Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 2 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Сховище паперових скарбів - журналістам показали, як народжується третина шкільних підручників

 

26 февраля 2020 11:15

Кременчуцька газета продовжує знайомити з українським виробником.

У Харкові розташовується видавництво «Ранок» - єдине видавництво в Україні, яке обладнало власний Електронний Логістичний Центр для оперативної доставки продукції в будь-який куточок країни.

У лютому цього року журналісти з різних українських міст в рамках прес-туру організовани Харківським прес-туром побували саме в логістичному центрі. Не оминули і інші підрозділи. Такі, як відділ навчальної літератури, Ranok-Creative,  Е-Ranok.

Саме ж сучасне видавництво «Ранок» - це корпорація з понад 2000 працівниками, у якій об’єднані декілька видавництв, дві типографії, Зміївська паперова фабрика мережа магазинів «Книголенд» тощо. Завідуюча інформаційного відділу видавництва «Ранок» Тамара Ластівка нагадує, що підприємство працює вже 23 роки.

Видавництво засноване в Харкові, в 1997 році. Директором видавництва з моменту заснування і до сьогодні є Віктор Круглов. Ще будучи студентом університету,  він разом з товаришем ще кустарним способом роздрукував посібник для вивчення англійської мови.

У  гуртожитку хлопці вручну склали книжки і продали на місцевому ринку. То були його перші 100 екземплярів. По завершенні навчання Віктор Круглов працював вчителем і тоді зрозумів, що не вистачає гарних підручників і ситуацію треба змінювати. Так виникла ідея створення видавництва.

«Цікава історія з назвою. Було три варіанти. З ними пішли на Сумську (одна з головних харківських вулиць, авт.) – от люди і вибрали «Ранок». До речі, цікавились думкою молодих дівчат», - розповіла Тамара Ластівка.

Відділ навчальної літератури – де народжуються підручники

 

У останні роки саме це видавництво беру участь у конкурсі на друк шкільних підручників. Тож зараз третина всіх в Україні – то з видавництва «Ранок».

У цифрах це виглядає так: аби надрукувати підручник «Фізика» для 10 класу потрібно 900 тисяч тонн паперу. А ще 200 тисяч тонн картону. Це 500 млн сторінок, пройдено 276 експертиз, роботу вели 86 фахівців, 50 авторів. У цьому відділі ведуть роботу, аби шкільні підручники ставали легшими на вагу. Так замінюють тверді палітурки на картонні. Змінюють і сам формат книжок до європейського.

Та найцікавіше, те, що зараз шкільні підручники і посібники «оживають». На сторінки наносять QR-код – а далі навела дитина смартфон і ось відео підтвердження того, що дізнається з підручника.

Ranok-Creative – мрія сучасних батьків

О, тут розробляють усі оті чудові набори, розвиваючі ігри, конструктори і набори без яких не уявляють життя сучасні діти, та і їх батьки. Перед тим, як з’явитися на полицях магазинів ця продукція проходить чимало етапів – від розробки до проходження експертиз, отримання гігієнічних дозволів. Тамара Ластівка запевняє, що розробники враховують вік дітей, їх інтереси, а головне ведуть роботу в напрямку креативності. Тож назва відділу виправдовує себе.

Логістичний центр – масштаби вражають

Коли потрапляєш сюди відразу бракує слів. Приміщення скоріше схоже на аеропорт, ніж на склад. Ну уявіть, стелажі заввишки з 5 (!) поверховий будинок. Щоб покласти чи дістати друковану продукцію, використовують спеціальний механізм. До речі, це сучасний склад, де на упаковки нанесено штрих-коди і саме за ними працівники логістичного центру вибирають потрібне. На стелажах є номери, також ведеться облік секцій. Самі ж працівники логістичного центру говорять, що ще 9 років тому тут було поле.

Е-Ranok – від паперових до електронних підручників

Видавнитво «Ранок» було першим в Україні, де почали виготовляти електронні підручники.Тут є методичнi посiбники в електронному видi, навчальні диски, мультимедійні презентації та багато іншого. Серед новинок, над якими працюють зараз тут  – відеокниги. Розробники не відкривають секрет, чим вона відрізнятиметься від фільму, та обіцяють, що такого читач ще не бачать.

Не можна не згадати, що при логістичному центрі працює кафе «Глаголъ», де можна смачно і недорого поїсти.

До речі, у логістичний центр організовують екскурсі, Цим займаються туристичні фірми, контакти яких можна знайти і інтернеті. У середньому ціна на людину від 200 грн.

Нагадаємо, Кременчуцькі журналісти побачили, як «Королівський смак» робить майонез і масло.

Читайте також: Зроблено в Кременчуці: як на Кохнівському  хлібозаводі через курйозу народився новий хліб.

 

 

Олена Ліпошко,

фото автора

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться