Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Пятница, 10 Апреля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Що Малецький робитиме з 10 вагонами солі: в Україні хочуть заборонити посипання доріг сіллю

9 июля 2019 08:15

Почалось обговорення проекту наказу МОЗ.

МОЗ України пропонує заборонити омолоджувальну обрізку дерев, спалювання листя і посипання доріг сіллю.

Про це йдеться на сайті Міністерства охорони здоров’я.

Відомо, що для громадського обговорення опублікований проект наказу МОЗ України «Про внесення змін до Державних санітарних норм і правил утримання територій населених місць».

Пропоновані зміни мають вдосконалити правила утилізації та сортування сміття, утримання прибудинкових територій, парків та скверів, впорядкувати систему озеленення, убезпечити забруднення підземних вод і джерел водопостачання, а також - створити умови для реалізації прав людей з інвалідністю нарівні з іншими громадянами.

Крім того, проект наказу наближує українські норми до європейських.

Пропозиції для включення в проект наказу можна вносити впродовж місяця з дня опублікування документу. Їх можна надсилати на адресу Директорату громадського здоров'я МОЗ України у письмовому або електронному вигляді: контактна особа - Павло Поламарчук, тел. 253-01-00, e-mail: pavlo.polamarchuk@gmail.com; або  на адресу: 01601, м. Київ, вул. Грушевського, 7. 

І тепер про найцікавіше. Серед іншого в українських містах пропонують заборонити посипання вулиць сіллю взимку.

«Проект закону регламентує правила прибирання територій взимку. Наприклад, щоб не було ожеледиці, посипати тротуари, велодоріжки та пішохідні зони потрібно гранвідсівом з вмістом солі 7%. Натомість посипка піском та піскосумішшю з сіллю забороняється, оскільки вона забруднює ґрунт, шкодить зеленим насадженням, а також псує взуття. Пішохідні переходи та зони очікування пішоходів потрібно очищати від снігу та ожеледі до твердої поверхні. Мінімальна ширина розчищення тротуару - 120 см, а на вулицях з великим потоком пішоходів (більше 500 осіб/годину) - на всю ширину тротуару. Підприємства торгівлі обов’язково повинні прибирати від снігу прилеглу територію у радіусі не менше 5 метрів», - йдеться на сайті МОЗ.

А тим часом у Кременчуці зовсім недавно, на минулому тижні, на засіданні штабу з підготовки до опалювального періоду віце-мер Валерій Декусар затребував звіт від керівника КАТП-1628 Сергія Шияна щодо заготовки посипкового матеріалу на зиму.

Останній повідомив, що вже заготовлено 50% солі від потреби. Це - 686 тонн.

 «У вас в ангарах постійно має бути не менше 10 вагонів солі», - зазначив Валерій Декусар.

Тепер же, що робитимуть кременчуцькі комунальники із сіллю для посипання доріг. Зараз чиновники примушують купувати їх за бюджетні кошти. А як введуть заборону – ото буде ситуація.

І тут найцікавіше – засолення вулиць взимку має чимало негативних наслідків. У деяких українських містах і без введення заборони почали від солі відмовлятися.

Нагадаємо, і знову сіль у допомогу: нових способів боротьби з ожеледицею у Кременчуці не застосовуватимуть.

 

 

Світлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться