Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 6 Июня 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Скандал зі свинями Дедюріна у «Міському саду» докотився і до Президента Порошенка

 

18 сентября 2017 17:20

Активісти громадського руху «За Чистий Кременчук»  просять главу держави вплинути на ганебну ситуації стосовно пам’ятки культури «Міський сад», який ледь не став свинарником і припинити порушення закону директором парку В. Дедюріним.

Сьогодні активісти громадського руху «За Чистий Кременчук»  відправили скаргу до Президента Украйни Петра Порошенка та до Міністерства культури України. В ній вони обурилися діями директора комунального підприємства «Міський сад» Віталія Дедюріна.

Надаємо скаргу мовою оригіналу:

«У місті Кременчук  існує з 1787 року  ландшафтний парк «Міський Сад». Міський Сад один з перших ландшафтних парків в Україні.

Міський Сад має статус  «Комплексна пам’ятка природи місцевого значення»

Міський Сад створено за проектом англійця  Вільяма  Гульда.

1787 року природна діброва з озером, унікальною рослинністю була перетворена у ландшафтний парк Міський Сад. У Міський Сад було завезено з Криму унікальні троянди, лаврові, цитрусові та інші унікальні рослини та дерева.

Цільове призначення парку- спокійний відпочинок, ознайомлення з рослинністю, насолодженням краєвидами.

За час свого існування Міський Сад пережив багато чого. На початку 20 століття парк навіть вирубували бо не було чим мешканцям опалювати будинки.

У 1930 знову Міський Сад засаджують рослинністю.

У 1993 році Міському Саду надано статус  «Комплексна пам’ятка природи місцевого значення»

З 2011 року розпочату поступову реконструкцію Міського саду . Було розчищено озеро, відновлено паркан, центральний вхід реставровано. Реставровано альтанку на озері.

Але зараз з ландшафтного парку, яке має статус пам’ятки хочуть зробити зоопарк. На території облаштували свиней. На скарги кременчужан,  які проти перетворення міського саду у зоопарк з часом відреагував мер міста Малецький В.О. Зумовлюючи те, що свині витоптують землю, рослинність, мають неприємні аромати свиней вирішено перенести у зоопарк у сквері Сосновий. Але виявляється ще хочуть заселити кіз. Тобто від ідеї зоопарку не відмовляються.

Після вивезення свиней з міського саду, директор Міського Саду почав у соціальних мережах неприпустимі речі писати про кременчужан, які  за історичне збереження Міського Саду та його призначення.  

Директор Міського Саду – Дедюрін В.М. 

Ми, нажаль не знаємо, чи директор зрозумів, що є директором «Комплексної пам’ятки природи місцевого значення», і наш місцевий  відділ культури не проводив з ним бесід, але те, що зараз відбувається називається самоуправством та перевищенням посадовою особою повноважень.

Ознайомившись з посадовою інструкцією директора парку зазначено, що директор повинен мати фахову освіту, знати  чинне законодавство в галузі культури, чинні нормативні акти, що регулюють  культурно-освітню діяльність.

Відповідно до діючого законодавства забезпечує виконання завдань парку.

На даний час рішеннями Кременчуцької міської ради Полтавської області від 30 серпня 2016 року з метою створення сучасної зони відпочинку, її інфраструктури і матеріально-технічної бази було створено комунальний заклад культури та відпочинку «Міський сад», затверджено його статут із штатним розписом та прийнята Комплексна програма утримання та розвитку комунального закладу культури та відпочинку «Міський сад» на 2016 – 2020 роки».

Збереження територій, комплексів та об'єктів природно-заповідного фонду забезпечується шляхом:

  • встановлення заповідного режиму;
  • організації систематичних спостережень за  станом  заповідних природних комплексів та об'єктів;
  • проведення комплексних досліджень з метою  розробки  наукових 
    основ їх збереження та ефективного використання;
  • додержання вимог щодо охорони  територій та об'єктів природно-заповідного фонду під час здійснення господарської, управлінської та  іншої діяльності, розробки проектної документації, землевпорядкування, лісовпорядкування, проведення екологічних експертиз;
  • встановлення підвищеної відповідальності за порушення  режиму їх охорони та використання, а також  за  знищення  та  пошкодження заповідних природних комплексів та об'єктів.

Міський Сад має статус  «Комплексна пам’ятка природи місцевого значення».

Ко́мплексна па́м'ятка приро́ди — природоохоронна територіяпам'ятка природи, котра може включати в себе ботанічні, геологічні, водні чи інші природні об'єкти, що мають наукову, культурно-пізнавальну або естетичну цінність і охороняються державою. Комплексні пам'ятки природи бувають загальнодержавного або місцевого значення.

Території та об'єкти, що мають особливу екологічну,  наукову, естетичну,  господарську,  а  також  історико-культурну  цінність, підлягають  комплексній  охороні,    порядок    здійснення    якої визначається положенням щодо кожної з таких територій чи об'єктів, яке відповідно  до  цього  Закону  та  законодавства  України  про охорону  пам'яток  історії  та культури затверджується центральним органом виконавчої влади в галузі охорони навколишнього природного середовища  та  центральним  органом  виконавчої  влади  в  галузі культури.

На жаль замість того, щоб Міський Сад засаджувати квітами, рослинами, вирішили зробили зоопарк. Зоопарк з тваринами ( безкоштовний) у місті є і він в 1 км від Міського Саду. Там зосереджено зоопарк, дитячий майданчик, атракціони.

Перетворення пам’ятки природи у зоопарк всупереч закону, без  погодження з кременчужанами, істориками, екологами розцінюється  зі сторони директора КП Міський Сад перевищенням посадових обов’язків та самоуправством. Також халатність і не виконання своїх обов’язків відділу культури міста Кременчук.

Просимо вплинути на ганебну ситуації стосовно пам’ятки культури Міський Сад, порушення ЗУ і перевищень службових обов’язків директором КП Міський Сад – Дідюрін В.М. та  байдужість до цієї ситуації( конфлікту) керівника відділу культури Кондрашов В.О».

Нагадаємо, нещодавно у парку «Міський сад» з'явилися справжні свині.

Згодом, через неводовлення громадськості та порушення чинного законодавства, свиней із «Міського саду» прибрали, бо вони створили там свинарник

 

Олег Булашев

Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться