Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 15 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Ситуація не покращилась - у Кременчуці Дніпро і досі небезпечне для купання

 

9 июля 2019 10:25

На Полтавщині дуже мало безпечних місць для купання.

Державне управління «Полтавський обласний лабораторний центр» оприлюднив  дані лабораторних досліджень щотижневого моніторингу якості води водоймищ за місцями масового відпочинку на водних об’єктах рекреаційного та оздоровчого використання (пляжами), відведених для купання.

Проби води відбирали станом на 5 липня 2019 р.

Так, на Полтавщині відокремлені підрозділи лабораторних досліджень (далі МВПЛД) здійснюють моніторинг за якістю води поверхневих водойм, таких як Дніпро і Псел, Ворскла, Сула, Удай, Хорол, Оріль, Оржиця, Орчик, Коломак, Сліпорід, Артополот, Суха Лохвиця, Грунь, Сухий Кагамлик, Ташань, Грунь-Ташань, Говтва.

Оцінка безпечності води проводиться по індексу ЛКП (лактозо-позитивної кишкової палички), який не повинен перевищувати 5 тисяч одиниць.

Упродовж першого місяця літа місяця дослідили 278 проб води поверхневих водойм за мікробіологічними показниками та 157 за санітарно-хімічними. З 278 досліджених проб води за мікробіологічними показниками 57 не відповідали вимогам (по індексу ЛКП) по наступних водоймищах.

У Кременчуці практично з початку купального сезону лікарі відмітили погіршення якості води, як в Дніпрі, так і Сухому Кагамлику - улюблених річках для купання містян. Зараз, як помітно, ситуація не покращилась.

Перевищення нормативного індексу лактозо-позитивної палички у пробах води Дніпра та Ворскли в Полтаві та Кременчуці, що мають велику щільність населення, є наслідком антропогенного навантаження на водне середовище від вкладу поверхневого стоку.

Поверхневий сток, а саме зливові води, які підживлюють річки саме у літній період, приносять до цих поверхневих водойм з території міст характерні мікробіологічні забруднювачі, а підвищення температури навколишнього середовища сприяє збільшенню кількості мікроорганізмів.

Довідка

У нормі рівень бактерій не повинен перевищувати 5 тис ЛКП.

Нагадаємо, Кременчуцьке водосховище стає морським лиманом із червоними та зеленими водами.

Шок: у Кременчуці масова загибель риби на Дніпрі (Доповнено).

Головний іхтіолог Кременчуцького регіону Ярцев вважає, що мор риби в Дніпрі міг виникнути через отруєння, а не від спеки.

Читайте такожВода в Дніпрі на водозаборі Кременчука не забруднена, а її забруднення проходить після КремГЕС: санлікарі готують величезне дослідження.

З кранів потекла бура вода - мешканці Кременчука тепер вимушені купатися в «шампанському».

 

 

Світлана Павленко

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться