Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 4 Июля 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Шукаєте загублений гаманець з документами? Не потрапте на гачок шахраїв

 

28 августа 2017 08:00
Шукаєте загублений гаманець з документами?  Не потрапте на гачок шахраїв

Втрачені документи/гроші/предмети вам «забажають» повернути вже за кілька хвилин, але за винагороду. Щоб не потрапити в халепу, дотримуйтеся золотого правила.

Нещодавно Кремен­чуцька газета випад­ково отримала змогу спостерігати за «роботою» аферистів, які намагаються поживитися на чужому горі. Далі ми розповімо про те, як не потрапити у пастку любителів «легких грошей».

У житті нашого доброго знайомого трапилася неприємна подія: в одному з міських парків він загубив гаманець з грошима, банківськими картками та водійськими правами.

Нічого особливого в цьому немає – таке може трапитися з кожним. Але в реаліях сьогодення це також означає появу іншої небезпеки – «добродіїв», які виявлять «щире» бажання за гроші повернути втрачене вами майно.

Зауважимо, що наша позиція така: знайдені загублені речі мають повертатися власнику без усіляких винагород, рішення з приводу останніх має приймати лише сам власник. 

Але повернемося до випадку з нашим знайомим.

Виявивши пропажу, він розмістив відповідні оголошення у соцмережах та на спеціалізованому сайті Всеукраїнського бюро знахідок (існує й такий).

Сайт має зручну навігацію і дозволяє швидко знаходити завдяки фільтрам пошуку.

Що відповідні групи в соцмережах, що сайти столів знахідок надають шахраям цінну інформацію для їх брудної роботи. Після моніторингу настає черга обрати жертву та повідомити їй про те, що втрачені документи/гроші/предмети вже знайдені, а їх повернення є платним.

Тут будь-хто, хто мав необережність щось втратити, повинен дотримуватись золотого правила: грошова винагорода – лише після повернення втраченого. 

Порушення цього правила влетить у копієчку.  Сам розвиток даного сценарію має високу вірогідність через використання шахраями різних прийомів психологічного впливу на свою жертву. Тут головне – не проявити слабкість.

Якщо вам дзвонять та пропонують повернути загублені речі, то не полінуйтеся розпитати вашого співбесідника про відомі лише вам деталі та характерні ознаки втраченого.

Це дозволить швидко зрозуміти, є співрозмовник шахраєм чи ні. 

Про унікальні та характерні ознаки втрачених речей за жодних обставин нікому не повідомляйте – використають проти вас. Якщо з першого дзвінка до вас не втерлися в довіру, то зроблять це з 2-4 разу.  

При цьому не слід забувати про вищезазначене золоте правило.

Ще одна цікава деталь. Нашому знайомому після розміщення оголошення про втрату гаманця зателефонували дуже оперативно: протягом 10 хвилин. Це може вказувати лише на те, що шахраї постійно моніторять інтернет-ресурси, де розміщені оголошення про втрату документів.

Тому слід бути уважними та не розслаблятися, оскільки контакт із професійним шахраєм є цілком реальним. Неуважні в нинішніх реаліях завжди платять двічі.

Якщо у вас немає жодного бажання спілкуватися з телефонними добродіями, розповімо про процес відновлення втрачених документів.

Відновлення паспорта.

З цього приводу слід звертатися до кременчуцького ЦНАПу, розташованого на першому поверсі мерії (площа Перемоги, 2).

Тут якраз передбачена відповідна послуга – «Оформлення і видача паспорта громадянина України з безконтактним електронним носієм у зв’язку з втратою/викраденням паспорта громадянина України у формі картки». Вищевказане не є помилкою – нині український паспорт зменшився до розміру сучасних водійських прав.

Оформлення нового паспорта займе від 2 (прискорена процедура) до 4 тижнів (звичайна процедура).

Для того, щоб оформити новий паспорт, необхідно буде подати наступні документи:

- документ, що підтверджує реєстрацію (довідка форми 13) – отримується у ЦНАПі

-  витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі викрадення паспорта на території України)

 - свідоцтво про одруження/розлучення/народження дітей (за наявності) (оригінал)

 - ідентифікаційний код (оригінал)

 - квитанцію про сплату адміністративного збору (20 робочих днів – 279 грн + держмито 34 грн; або 10 робочих днів - 366 грн + держмито 34 грн - проплата в терміналі ЦНАПу).

Відновлення водійських прав.

Щоб отримати нові документи замість втрачених, слід звертатися до територіального сервісного центру МВС № 5342 за адресою: проїзд 40 років ДАІ, 3. Телефон: (0536) 77-33-23.

Процес оформлення нового водійського посвідчення має зайняти небагато часу.

Для цього слід подати наступні документи:

- медична довідка (оформлюється у комунальному медзакладі за місцем реєстрації)

 - паспорт

  - ідентифікаційний код

 - екзаменаційна картка/свідоцтво з автошколи

 - 201 грн для сплати адміністративного збору.

І не забудьте заблокувати вашу банківську картку одразу після того, як зрозуміли, що втратили її. Для цього слід звернутися або зателефонувати до відділення вашого банку. 

 

Михайло Андрієвський

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться