Кременчуцька газета
Неділя, 26 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Що ховає секретар міськради Кременчука Юрій Гриценко від комісії по перейменуванню: лист активістки Валентини Трофименко

31 жовтня 2022 17:15

"Але це на нас - жителів Кременчука - падає ганьба, що ми, у порівнянні з Мукачевим та іншими містами України, не можемо віддячити загиблим Героям України гідним ушануванням їх пам’яті".

Головою комісії з питань перейменування об’єктів топоніміки, увічнення пам’яті видатних діячів і подій, встановлення пам’ятних знаків у межах Кременчуцької міської територіальної громади (далі буде назва - комісія - авт.) є секретар Кременчуцької міської ради Юрій Гриценко.

Про це у своєму відкритому листі пише місцева активістка Валентина Трофименко. Далі текст листа мовою оригіналу:

"Так як у жителів Кременчука не змовкають розмови довкола перейменування, люди не вдоволені тим, що приймаються назви вулиць іменами загиблих Героїв України, але без звання Герой України - найпочеснішого звання, яке присвоїв Президент України, з одночасним врученням ордену "Золота Зірка", я як представниця громадськості, розповім, чому громадськість ніяким способом не може домогтися гідного вшанування пам’яті людей, які здійснили подвиги, ціною свого життя при захисті України.

Ще 31 травня голова громадської організації "Кременчуцький патріотичний клуб "Доброволець" Євгеній Цимбал, який 4 роки захищав Україну і "списаний" в зв’язку з погіршенням здоров’я, подав Юрію Гриценку погоджену членами громадської організації письмову пропозицію, в які просив з метою найбільшого вшанування пам’яті Героїв України за їх подвиги, у назвах вулиць, які названі їх іменами, вказувати найвище звання — Герой України та на одному з будинків цієї вулиці встановлювати барельєф, як це зробили, увічнюючи пам'ять Героя України, Ігоря Сердюка.

Є.Цимбал отримав від Ю.Гриценка звичайну відписку, яких у громадськості купа. У ній зазначено, що порушені ним питання будуть розглянуті на засіданні комісії. Але і по цей день пропозиція Є.Цимбала не тільки не розглянута, а й, навіть, комісія з ними не ознайомлена, чим Ю.Гриценко не виконав прямі обов’язки голови комісії.

Чому?

Для уточнення правильності своєї пропозиції по назвах вулиць із званням Герой України, Є.Цимбал звернувся до Українського інституту національної пам’яті і отримав відповідь про те, що Закон України, яким регулюються назви вулиць, не містить обмежень щодо встановлення самої назви, та що уже у місті Мукачеві є вулиця Гроя України Андрія Літуха.

У відсутність на засіданні комісії (з поважної причини) Є.Цимбала, я підняла питання про те, щоб вказувати звання Герой України в назвах вулиць з їх іменами і подала Ю.Гриценку лист Українського інституту національної пам’яті з роз’ясненнями.

Ю. Гриценко ігнорував, і лист, і Закон України, заявивши, що такі назви вулиць будуть довгими і звернувся до начальниці Управління містобудування та архітектури Олександри Волощенко. Та послалася, що в неї є документ з Полтави про те, що в назвах вулиць має бути тільки два слова.

Але те, що вище Закону України не може бути ніякого документу - Гриценко та Волощенко повинні знати.

На мій запит до Волощенко надати копію документа, де вказано, що в назві вулиць має бути тільки два слова, з’ясувалося, що документу такого немає і вони звернулися за роз’ясненням до Державного підприємства "Національні інформаційні системи".

Цимбал і від себе написав до НАІС і отримав відповідь 6 вересня, що можна, щоб назви вулиць були, і з трьох, і чотирьох слів.

Волощенко, як вона сказала, віддала отриману відповідь Гриценку.

Я написала Ю.Гриценку звернення, щоб в порядок денний комісії, на основі роз’яснень Українського інституту національної пам’яті та НАІС, включили питання, щоб у назвах вулиць названих іменами Героїв України було звання Героя України та його ім’я та прізвище.

Та по цей день Ю.Гриценко не тільки не включив у порядок денний розгляд цього питання, але й не ознайомив комісію, що є така пропозиція. Тим самим він  порушив свої обов’язки голови.

Таким чином Ю.Гриценко ховає листи Українського інституту національної пам’яті і НАІС від членів комісії, бо не хоче, щоб писалась і звучало Звання Герой України.

Чому?

У результаті назви вулиць утискаються до 2 слів, навіть понизивши загиблого захисника Поклада з старшого лейтенанта на лейтенанта! Або ще приклад - назва вулиці "Братів Майбородів". Гадайте, люди, про кого йдеться? Була б нормальною назва, наприклад, вулиця Георгія та Платона Майбородів. Тоді б стало ясно, що вулиця названа в честь композиторів.

Що тепер робити з недолугими назвами вулиць з причини недопрацювання голови комісії Ю.Гриценка - питання до нього. А воно йому аж ніщо!

Але це на нас - жителів Кременчука - падає ганьба, що ми, у порівнянні з Мукачевим та іншими містами України, не можемо віддячити загиблим Героям України гідним ушануванням їх пам’яті

Слава Україні! Героям слава!"

Нагадаємо, Активісти стурбовані: «Невже секретар міської ради Кременчука Гриценко не хоче, щоб у Кременчуці у назвах вулиць було звання Героїв України, як у інших містах?»

Кременчуцькі активісти хочуть, аби назви вулиць в місті достойно вшановували пам’ять Героїв України

Особиста думка керівників райвлади: вулиці слід називати не лише по прізвищам, а й зі званням

 

 

Марина Соловей


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися