Кременчуцька газета
Вівторок, 3 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Сестрі загиблого на війні кременчужанина відмовили: на його честь не назвуть вулицю, він не отримає почесне звання

6 червня 2023 13:00

Відповідь на петицію.

Міський голова Кременчука Віталій Малецький відповів на петицію про перейменування однієї з вулиць на честь загиблого воїна Артема Березнюка та присвоєння йому звання «Почесний громадянин міста Кременчука».

Нагадаємо, що петицію було опубліковано п’ятого травня і за добу вона майже набрала необхідну кількість підписів – понад 240 з 250. Авторка петиції – сестра Артема Альона Мороз, яка просила, щоб вул. Володимира Великого отримала ім’я її брата, адже він на ній народився та виріс.

У своїй відповіді Віталій Малецький відмовив у обох проханнях – і в перейменуванні, і в наданні почесного звання. Він аргументував це тим, що вул. Володимира Великого отримала цю назву у 2016 році в рамках виконання ЗУ «Про засудження та заборону пропаганди російської імперської політики в Україні і деколонізацію топонімії».

21 березня цього року був прийнятий ЗУ з аналогічною назвою, для виконання якого органи місцевого самоврядування склали додатковий перелік об’єктів топоніміки в громаді. Вони мають бути перейменовані в рамках процесу деколонізації, і саме серед них Альона має подати звернення, в якому обере вулицю для перейменування на честь загиблого брата. Також її просять додати до звернення:

- інформаційно-біографічну довідку з Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки Міністерства оборони України;

- письмову згоду на увічнення пам’яті Артема Березнюка шляхом перейменування конкретно обраної вулиці одного з його рідних (пишеться у довільній формі на ім’я міського голови);

- копії архівних документів, що підтверджують достовірність заслуги особи, пам’ять якої увічнюється (наприклад: копії документів про нагородження або присвоєння звання тощо).

Що стосується присвоєння звання «Почесний громадянин міста Кременчука», то на момент подання електронної петиції та збору підписів було чинним рішення міської ради, в одному з підпунктів якого було визначено, що посмертно звання присвоювати не можна.

Нагадаємо, обороняючи дорогу на Бахмут, загинув воїн «Вовків Да Вінчі» з Кременчука – Артем Березнюк.

«Тримав «Дорогу життя» під Бахмутом»: Кременчук у жалобі прощається зі снайпером «Вовків Да Вінчі» Артемом Березнюком.

 

 

Артем Кузьменко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися