Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 27 Февраля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Щоб не проводити відкриті торги, КП «Кременчукводоканал» збагатило російських підприємців


19 декабря 2018 16:45

Дослідження ГО «Кремінь.Антикор».

13 грудня на сайті «Prozorro» з’явилася інформація про закупівлю КП «Кременчукводоканал» водопровідних труб з очікуваною вартістю 999 994 грн. Вказана сума, згідно ЗУ «Про публічні закупівлі», вважається допороговою для вказаного підприємства (не вистачило 6 грн.), отже дозволяє комунальникам укласти прямий договір з будь-яким постачальником на власний вибір. Проте, якби очікувана вартість дорівнювала або перевищувала 1 000 000 грн., то необхідно було б проводити відкриті торги – це, в свою чергу, дає можливість зекономити бюджетні кошти.

Прямий договір було укладено з ТОВ «ТД «Євротрубпласт» на суму 999 993,60 грн. Згідно даних системи YouControl, вказана фірма зареєстрована у Луганській області (м. Рубіжне) із статутним капіталом 1 600 000 грн. За останні 3 роки вказане підприємство чимало заробило на державних тендерах - 62 350 888 грн. у 2016 році, 108 761 199 грн. у 2017 році та 253 971 346 грн. у 2018 році.

На сайті ТОВ «ТД «Євротрубпласт» зазначається, що до складу Української частини Групи Radius Systems входять три підприємства – ТД «Євротрубпласт», Рубіжанський Трубний завод (РТЗ) і Калуський трубний завод (КаТЗ) (посилання - https://polyplastic.ua/ua/about-company.html ). У свою чергу, на цьому ж сайті, міститься новина від 01 березня 2013 року з інформацією про те, що Група Поліпластік, найбільший у Росії та СНД виробник полімерних труб і композиційних матеріалів, придбала британську Радіус Системз Лімітед і всі її дочірні підприємства (посилання - https://polyplastic.ua/…/gryppa-polyplastic-kypila-radiys-s…).

Але більш точна та детальна інформація міститься у реєстрах. Так, згідно даних аналітичної системи YouControl, кінцевим бенефіціарним власником ТОВ «ТД «Євротрубпласт» є Буяновський Валентин. Особа з таким самим прізвищем та ім’ям – Буяновський Валентин Михайлович – входить до складу Правління та є генеральним директором управляючої компанії Групи Поліпластик (http://www.polyplastic.ru/company/leadership), центральний офіс якої знаходиться у Москві.

Сама Група Поліпластик на своєму сайті позиціонує себе як міжнародна компанія з виробництва полімерних трубопровідних систем, підприємства якої розташовані в Росії, Білорусі та Казахстані, проте переважна більшість виробничих потужностей все ж таки знаходиться на території Росії (http://www.polyplastic.ru/company/map). 

Щодо засновників, то згідно YouControl, одним з основних засновників української ТОВ «ТД «Євротрубпласт» є ЕЙПІДЖІ ПОЛІПЛАСТИК ГРУП ЛТД. із часткою 62% у статутному фонді та із реєстрацією на Кіпрі (адреса - 13 Агіу Прокопіу, 2406 Егкомі, м. Нікосія). Перевіривши вказану компанію за допомогою інтернет-ресурсу OpenCorporates стало відомо, що серед директорів значаться прізвища Валентина Буяновського та Андрія Бранзбурга (посилання - https://opencorporates.com/companies/cy/HE209535 ). Пан Бранзбург, в свою чергу, був першим генеральним директором російської Групи Поліпластик (http://www.polyplastic.ru/press/news/2007/09/24/item2076) та нещодавно отримав відзнаку «Почесного працівника промисловості міста Москви» (http://e-plastic.ru/…/poliplastikstalpochetnymrabotnikompr…/ ). 

Потрібно також зазначити, що вказана вище компанія ЕЙПІДЖІ ПОЛІПЛАСТИК ГРУП ЛТД. є не тільки одним із засновників ТОВ «ТД «Євротрубпласт», але й володіє значною часткою (96,48 %) російської ТОВ «Група Поліпластик» (https://www.rusprofile.ru/id/4165083#anketa). 

Виходить так, що хоча формально українське ТОВ «ТД «Євротрубпласт» не входить до складу підприємств ТОВ «Група Поліпластик», проте, фактично, основні дивіденди від діяльності ТОВ «ТД «Євротрубпласт» отримують російські підприємці.

Посилання на закупівлю:
https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2018-12-13-000025-b

 

 

За матеріалами джерела

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться