Кременчуцька газета
П'ятниця, 19 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Ситуація з Глобинською ЦРЛ: звільнення - замінити скороченням, провести оптимізацію кадрів та дофінансовувати заклад з бюджету

6 грудня 2022 15:30

Репортаж з місця події.

 

Сьогодні в мерії Глобино під керуванням депутатки Світлани Лободи засідала постійна комісія міської ради з питань освіти, культури, спорту, охорони здоров’я та соціального захисту. На відміну від Кременчуцької міської ради, у Глобино комісія засідала відкрито: до мерії впустили всіх бажаючих громадян, пресу і місцевих активістів. Участь у роботі комісії приймав і міський голова Станіслав Джусь.

Головне питання, яке розглянули члени комісії – ситуація в Глобинській центральній райлікарні. Саме представники цієї лікарні зараз масово звертаються в усі інстанції щодо їх звільнення з роботи.

Медики зазначають, що існує конфлікт з адміністрацією медичного закладу стосовно відсторонення медперсоналу від роботи та звільнення через протерміновану атестацію працівників сфери охорони здоров’я.

На початку засідання С.Лобода розповіла, що попереднє керівництво лікарні ( а це не лише головний лікар, а й кадровики та юристи) допустили в роботі численні порушення – медперсонал не проходив необхідні раз на 5 років курси, а значить не мали працювати у подальшому на займаних посадах.

«У когось документи протерміновані вже з 2014, у когось з 2015 року. Є з 2020… Тим у кого про терміновано під час війни, їм автоматично все продлили…

Нове керівництво лікарні це все виявило і частина людей пішла у відпустки аби дочекатися курсів, хтось звільнився… Але коли ми почали вникати у питання – ми – депутати, а не профільний заступник чи то сам керівник громади, то з’ясувалося, що штат лікарні дуже роздутий!

Ми почали аналізувати і розуміємо, що 34 лікаря це ті, хто заробляє гроші, а є багато молодшого медперсоналу та санітарок…

Погана ситуація по поліклініці. Там Нацслужба здоров’я дає нам фінансування на 8 медсестер, але кабінетів там 13, тож ми маємо залишити 13 медсестер, а якщо хтось з них захворіє, то слід ще 2 які б були на заміну…Проте звідки їх фінансувати? Це має бути доплата з місцевого бюджету…

Як би там не було потрібно проводити скорочення. Ті, хто мають вищі кваліфікаційні вимоги – ті більше шансів мають залишитися на роботі. Але слід вивчати кожну справу, кожне відділення… Для цього слід створити комісію, до якої б увійшли медики та депутати і вивчили це питання аби не загубити лікарню»,- розповіла С.Лобода.

Про те, що ситуація у лікарні насправді дуже напружена і в кожному питанні слід ретельно і досконало розбираюся з С.Лободою погодилися і її колеги депутати, і присутні медики, і сам міський голова Глобино С.Джусь.

«Ситуація у лікарні така, що створювалася роками. Штати дійсно роздуті, а ще не було контролю за переатестацією персоналу»,- зазначає мер Глобино.

«Це робилося роками аби планово згубити лікарню?»,- питає одна з депутатів і вже лідер профспілки лікарні зазначає, що частину людей вже звільнили, а не скоротили. Звільнили за статтею «Невідповідність займаній посаді» і люди не зможуть потім працевлаштуватися ще десь. Він радить керівникам міста переглянути записи у трудових книжках і скасувати подібні звільнення, а ще радить повчитися у інших міст, зокрема у Кременчука, де місцевий бюджет допомагає лікарням коштами, яких не вистачає після фінансування Нацслужбою здоров’я України.

С.Лобода також виступає за подібний крок і каже, що медиків, які лікарні необхідні, можна взяти на роботу по контракту.

«Людей потрібно не звільняти, а скорочувати і тоді вони отримають виплати. Ми рахували там до 2 млн грн. потрібно коштів на це. Але без цих скорочень лікарня не втримається на плаву… Ми зможемо в бюджеті знайти ці кошти?»,- питає депутатка у головної фінансистки Глобино і та відповідає, що буде дивитися бюджет і шукати кошти.

«Ось хоча б вже домовилися, що людей не звільняють, а скорочують, то значить вони отримають виплати»,-каже один з активістів і задається питанням, як медустанові виживати далі?

Директор медустанови Ігор Балаховський каже, що Нацслужба здоров’я прописала жорсткі вимоги фінансування медустанови: без санітарок і техслужб, не в усіх відділеннях харчування, без медикаментів, а лише зарплати лікарям та медсестрам.

«В таких умовах без допомоги міста не обійтися. Наприклад, Горішні Плавні свою лікарню дофінансовують на 12 млн грн. в рік, Оржиця на 6…»,- каже І.Балаховський.

Депутати з ним погоджуються і тут вже спливає питання чому ж раніше цим питанням  не опікувався профільний заступник мера Інна Авраменко.

«А де вона взагалі наразі? Таке нагальне питання розглядаємо, а її немає…»,- обурюється разом із депутатами активіст, один із колишніх керманичів Глобинщини Володимир Молодчин.

«Вона у відрядженні з питань ВПО»,- виправдовується мер.

«Трішки не правильно, що її немає. Вона мала бути тут, ви мали її замінити кимось іншим у відрядженні»,-каже В.Молодчин і до його слів підключається С.Лобода. Вона також зазначає, що саме з провини профільного заступника, яка мабуть погано контролювала питання функціонування лікарні, виникли такі конфліктні ситуації зараз.

З цим ствердженням погоджуються також самі медики, які прийшли на засідання.

Один з депутатів тим часом пропонує скоротити і штат адміністрації лікарні.

«Ми в складі комісії вивчимо це питання»,- каже С.Лобода.

«Нам потрібно прийняти відповідну програму і фінансувати лікарню, як це роблять інші міста. А ще зараз потрібно визначити, що людей не звільняють там, а скорочують, аби вони отримали виплати»,- знову мовить інший депутат і наполягає на вивченні досвіду фінансування лікарень у інших містах і присутні у залі погоджуються.

Але чим далі йде засідання, тим більше випливає різних нюансів.

«Ось звільненим написали, що вони не відповідають займаним посадам. Вони підуть у суд і суд стане на їх сторону. Потім бюджет буде шукати кошти на виплати…Навіщо так робити?»,- питає В.Молодчин.

В ході дискусії одна зі звільнених медсестер каже, що готова переписати заяву про звільнення аби лише її не звільняли по статті і вона не ходила по судам і вимагала справедливості.

«У неї має бути висновок атестаційної комісії про невідповідність. Якщо такого немає, вона суд виграє і ви заплатите кошти»,-кажуть активісти.

Ще вони здивовані чому заступник керівника лікарні Яків Синаюк постійно мешкає у медзакладі в одній з палат.

«Ми і це питання вивчимо комісійно. Можливо керівник лікарні пояснення комісії надасть»,- зазначила пані Лобода.

За підсумками наради С.Лобода рекомендує керівництву лікарні:

  • створити комісію з оптимізації кадрів до якої мають увійти не лише медики, а й депутати;
  • всіх відсторонених медиків повернути на роботу і за підсумками роботи комісії тих, кого в подальшому скоротять, попередити про це і виплатити їм належні кошти;
  • всім вже звільненим медикам переписати запис у трудовій книжці, аби їх звільнили не по статті, а по людьски – за згодою сторін чи власним бажанням;
  • провести засідання комісії вже найближчими днями аби згодом питання функціонування лікарні винести на розгляд депутатів міської ради Глобино.

З цими пропозиціями присутні погодилися.

Директором Глобинської міськлікарні став екс-помічник нардепа Каськіва, екс-керівник автошколи, стейкхолдер Балаховський

Які дива відбуваються у Глобинській лікарні

«Люди - заручники непрофесійного попереднього керівництва»: Лєднік про оптимізацію штатів Глобинської ЦРЛ

 

Олег Булашев

 

 

 

 

 

 

 

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися