Кременчуцька газета
Неділя, 1 Жовтня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Що треба знати про організацію проведення зовнішніх вступних випробувань у Полтавській області

5 червня 2023 12:40

Офіційно.

Сьогодні на нараді у начальника Полтавської облвійськадміністрації Дмитра Луніна з питання про організацію проведення зовнішніх вступних випробувань у Полтавській області в 2023 році доповідав директор Департаменту освіти і науки обласної військової адміністрації Євген Кончаковський.

За його словами, через складну ситуацію у країні, відсутність можливості проводити зовнішнє незалежне оцінювання у звичному форматі другий рік поспіль для вступу на основі повної загальної середньої освіти на бакалаврат абітурієнти складатимуть Національний мультипредметний тест (далі – НМТ). Суттєво змінено і формат магістерських вступних випробувань (єдиного вступного іспиту, єдиного фахового вступного випробування), які також проходитимуть за аналогічною процедурою у формі комп’ютерного онлайн-тестування. 

За даними Українського центру оцінювання якості освіти в Полтавській області, зареєстровано понад 11 тис осіб, що на 39% більше, ніж у 2022 році.

Минулого року вступникам було запропоновано скласти лише обов’язкові предмети. Цьогоріч інструмент оцінювання доопрацьовано.

НМТ міститиме три блоки завдань, два з яких – обов’язкові, а третій – на вибір вступника.

Обов’язкові навчальні предмети – українська мова й математика, а на вибір – історія України, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія та фізика. Вибираючи предмет додаткового блоку, майбутні учасники НМТ надали перевагу історії України (58,4% від загальної кількості зареєстрованих  осіб)  й іноземним мовам (22,5%). 15,6% осіб виявили бажання складати третім предметом біологію, 2,4% – фізику, 0,8% – хімію. 

Відповідно до Календарного плану організації та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України від 20 березня 2023 року № 318 „Про організацію  та проведення у 2023 році національного мультипредметного тесту” (далі – Наказ), основна сесія триватиме з 05 по 23 червня 2023 року, додаткова – із 11 по 24 липня 2023 року. Тестування проходитиме у дві зміни. Кожен учасник має право скласти НМТ один раз.

У 2023 році для вступу до закладів вищої освіти подаються сертифікати зовнішніх незалежних оцінювань 2020, 2021 років або результати НМТ 2022, 2023 років.

Забезпечено широке інформування учнів випускних класів, студентів, слухачів закладів професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти та випускників минулих років, їх батьків і педагогічних працівників щодо порядку проведення НМТ й особливостей вступу до закладів вищої, фахової передвищої освіти.

Відповідно до Наказу проведено серію робочих нарад із керівниками місцевих органів управління освітою, закладів професійної (професійно-технічної), вищої та фахової передвищої освіти, відповідальними за зовнішні освітні оцінювання щодо визначення завдань та координації спільної роботи з підготовки та проведення основного тестування.

На виконання підпункту 1 пункту 1 доручення Кабінету Міністрів України від 18 березня 2022 р. № 7548/0/1-23 за результатами наради, проведеної під головуванням Прем’єр-міністра України 17 березня 2023 року, в області проаналізовано стан закладів освіти на відповідність вимогам до тимчасових екзаменаційних центрів (далі – ТЕЦ), визначеним у Порядку формування та облаштування тимчасових екзаменаційних центрів, затвердженому наказом Українського центру оцінювання якості освіти від 20.05.2022 № 34 (далі –  Порядок). Серед основних вимог: наявність сховища, відповідного апаратного та програмного забезпечення персональних комп’ютерів, під’єднання до широкосмугового дротового або бездротового інтернету.

З урахуванням безпекової ситуації визначено округи проведення НМТ, сформовано мережу ТЕЦ для проведення тестування, визначено відповідальних.

Департаментом спільно з Харківським регіональним центром здійснено перевірку ТЕЦ на виконання вимог Порядку.

Із міркувань безпеки учасників випробувань назви населених пунктів, назви інституцій, де відбудуться тестування, адреси розташування цих установ не оприлюднюються.

Завершується реєстрація для участі у вступних випробуваннях для вступу для здобуття ступеня "магістра".

У 2023 році результати Єдиного вступного іспиту (далі – ЄВІ) будуть обов’язковими для вступу на всі магістерські спеціальності. Тим, хто планує вступати на спеціальності галузей знань 05 „Соціальні та поведінкові науки”, 07 „Управління та адміністрування”, 08 „Право”, 28 „Публічне управління та адміністрування”, 29 „Міжнародні відносини”, крім ЄВІ, потрібно скласти ще одне випробування – єдине фахове  вступне випробування.

Станом на 30.05.2023 зареєстровано майже 3 тис. осіб, що на 54% більше порівняно з минулим роком, що призвело до розширення мережі пунктів тестування.

Календарним планом організації та проведення у 2023 році вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 21.04.2023 № 463 ,,Про організацію та проведення у 2023 році вступних випробувань, що проводяться з використанням організаційно-технологічних процесів здійснення зовнішнього незалежного оцінювання для вступу на другий (магістерський) рівень вищої освіти”, основна сесія триватиме з 23 червня по 21 липня 2023 року, додаткова – із 04 по 14 серпня 2023 року.

Нагадаємо, Початок основної сесії - з 5 червня: на НМТ зареєструвались понад 11 тис абітурієнтів з області

Кременчуцьким випускникам: учасникам НМТ повідомлено про день та місце тестування

Кременчуцьким випускникам: учасників НМТ наполегливо просять не повідомляти місце іспиту

 

 

Олег Булашев 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися