Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 25 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Скандал навколо пункту роздачі допомоги «Гуманітарний Кременчук»: переселенки говорять, що їм погрожують

Ми в Telegram

11 серпня 2022 15:15

Отримати пачку перловки, воду, мило і то не можна без проблем.

Сьогодні до Кременчуцької газети звернулись переселенки, які повідомили, що їм погрожували у пункті роздачі допомоги «Гуманітарний Кременчук».

Жінки говорять, що працівники цього пункту навіть викликали до них службу охорони.

Внутришньо переміщені особи із окупованого Купянська (жінка вже боїться називати свої дані, авт.) говорить, що на лінію «Гуманітарний Кременчук» не можливо додзвонитися, тому їй довелось йти особисто в пункт видачі допомоги.

"Я три дні не могла додзвонитися туди", - говорить вона. 

І ось під час спілкування із працівниками пункту, виник прикрий інцидент, а саме подругу переселеник, яка фіксувала на відео в телефоні візит до пункту видачі допомоги, охоронці примушували видалити запис (дивіться відео).

Після цього журналісти, ВПО, кременчуцький волонтер Артем Марченко прийшли в пункт роздачі допомоги «Гуманітарний Кременчук», аби отримати коментар щодо інцинденту.

Але в цей час пролунав сигнал повітряної тривоги, тому приміщення зачинили. Але не всі працівники вийшли звідти.

Коли ж всі (журналісти, переселенці, А.Марченко ) попрямували в укриття, яким слугує підвал в гуртожитку, що на вул. Єднання України, 7, то там зустріли директорку департамента соціального захисту Марину Доценко.

Жінки розповіли їй свою ситуацію і вона пообіцяла розібратися. Звернему увагу, переселенки реально бояться погроз і не захотіли навіть чиновниці відкривати свої дані.

Також журналісти мали можливість поцікавитися у пані Доценко, чому зараз у якості допомоги від міста люди, яким довелось тікати від війни, отримують лише пачку перловки, воду, хліб і мило. Щоправда, відомо, що сьогодні видають ще… собачий корм. Та чи всі тримають тварин і потребують його? 

До речі, біля гуртожитку зараз розставлені ящики із одягом і взуттям, де всі бажаючі можуть обрати те, що їм потрібно. І ось журналісти побачили, що, незважаючи на повітряну тривогу, люди щось шукають. Предствники міської влади, які тут також були, навіть не робили спроб пояснити, що зараз вони наражають своє життя на небезпеку.

Пропонуємо до уваги нашу розмову з М.Доценко саме щодо видачі гуманітарної допомоги від міста переселенцям.

Вона відповіла на інші запитання:

- Кременчужани, переселенці цікавлятсья, чому в Кременчук надходить гуманітарна допомога з різних куточків, а їм видають пачку перловки і воду?

- Конкретно: коли надходила гуманітарна допомога?

- На сайті міської ради постійно пишуть. Була і ваша фотографія (при процесі передачі гумдопомоги, авт).

- Я отримувала. Гуманітарна допомога до міста надходить. Але це не означає, що надійшли продукти харчування… Ця гуманітарна допомога надійшла із Любліна. До неї увійшли: засоби медичного призначення, ортези, постільна білизна, миючі засоби (порошки). Із продуктів харчування там було дуже мало. Надійшли вони в понеділок, на вівторок стояли на видачу. Хто в вівторок отримував – то були продукти із люблінської гуманітарної допомогми. Зараз на складі немає такої кількості, аби забезпечити видання гуманітарної допомоги, яку ми видавали, 500 осіб в день.

- Що робить міська влада, зокрема ви, як директорка департаменту соцзахисту, щоб залучити допомогу в місто (як роблять волонтери) і забезпечити переселенців?

- Те, що робили із самого початку війни. Спілкуємось з донорами, містами-побратимами, усіма зацікавленими, хто може надати гуманітарну допомогу. Хто надавав раніше і нові контрагенти.

- Чому від волонтерів несуть пакети по 12 кг (продуктів, авт.), а з «Гуманітарного Кременчука» виходять із пакетом перловки і пляшечкої води?

- Місто Кременчук на видачу гуманітарної допомоги - пакет перловки - перейшов минулого тижня. До цього ми видавали щодватижні в достатніх об’ємах і достатньої якості. Ми надавали гуманітарну допомогу з березня і її кількість могли бачити.

- То чому перестали публікувати фотографії наборів на сайті міської ради?

- Зверніться до пресслужби.

- Чому під час тривоги люди під приміщенням вибирають одяг і вуття? Може їм треба пояснити, що наражають життя на небезпеку?

- Пояснюємо. Спитайте людей, чому вони не йдуть у сховище.

- Може на час тривоги ящики ховати?

- Добре. Ми подумаємо.

З яких причин ви відмовились працювати із World Central Kitchen?

- Особисто я із World Central Kitchen спілкувалась і не відмовлялась від спілкування, я не розумію до чого це запитання. Не розумію його  суті.

Нагадаємо, Міська влада Кременчука на чолі з Віталієм Малецьким вкрай зганьбилася: нехай спробують прокормитися самі тим, що видають

Читайте: Як нагодувати родину переселенців перловою кашею, хлібом і водою - меру Кременчука Малецькому із зарплатою понад 60 тис грн цього не зрозуміти

Також нагадаємо, Отримувачі «гуманітарки» порівняли ганебну допомогу від влади Кременчука та суттєву від World Central Kitchen

 

Світлана Павленко

Відео Кирила Воронцова


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися