Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понедельник, 24 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

«Щоб Кременчуцька міськрада поновила договір оренди земельної ділянки треба занести хабар»

7 сентября 2017 11:20

Піддубная каже, що у розмірі хабаря - декілька тисяч доларів США

Депутат Кременчуцької міської ради Оксана Піддубна сьогодні на сесії оголосила депутатський запит щодо можливих проявів хабарництва та корупції при поновленні договорів оренди землі у Кременчуці.

«До мене, як до депутата, анонімно звернулися декілька кременчуцьких підприємців, які скаржилися на те, що для того, щоб Кременчуцька міська рада поновила договір оренди земельної ділянки треба занести хабар у розмірі декількох тисяч доларів США (скаржники вказали суму від 2-х до 5-ти тис.долл.США), а якщо підприємець відмовляється виконати такі умови, то знайдеться безліч формальних та безглуздих підстав для відмови у поновленні договору і він може попрощатися із орендованою землею.

Такий стан речей викликає у мешканців нашого міста відчуття правової невизначеності, несправедливості та певні питання: чому й заради яких цінностей рада відмовляється продовжити відносини, які місцевій громаді та орендарю приносять економічні та інші вигоди? Чи немає тут свавілля та зловживання дискреційними повноваженнями?

Особисто я впевнена, що за цим процесом у нашому місті існує велика корупція»,- заявила депутат.

Вона переконана, що статтею 33 Закону України «Про оренду землі» передбачено дві процедури поновлення строку дії договору оренди земельної ділянки:

  • Згідно першої орендар повинен повідомити орендодавця про намір скористатись переважним правом на поновлення договору оренди земельної ділянки на тих самих умовах, які встановлені у діючому договорі та прикласти до такого листа - повідомлення проект додаткової угоди до договору оренди земельної ділянки. Орендодавець  повинен у місячний термін прийняти рішення: або погодитися на поновлення та підписати додаткову угоду, або відмовити, або запропонувати свій варіант.
  • У другому випадку поновлення договору відбувається на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені договором, у разі якщо орендар продовжує користуватися земельною ділянкою після закінчення строку договору оренди і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку договору листа-повідомлення орендодавця про заперечення у поновленні договору оренди землі (так звана «мовчазна згода»).

Відповідно до ч.1 ст.8 Конституції в Україні визнається й діє принцип верховенства права. Перша та найважливіша вимога ст.1 Першого протоколу до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод полягає в тому, що будь-яке втручання публічних органів у мирне володіння майном повинно бути законним, а держави мають право здійснювати контроль за використанням майна шляхом введення законів.

«Як не прикро, у нашому місті деякі норми законів не діють або діють для всіх людей по-різному (за так званими «подвійними стандартами»). А орендарю, щоб ефективно використовувати земельну ділянку в будь-якому випадку необхідний документ - діючий договір оренди, тому люди, скоріш за все, вимушені йти на поводу у місцевих хабарників та корупціонерів.

Враховуючи вищевикладене, керуючись ст.21, 22 Закону України  «Про статус депутатів місцевих рад», з метою недопущення хабарного свавілля у місті Кременчуці, депутат попрохала колег аби мер провел перевірку вищевикладених відомостей щодо можливих проявів корупції та хабарництва у Кременчуцькій міській раді при поновленні договорів оренди землі у м.Кременчуці та вжити заходів з метою виявлення та припинення даного правопорушення.

Мер Віталій Малецький заявив, що цей запит треба підтримати і розібратися у справі.

Колеги цей запит Оксани Піддубної не підтримали, але мер звернувся до правоохоронців з проханням розібратися в ситуації.

 

Клим Соколов

 

 

 

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться