
Подробиці із зали судових засідань.
Вчора, 30 травня, у Автозаводському районному суді м.Кременчука продовжився розгляд цивільної справи за позовом головного бухгалтера та вчителя трудового навчання З. до Кременчуцького ліцею № 10 «Лінгвіст» Кременчуцької міської ради про визнання протиправним та скасування наказу про відсторонення від роботи, стягнення оплати за час вимушеного прогулу, відшкодування моральної шкоди.
Представник відповідача, директорка ліцею №10 Н.Мамон зазначила, що школа - це місце перебування дітей. Висловилася, що не згодна з позовом позивача. Тож вона намагалася пояснити, чому в листопаді 2021 року змушена була відсторонити працівниць бухгалтерії ( таких було двоє серед працівників педагогічного і трудового колективу) закладу від роботи.
За словами Н. Мамон, не вакцинуватися від COVID -19 - це усвідомлена позиція заявниці, а про наслідки (відсторення) її неодноразово попереджували.
«Освітній процес керувався батьківською спільнотою, відповідними органами...»,- говорить Н.Мамон.
Тож, зазначає, що змушена була відстронити позивачку та її колегу від роботи, а лише із початком повномасштабної війни дане рішення було скасоване і обидві жінки наразі працюють у закладі.
Н.Мамон розповіла, що на час відсторонення основних штатних працівників - працював новий склад бухгалтерії, які й готували звітності. Працівниками ліцей забезпечили через центр зайнятості.
«Як вони були допущені до роботи школи?» - поцікавився суддя.
Позивачка 3. із березня 2022 року виконує свої трудові обов'язки у школі. Вона поцікавилася у директорки, хто виконував її обов'язки у період з 16 листопада по 1 грудня 2021 року, адже вона й сама ходила на роботу. На що директорка повідомила суду, що працівники з'являлися у закладі, аби забрати свої особисті речі.
«А хто оформлював звітності?» - поцікавився суддя. Адже позивачка заявляла, що продовжувала працювати у закладі.
Позивачка зазначила, що керівник закладу зверталася з проханням виконувати свої обов'язки, поки не знайдуться нові працівники. Директорка з цим не погодилася. А пані З. кілька разів повторювала, що суд затягує справу і не варто більше нікого допитувати.
Тут на місці суддя ухвалив - не викликати та не допитувати свідка Б. - другого бухгалтера навчального закладу, яку свого часу теж відсторонили від виконання трудових обов'язків.
Далі, як свідка викликали директорку ліцею №10 Н.Мамон.
Вона розповіла, що наразі обидві працівниці бухгалтерії, які були відсторонені від роботи через нездійснення щеплень від коронавірусу, працюють у навчальному закладі і виконують свої функціональні обов'язки.
Суддя нагадав, що є рішення Верховного Суду про скасування відсторонення Б. І наголос там був на можливості виконання трудових обов'язків на дистанційній основі.
Представник відповідача, юрист Ц. висловила клопотання, в якому просила оголосити у судовому засіданні перерву, аби підготувати необхідні докази - документи, як то накази про призначення нових працівників бухгалтерії на час відсутності основних працівників та ін., аби надати суду.
Суддя дане клопотання підтримав. Сторона відповідача має підготувати усі необхідні документи до 2 червня 2023 року та надати їх до суду та позивачеві.
Наступне судове засідання призначено на 13 червня о 14.00.
Кременчуцькі суди почали отримувати позови від антивакцинаторів
Антоніна Озерна