
Пряма мова.
Сьогодні, під час сесії Кременчуцької райради нещодавно обрана голова райради Марія Іванченко розповіла депутатам про фінансову дисципліну попередника Дмитра Колотієвського.
«Кременчуцька районна рада доводить до вашого відома, що у 2024 році кошти у сумі 2 644 500 грн 64 копійки були використані на наступні цілі: оплата праці працівників - це 2 143 699 грн 43 копійки, папір - 7 тисяч, заправка картриджів - 3 662 гривні, продовження терміну дії домену та хостингу сайту - 3 786 грн, інтернет-послуги - 12 000, програма «Логіка» на 2 роки - 8500 грн.
Хочу зазначити, що до програми «Логіка» доступ нам не був наданий. Ми його відновлювали з нуля. Програма пуста і зараз мій спеціаліст, начальник фінансового відділу, вручну вносить всі дані.
Ми зверталися, письмово зверталися з проханням попереднє керівництво надати нам доступ до кабінету «Логіки» для того, щоб скористатися тією базою, яка там має бути і зберігатися, адже програма проплачена на 2 роки і має функціонувати.
Поки що маємо те, що маємо…
Програма «Mидок» теж проплачена - 5 352 гривні. Ситуація та сама: доступ не залишений, ми його відновлювали самостійно, програма пуста. Знову все вносимо вручну…
Оплата послуг з водопостачання та водовідведення: 27 966 грн13 копійок. Оплата послуг з теплопостачання: 99 999 грн. Оплата послуг за спожиту електричну енергію 45 853 грн 95 коп, оплата судових справ 286 985 грн 13 коп. З них переважна більшість судових справ за затримку сплати належних сум при звільненні стосовно 4 працівників. Як бачимо, ситуація з нерозрахуванням звільнених вона є вже не першою. Є ознаки того, що є певна схема в цьому процесі, але нехай з цим розберуться компетентні органи, у тому числі державний аудит»,- сказала пані Іванченко.
Також вона зазначила, що попередній керівник мав судову справу з «Полтаваенергозбудом», де Кременчуцькою районною радою було відшкодовано 118 201 грн 22 копійки, а ще вона звинуватила попередника у недопущенні до перевірки Держпраці і на Кременчуцьку районну раду накладено штраф у розмірі 24 000 грн.
«Окремо ще зазначу стосовно грудня 2024 року. З того часу, як ми відкрили кабінет і почали описувати справи, наявні документи, нами було виявлено відсутність документів первинних за грудень 2024 року. Однак, з виписок з державної казначейської служби нам стало відомо, що у грудні 2024 року все-таки якісь платежі здійснювались. На загальну суму 771 064 гривні 27 коп. Документів немає. Ми не бачимо первинних документів, але ми зібрали цю інформацію відповідно до виписок, які ми взяли, платіжні інструкції.
Ми зібрали цю інформацію і найближчим часом ця інформація буде надана відповідним компетентним органам для того, щоб розібратися в цій ситуації і притягнути винних до відповідальності. Заяви вже сформовані, компетентні органи їх отримують»,- сказала пані Іванченко.
Вже після сесії ми запитали її про те чи закінчена інвентаризація і чи знайдена машина «Волга», яка є на балансі райради? Виявилося, що інвентаризація ще триває до 1 квітня, а про машину голова райради нічого не знає, а журналісти радять їй переглянути гаражі райради.
Можливо саме так вона і не знайшла документів на платежі за грудень, бо без них казначейство б у житті не проплатило нікому кошти. Тож звернення до поліції може призвести до того, що пані Марія вийде у пошуку винних сама на себе?
Редакція також звернулася за коментарем щодо озвученої Марією Іванченко інформації до Дмитра Колотієвського.
Він каже, що 700 тисяч гривень в кінці минулого року були витрачено на законних підставах і ці кошти були спрямовані на оплату енергоносіїв і на підвищення окладів, реалізуючи постанову Кабміну.
«У районної ради з травня місяця не було коштів на це, коли кошти з'явилися звичайно, я. як керівник на той час, виконав постанову Кабміну і заплатив працівникам, не собі, підвищення окладів»,- сказав Д.Колотієвський.
Олег Булашев
Відео Микити Ліцкевича