Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 20 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Шість років позбавлення волі отримав кременчужанин за бійку в барі «Ахтамар», яка закінчилася смертю потерпілого

 

 

5 вересня 2019 08:35

Судові справи.

Днями суддя Автозаводського районного суду Кременчука Ганна Олейнікова розглянула у відкритому судовому засіданні кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 27.06.2017 року за обвинуваченням  раніше судимого кременчужанина у вчиненні  кримінального правопорушення, передбаченого  ст.119 ч. 1 Кримінального кодексу України «Вбивство через необережність».

Як сказано у вироку суда, який розміщений у Єдиному реєстрі судових рішень, 27 червня 2015 року, о 4.37 кременчужанин, перебуваючи на території приміщення бару «Ахтамар», який розташований по вулиці Першотравневій, 16 «а» Кременчука, на грунті неприязних відносин, що виникли в результаті конфлікту між ним та потерпілим, який, як вважав кременчужанин-охоронець, забризкав йому перцовим газовим балончиком обличчя, наніс йому один удар кулаком правої руки в область правої тім`яної ділянки голови, від чого потерпілий впав на асфальтну поверхню обличчям до гори на спину, вдарившись при цьому головою об асфальт.

Після цього потерпілий піднявся на ноги. А обвинувачений о 4. 38 знову підійшовши до потерпілого з правої сторони, не передбачаючи можливості настання тяжких наслідків від своїх дій у вигляді смерті потерпілого, хоча повинен був і міг їх передбачити, наніс один удар кулаком правої руки в область щелепи потерпілого, від чого останній впав на асфальтну поверхню обличчям до гори та отримав згідно висновку експерта № 431 від 03.09.2015 року тілесні ушкодження у вигляді: закритої травми голови з ділянками забою речовини головного мозку на лобних полюсах обох півкуль та на скроневому полюсі правої півкулі головного мозку; крововиливами під м' яку мозкову оболонку правої (лобно-тім' яно-скронева та потилична частка) та лівої (лобно-скронева частка) півкулі головного мозку; крововиливами під тверду мозкову оболонку головного мозку в ділянці тім`яно-потиличних долей обох півкуль головного мозку; лінійним переломом луски потиличної кістки зліва з переходом на основу черепа в задню черепну ямку, який доходить до піраміди лівої скроневої кістки; крововиливом в м`які покриви голови, з боку їх внутрішньої поверхні, в тім`яно-потиличній ділянці,які стосовно живої особи  відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, за критерієм небезпеки для життя.

Смерть потерпілого настала внаслідок тупої закритої травми голови з переломом кісток склепіння і основи черепа, з крововиливом під оболонки та в речовину головного мозку.        

Обвинувачений у судовому засіданні вину у вчиненому кримінальному правопорушенні , передбаченому ст..119 КК України визнав повністю і пояснив, що в ніч з 26 на 27 червня 2015 року він знаходився в барі «Ахтамар» Кременчука.

Спиртні напої він не вживав, оскільки він дуже рідко вживає спиртні напої. Приблизно о 4.00  - 4.30  біля входу у бар «Ахтамар» почалася бійка, в якій приймав участь його знайомий. Він вийшов до виходу з бару, де відбувалася бійка, для того, щоб розборонити бійку.

Коли він виходив із бару повз людей які билися, незнайомий йому чоловік бризнув сльозогінним  газом в очі і він нічого не бачив приблизно 5 хвилин. Після того, як протер очі, обвинувачуваний підбіг до чоловіка, який бризнув йому балончиком в очі  і наніс йому удар кулаком в обличчя, після чого останній впав.

Через деякий час він знову побачив того ж самого чоловіка, який як йому здалося, знову  намагається прийняти участь у бійці і він знову вдарив потерпілого  кулаком у підборіддя, після чого чоловік впав на землю.

Другий удар він наніс потерпілому, так як вважав, що той його поб`є.  

Удар він наносив потерпілому із значною силою, оскільки потерпілий був більшої тілобудови від нього, вище зростом, але він не очікував, що потерпілий впаде від його удару і вдариться головою об тверду асфальтобетону поверхню. В чоловіка не було наміру наносити потерпілому тяжкі тілесні ушкодження. Він не подумав і не звернув увагу, що покриття в місці бійки тверде і що від його удару потерпілий може впасти і вдаритися головою.

Він визнає свою вину в тому, що від його удару чоловік впав, а потім вже вдарився головою об тверду поверхню. Він не мав наміру позбавляти потерпілого життя.

Після того, як потерпілий впав на землю,  він стояв у стороні, відвідувачі бару і охоронці намагалися надати йому допомогу. В нього був при собі мобільний телефон, але він не викликав швидку допомогу, оскільки він не думав, що від його дій  будуть такі тяжкі наслідки. Він не знає хто викликав швидку медичну допомогу  потерпілому. Він покинув бар після події, оскільки приїхала служба охорони, яка його не затримувала та він був впевнений, що  їм не потрібний. В барі була охорона, але на них не було будь-яких пізнавальних знаків, тому він не міг знати, що потерпілий був охоронцем у цьому барі.

У бійці приймали участь приблизно 5 осіб, скільки охоронців було він не знає, оскільки в них не було бейджиків або будь-яких інших пізнавальних знаків. Він хотів допомогти потерпілому, але його не пустили і тримали. У скоєному щиро кається, жалкує, що не звернув увагу, що покриття в місці бійки тверде і людина може вдаритися головою об це тверде асфальтобетонне покриття і померти.

Крім повного визнання обвинуваченим своєї вини у скоєному злочині, його вина підтверджується показами свідків.

Заслухавши справу суддя визнала кременчужанина винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст.119 ч.1 КК України та призначила йому  покарання у виді 4 років 6 місяців позбавлення волі.

Відповідно до ст.. 71 ч.1 КК України до призначеного покарання частково приєднати за вироком Автозаводського районного суду Кременчука від 05.11.2014 року покарання у вигляді 1 року 6 місяців позбавлення волі і остаточно призначити покарання 6 ( шість ) років позбавлення волі.

Запобіжний захід обвинуваченому до набрання вироком законної сили залишити попередній - тримання під вартою.

Строк відбуття покарання обвинуваченому рахувати з 16.02.2017 року згідно протоколу затримання підозрюваного.

Вирок може бути оскаржений в Полтавський апеляційний суд, через Автозаводський районний суд Кременчука Полтавської області  протягом 30 днів з дня його проголошення, а засудженим  у той же строк з моменту вручення йому копії вироку.

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися