Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Липня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

 

 

Ви є тут

Ситуація на КВБЗ критична: зарплату платити нічим, завод зупинився на невизначений час, як і підприємства-суміжники (Доповнено)

13 січня 2023 08:30

Причина - відсутності розрахунків АТ «Укрзалізниця» за поставлені пасажирські вагони.

 

Сьогодні кременчуцькі депутати, під час сесії міськради, звернуться до Президента України та Кабміну щодо критичної ситуації на ПАТ «КВБЗ».

Надаємо текст звернення:

«ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області до Президента України та Кабінету Міністрів України щодо критичної ситуації на ПАТ «КВБЗ», відсутності розрахунків АТ «Укрзалізниця» за поставлені пасажирські вагони та необхідного комплексу дій по проведенню розрахунків.

У відповідності до доручення Президента України від 06.03.2020, між ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» та АТ «Укрзалізниця» укладено Договір №431/2021-ЦЮ від 25.06.21 на поставку 100 пасажирських вагонів (далі - Договір) на суму 3 042 041 664,00 грн. з ПДВ, фінансування якого здійснюється за рахунок бюджетної програми КПКВК 3101270 «Оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізація залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень».

Згідно договору ПАТ «КВБЗ» 23.07.2021 отримано попередню оплату у розмірі 30% від вартості 100 вагонів у сумі 912 612 499,20 грн. з ПДВ. Проблемна ситуація з непогашенням боргів АТ «Укрзалізниця» за договором з ПАТ «КВБЗ» на поставку пасажирських вагонів №431/2021-ЦЮ від 25.06.2021, фінансування якого здійснюється за рахунок бюджетної програми КПКВК 3101270 зайшла в критичну фазу.

Вперше за більш ніж триста сімнадцять днів війни по причині непроведення АТ «Укрзалізниця» розрахунків за поставлені в 2021-2022 роках пасажирські вагони, ПАТ «КВБЗ» із-за відсутності коштів на рахунках змушене з 01.01.2023 повністю на невизначений час зупинитися.

ПАТ «КВБЗ» наразі не може забезпечити з незалежних від нього причин виконання виробничих, економічних і соціальних функцій, таких як: закупівля комплектуючих для остаточної реалізації Державного замовлення на пасажирські вагони (лишилися недобудованими 15 вагонів), виконання сервісного обслуговування та ремонту раніше поставленого Укрзалізниці пасажирського рухомого складу для його безвідмовної експлуатації в умовах воєнного стану та виготовлення вантажних вагонів за взятими зобов’язаннями.

Підприємства-суміжники (більше 15 підприємств з загальною чисельністю майже 50 тисяч робітників), які задіяні в цих проектах, але не отримали від ПАТ «КВБЗ» розрахунки за поставлені комплектуючі, змушені також піти на простій з початку січня.

Сьогодні заводу не вистачає коштів навіть для погашення заборгованості по заробітній платі за 2022 рік та здійснення закупівлі енергоносіїв для опалення шестидесятитисячного мікрорайону Кременчука.

Зупинка підприємства в опалювальний сезон загрожує залишити без опалення жителів мікрорайону Кременчука та може призвести до виходу з ладу будинкового обладнання водопроводу, каналізації, внутрішньобудинкових мереж теплопостачання.

Станом на 11.01.2023, АТ «Укрзалізниця» не розрахувалася за 66 пасажирських вагонів із 85 поставлених. Фактично не погашено борг за частину поставлених ще у грудні 2021 року вагонів (прострочення становить 13 місяців) і повністю відсутні платежі за об’єми поставок в 2022 році.

Загальна заборгованість АТ «Укрзалізниця» по договору складає 1 400 314 099,80 грн. з ПДВ.

В разі якнайшвидшого не вирішення питання щодо запуску вже у січні дієвого механізму погашення АТ «Укрзалізниця» боргів за поставлені пасажирські вагони, завод не спроможний буде відновити свою роботу.

Разом з цим, в фінансовому плані АТ «Укрзалізниця» та в бюджетній програмі КПКВК 3101270 «Оновлення рухомого складу для перевезення пасажирів та модернізація залізничної інфраструктури для розвитку пасажирських перевезень» на 2023 рік непередбачено погашення заборгованості за 66 поставлених пасажирських вагонів та видатків під остаточні розрахунки в поточному році для закінчення реалізації Держзамовлення (15 пасажирських вагонів).

Зазначений стан справ негативно впливає на моральний клімат в колективах, які обурені таким ставленням державного перевізника до виконавців Державного замовлення – людей, які в складних воєнних умовах, за наявності оголошених тривог, відключень електроенергії, ракетних загроз забезпечують виготовлення вкрай життєво необхідного залізничного рухомого складу.

Не вирішення на державному рівні питання щодо погашення, починаючи вже з січня 2023 року, боргів АТ Укрзалізниця» призведе до відтоку та вимушеного скорочення кваліфікованих кадрів, згортання виробництв за напрямками і, при подальшому простою заводів, до ще більш непоправних наслідків – зростання до критичної межі соціальної і економічної напруги в регіонах та занепаду вагонобудівної галузі, зменшення надходжень податків до бюджетів всіх рівнів, що загрожує національній безпеці країни.

Депутати Кременчуцької міської ради Кременчуцького району Полтавської області стурбовані вищезазначеною ситуацією на ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» та звертаються з проханням надання всебічної підтримки з:

- здійснення платежів на адресу ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» на суму 1 400 314 099,80 грн. з ПДВ за бюджетною програмою КПКВК 3101270 (з переведенням за необхідності їх до першої черги) для погашення заборгованості за поставлені в 2021-2022 роках пасажирські вагони;

- визначення реальних механізмів фінансування остаточних розрахунків за бюджетною програмою КПКВК 3101270 в 2023 році по решті замовлення (15 вагонів), виконання якого в повному обсязі планується ПАТ «Крюківський вагонобудівний завод» в першому кварталі поточного року».

Доповнено

Сьогодні на сесії депутати 27-ма голосами це звернення затвердили.

 

Нагадаємо, у новий рік Укрзалізниця «увірвалася» з величезними боргами перед Крюківським вагонзаводом

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися