Кременчуцька газета
Неділя, 25 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Сільська голова Кам’яних Потоків Самойлюк працює без заступників і не планує скорочувати штат чиновників, яких і так невистачає

6 грудня 2023 21:00

Відповідь керівника Кам’янопотоківської сільської ради Анни Самойлюк.

Нещодавно Верховна Рада прийняла закон про перенаправлення "військового" ПДФО з місцевих бюджетів до державного. Тож Кременчук втратить 1/3 дохідної частини бюджету. Значну частину бюджетів втратять і інші громади Кременчуцького району.

Крім того, днями Верховна Рада затвердила бюджет України наступного року і він значно скромніший від року попереднього. Тож громади мають економити кошти.

Селищний голова Семенівки Людмила Милашевич повідомила, що задля економії коштів депутати планують скоротити трьох заступників селищного голови та чиновників по управліннях.

Але на цьому Л.Милашевич не зупиняється. Вона також відмовляється від премій.

У Козельщині також економлять бюджет громади на заступниках: замість трьох – працює один і не заповнені інші вакансії.

«Кременчуцька газета» вирішила запитати у керівників громад Кременчуцького району про кількість їх заступників і чи не планують у громадах їх скоротити, аби економити бюджет.

Селищний голова Нової Галещини Світлана Самсонова повідомила, що військове ПДФО в Новогалещинській громаді відсутнє. Основними джерелами наповнення дохідної частини загального фонду селищного бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб, єдиний податок та плата за землю.

«З метою економії бюджету та запобігання роздуванню штатів, у структурі апарату Новогалещинської селищної ради та її виконавчих органів відсутні посади заступників селищного голови та керуючого справами виконавчого комітету.

 Посадові обов'язки, які в інших громадах виконують заступники та керуючий справами виконують начальники відділів. До того ж, з метою економії бюджетних коштів, у кожному відділі, чисельність якого має становити три штатні одиниці, є вакансії», - повідомила С.Самсонова.

Відповідь на наш запит ми отримали і з Пришибської сільської ради. Сільська голова Валентина Городянко зазначає, що вона працює без заступників, секретаря сільської ради, керуючого справами (секретаря) виконавчого комітету, а також до центру зайнятості подані вакантні посади начальника служби у справах дітей та завідувача сектору з охорони земель.

«Навпаки, у виконавчому комiтетi не вистачає фахових спеціалістів…Тож скорочення штатної чисельності працівників не передбачається…

Сільський голова отримує премію в розмірі 8 тисяч грн, що затверджена Пришибською сільською радою, яку щомісячно витрачає на потреби внутрішньо переміщених осіб та потреб ЗСУ»,- повідомила пані Городянко.

Також редакція отримала відповідь на наш запит від керівника Омельницької сільської ради Андрія Пирога.

Він інформує, що сільський голова Омельницької сільської ради має двох профільних заступників з питань діяльності виконавчих органів ради, які здійснюють свої обов'язки, відповідно до розподілу повноважень між ними.

«Стосовно питання скорочення штату працівників чи інших шляхів економії бюджету повідомляємо наступне:

Бюджет Омельницької сільської територіальної громади на 2024 рік розробляється з урахуванням забезпечення усіх життєво необхідних потреб територіальної громади: безперебійного функціонування органів місцевого самоврядування, надання усіх соціальних та адміністративних послуг населенню, забезпечення роботи закладів освіти та медицини, підтримка Збройних Сил України та інших передбачених законом військових формувань, допомога постраждалим від російської агресії та внутрішньо переміщеним особам, сталого проходження осінньо-зимового опалювального періоду та забезпечення безпеки громадян.

Вказана робота проводиться у чіткій взаємодії з усіма державними органами, підприємствами, установами та організаціями.

В проєкті бюджету на 2024 рік оптимізовано видатки по усім напрямкам, задля забезпечення сталого розвитку та функціонування територіальної громади, що дозволяє зберегти наявні робочі місця в усіх органах та установах Омельницької сільської ради та продовжити поступовий "step by step" розвиток громади», - сказано у відповіді.

Сьогодні ми отримали відповідь від селищного голови Кам'янопотоківської сільської ради Анни Самойлюк.

«Щодо питання скорочення посад заступників сільського голови, повідомляємо Вам, що сiльський голова Кам'янопотоківської сільської територіальної громади не має у своєму підпорядкуванні заступників...

У штаті виконавчого комітету Кам'янопотоківської сільської ради згідно штатного розпису передбачено 34 штатні одиниці. При цьому фактично працюють лише 24 особи, які займають 23 штатні одиниці (2 особи по 0.5 ставки прибиральниці).

Таким чином, штат працівників виконавчого комітету та виконавчих органів ради оптимізований і не потребує жодних скорочень. Кожен працівник є цінним кадровим

ресурсом, який гiдно та якісно виконує свої посадові обов'язки та вміло реагує на виклики, які виникають у зв'язку з дією правового режиму військового стану та

збройною агресією російської федерації.

Завданням сільської ради є збереження робочих місць та зайнятості населення, недопущення зупинення роботи органу місцевого самоврядування та зменшення кількості та якості послуг, які ним надаються»,- сказано у відповіді.

Також А.Самойлюк пише, що проєкт бюджету територіальної громади на 2024 рік розробляється виходячи з першочергової необхідності забезпечити усі захищені видатки, передбачені cтаттєю 55 Бюджетного кодексу України та спрямування коштів на забезпечення безпеки населення територіальної громади, надання медичних послуг населенню забезпечення роботи освітніх закладів, комунальних підприємств, установ та організацій, підтримки захисників захисниць України, внутрішньо переміщених осіб та малозахищених верств населення.

«Бюджет Кам'янопотоківської територіальної громади ніколи не отримував і не розраховував отримувати так зване «військове ПДФО, відтак зміни законодавства в частині оподаткування жодним чином не відобразяться на спроможності територіальної громади та збалансованості бюджету»,- констатує сільський голова.

Нагадаємо, У проєкті бюджету на 2024 рік у Омельнику оптимізовано видатки по усіх напрямках, що дозволяє зберегти наявні робочі місця в усіх органах та установах

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися