Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Скандал навколо закупівлі бордюрів Кременчуцьким ШРБУ набирає обертів: виконувати роботи має ФОП, яка з 2017 року не має працівників

12 квітня 2024 12:30

Деталі.

Сьогодні відбулося засідання робочої групи „Прозорість і підзвітність”, яка діє при Полтавській обласній військовій адміністрації.

Члени групи розглянули питання про закупівлю послуги з поточного ремонту по заміні бортового каменю Комунальним підприємством „Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління” Кременчуцької міської ради.

Участь в обговоренні питання прийняли начальник Управління Північно-Східного офісу Держаудитслужби в Полтавській області Ірина Салогуб, виконувач обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області Алла Рябкова, заступник начальника Головного управління - начальник слідчого управління Головного управління Національної поліції в Полтавській області Сергій Рекун, перший віцемер Кременчука Володимир Пелипенко та перший заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Богдан Корольчук.

Пані Салогуб сказала, що вивчивши питання побачила наступні дані: бюджетні асигнування закладені під 3000 погонних метрів бордюрного каменю, а тендери оголошені на майже 10 тис. погонних метрів бордюрного каменю.

Далі – більше. Керівниця установи запитала Володимира Пелипенка, чому купуючи бордюрний камінь підприємство не самостійно планує виконувати роботу, а кошти спрямовуєте і передаєте приватній структурі – фізособі підприємцю Белкіній, яка для виконання робіт орендує техніку у комунального підприємства «Благоустрій Кременчука», хоча саме Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління має в своєму розпорядженні техніку, людей?

«Тож резюмую. Перше – не розумію доцільності надавати цю роботу ФОП, бо замовник мав все, щоб самостійно виконати ці роботи і не спрямовувати бюджетні кошти не комунальним підприємствам, а друге - законність  проведення тендеру перевіримо при моніторингу, якщо отримаємо дозвіл з Києва. Таким чином маємо 2 напрями питання: доцільність і законність. Законність перевіримо при моніторингу, а доцільність залишається в питаннях»,- сказала І.Салогуб.

Далі слово взяла виконувач обов’язків начальника Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області Алла Рябкова.

Вона розповіла, що ФОП Белкіна на сьогодні немає матеріально-технічної бази для здійснення зазначеної діяльності. Більше того, в неї відсутні наймані працівники.

«Коли ми аналізуємо тендерну документацію, то до договірної ціни включена заробітна плата, яку планується виплатити найманим працівникам в розмірі 268 тисяч гривень.

Повторюю, на сьогоднішній день в неї немає жодного найманого працівника і не було ніколи з 2017 року. У будь-якому випадку по них вона не звітувалася і нічого не виплачувала ніяких доходів, не сплачувала податків.

При цьому ті послуги, які вони буде надавати, звучать наступним чином: засипання вручну траншеї, навантаження сміття вручну, облаштування ще певної основи і так далі.

Це все те, що проводиться фізично і я не думаю, що жінка буде це робити сама. Крім того, у тендерні документації вона чітко зазначає що підрядників для виконання зазначених робіт вона не залучатиме»,- сказала А.Рябкова, чим, явно, здивувала присутніх.

Після неї слово взяв віцемер Володимир Пелипенко.

Він розповів, що на сьогоднішній день комунальне підприємство ШРБУ  зараз немає працівників для виконання робіт по заміні бордюрів.

«У нас з 37 людей повинні були працювати саме в цьому напрямку, а на сьогоднішній день маємо всього 20. Хлопців призвали до Збройних сил, або вони просто звільнилися. Тобто на сьогодні комунальне підприємства не має саме трудового ресурсу.

Так, дійсно, комунальне підприємство має техніку, на якій хотілось, щоб працювали саме працівники комунального підприємства…

З приводу того що у Белкіній немає найманих працівників, то мої колеги мені підказують, що коли вона заявлялась на тендер - надавала документи, підтверджуючи, що ці наймані працівники вже є у неї в штаті.

Тобто десь вона знайшла трудовий ресурс для того щоб виконати цю роботу. Для того щоб гроші залишались в комунальному підприємстві і орендуються механізми у «Благоустрою Кременчука», які  будуть задіяні в роботі по укладанню бордюрів»,- сказав В.Пелипенко.

Пані Рябкова вислухала представника влади Кременчука і знову взяла слово.

Вона пояснила, що при прийомі на роботу людей, керівник має за добу проінформувати про це податкову, а ФОП Белкіна станом на ранок це не зробила, а значить штат у неї не набраний.

«Можливо, вона заявила про намір, що вона їх прийме. Якщо вона їх прийме, то буде добре. Але на сьогоднішній день жодного найманого працівника в неї немає.

Я це ще перевірю… Але підкреслюю, з 2017 року жодного разу вона не оформляла найманих працівників!!!»,- констатувала керманич податкової служби області.

«Ми так само зацікавлені в тому, щоб, по-перше, вона виконала на себе взяті зобов'язання, а по-друге, щоб наповнювався бюджет і ми зробимо все для того, щоб всі наші підприємці сьогодні максимально оформлювали людей»,- зазначив пан Пелипенко.

Але далі його чекав наступний аргумент від Ірини Салогуб.

Вона заявила, що зараз дійсно складно найти працівників у штат комунального підприємства, але на сьогоднішній день закон не забороняє прийняти працівника по цивільно-правовій угоді.

«Якщо ФОП Белкіна може це зробити, то краще нехай це б зробило комунальне підприємство і тоді бюджетні кошти залишилися в комунальному підприємстві, а не пішли ФОП.

І я ще раз зазначаю, що зверніть увагу на те, що у вас навіть придбання перевищує більше, ніж три рази, вашу потребу, яка визначена у бюджеті»,- сказала І.Салогуб.

Після сперечань перший заступник начальника Полтавської обласної військової адміністрації Богдан Корольчук заявив, що після вислуханих зауважень, він ще вивчить у подальшому інші документи, але вже зараз схиляється до думки, що буде рекомендувати кременчужанам розірвати договір про закупівлю послуги з поточного ремонту по заміні бортового каменю Комунальним підприємством „Кременчуцьке підрядне спеціалізоване шляхове ремонтно-будівельне управління” Кременчуцької міської ради, радить знайти ШРБУ сезонних робітників, аби бюджетні кошти залишаться у комунальному підприємстві.

Петиція кременчужан про скасування «бордюрних» тендерів на мільйон зібрала голоси. Але таких тендерів – ще на декілька мільйонів

Заміна бордюрів у місті. Петиція від громади, ймовірна переплата і техніка КП «Благоустрій Кременчука»

 

Олег Булашев

 

"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися