 грн., шуруповерт «DORKEL DRA 14.4/1», вартістю 380 грн., зарядний пристрій «Нокіа», вартістю 50 грн. З місця вчинення злочину зник, викраденим розпорядився на власний розсуд.

Позиція обвинуваченого

Обвинувачений на початку  судового розгляду справи свою вину у вчинених злочинах визнав частково, але перед закінченням з’ясування обставин по справі і перевірки їх доказами, вину у вчинених злочинах визнав повністю.  

Він пояснив, що змінив позицію відносно визнання вини у вчинених злочинах, оскільки знаходячись під вартою усвідомив, що він вчиняв незаконні діяння. Обвинувачений розповів, що проникав до автівок шляхом зламу замка дверей за допомогою саморобної відмички.

Під час угону автомобіля марки Mersedes Benz Vito п’ятого березня він в салоні автомобіля знайшов ключі, завів двигун автомобіля та поїхав на ньому. Проїхав декілька сотень метрів на вищевказаному автомобілі, залишив його. Подальша доля автомобіля йому невідома.

Також і 17.03.2018 року біля будинку №6 по вулиці Павлова він ключи від автівки «Isuzu Trooper» знайшов у салоні. За допомогою ключів він завів двигун автомобіля та поїхав на ньому. Проїхав декілька сотень метрів на вищевказаному автомобілі залишив його. Із багажнику автомобіля він викрав болгарку марки BOSCH та перфоратор.

Ще чоловіку пощастило і 21.03.2018 року, коли він перебуваючи біля будинку №15, який розташований по кварталу 278, за допомогою саморобної відмички зламав замок дверей автомобіля Mersedes Benz Sprinter та проник до нього, а в салоні автомобіля знайшов ключі від останнього. За допомогою ключів він завів двигун автомобіля та поїхав на ньому. Проїхав декілька сотень метрів на вищевказаному автомобілі, він залишив його на автостоянці в районі «Раковки» . З вищевказаного автомобіля він викрав відеореєстратор, Wi-Fi роутер , шуруповерт, зарядний пристрій «Нокіа».

У скоєному обвинувачений щиро кається, просить його суворо не карати.

Вирок судді

Суддя, заслухавши справу, ухвалила обвинуваченого визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ст.185 ч.2, ст. 289 ч.2 КК України та призначити йому  покарання :

- за ст.185 ч.2 КК України -у вигляді 2-х років позбавлення волі;

- за ст.289 ч.2 КК України - у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна;

На підставі ст.70 ч.1 КК України шляхом поглинення менш суворого покарання більш суворим призначити покарання у вигляді 5 років позбавлення волі без конфіскації майна.

Відповідно до ст. 70 ч.4 КК України до призначеного покарання частково скласти за вироком Крюківського районного суду м. Кременчука від 25.04.2018 року  покарання у вигляді 3-х місяців позбавлення волі і остаточно призначити покарання у виді 5 років 3-х місяців позбавлення волі без конфіскації майна.

Також суддя Г.Олейникова вирішила стягнути з обвинуваченого процесуальні витрати за проведення судово- трасологічних експертиз, судово-автотоварознавчих експертиз та товарознавчих експертиз у розмірі 4 тис 576 грн.

Вирок може бути оскаржений в Полтавський апеляційний суд, через Автозаводський районний суд Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення, а засудженим у той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

 

Клим Соколов

 

                                                                         

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться