Кременчуцька газета
Субота, 25 Травня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ми в Telegram

Ви є тут

Скандальна закупівля: Альфатекс придбав автобуси за 3,6 млн грн, трохи доукомплектував і продав місту за 5,8 млн грн

15 квітня 2024 14:30

Судова справа.

Сьогодні в Автозаводському районному суді Кременчука пройшло чергове засідання по справі №524/4279/23 за обвинуваченням Ольги Х. – колишньої заступниці головного бухгалтера комунального підприємства «КАТП-1628». Їй інкримінували ч. 2 ст. 367 ККУ (службова недбалість, яка спричинила тяжкі наслідки).

Йдеться про скандальну закупку КАТП десятьох комунальних білоруських автобусів МАЗ із імовірною переплатою майже у 25 млн грн, що сталося у 2019 році.

Тоді імовірну корупційну схему викрив місцевий активіст Олег Биков, описавши її на своїй сторінці у Фейсбуці.

Він тоді зазначав, що посадові особи КАТП «1628» оголосили та проводять закупівлю автобусів через відкриті торги на майданчику ProZorro. Відповідно до протоколу розкриття від 7 червня 2019 року, переможцем визнали ТОВ «ТД «АЛЬФАТЕКС».

«Остаточна ціна пропозиції за 10 автобусів «МАЗ-103 486» склала - 57 млн 930 тис (з ПДВ), тобто, 5 млн 400 тис грн за одиницю, вже 26 червня 2019 року з переможцем підписали відповідний договір.

Але, але, але панове… знову google в допомогу, плюс декілька дзвінків дилерам і виявляється, що автобус марки «МАЗ-103 486» можна придбати за - 3 млн 400 тис (з ПДВ), а при замовленні 10-ти одиниць буде ще і знижка на декілька процентів від вартості», - написав О.Биков.

Тож із розрахунків кременчужанина виходить, що ринкова вартість автобусів значно відрізняється від вирахуваної вартості з суми, що пройшла по ProZorro. Він припускає, що різниця складає 2 млн на одній одиниці техніки.

«З легкої руки «Кременчуцькі свинарчуки» вчергове ВКРАЛИ більше 20 «лямів» гривень з наших кишень», - зауважив тоді пан Биков.

Поліція тоді відкрила кримінальне провадження, і згодом прокуратура області повідомила про виявлені майже 25 млн грн збитків при закупівлі автобусів. При цьому винною зробили ексзаступницю головного бухгалтера кременчуцького підприємства. Хоча і так всім зрозуміло, що без погодження з керівництвом міста така закупівля б не відбулася.

«Полтавська обласна прокуратура направила до суду обвинувальний акт стосовно колишньої заступниці головного бухгалтера одного з кременчуцьких комунальних підприємств.

Жінці інкримінують службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України). 

За даними слідства, у 2019 році обвинувачена, перебуваючи на посаді, відповідала за організацію і проведення процедури закупівлі. Під час відкритих торгів щодо придбання транспортних засобів вона надала перевагу товариству, чия цінова пропозиція майже вдвічі перевищувала ціну офіційних представників заводу-виробника. 

У подальшому комунальне підприємство та товариство уклали договір на закупівлю 10 пасажирських автобусів за завищеною ціною.

За висновком комісійної судово-економічної експертизи, підприємству завдано майже 25 млн грн збитків. З метою їх відшкодування прокуратурою до обвинуваченої пред’явлено позовну заяву.

Згодом справа потрапила до Автозаводського райсуду Кременчука. Її розглядає доволі принципова суддя Оксана Пальчик.

Через те, що КАТП придбало автобуси у фірми ТОВ «ТД «АЛЬФАТЕКС» депутата Полтавської облради Миколи Корецького, останній сьогодні був допитаний у суді.

Під час допиту свідка Корецького, прокурор його запитав, чому це «Альфатекс» придбала у «МАЗа» автобуси по за ціною, меншою за 3,6 млн грн, а місту продала за 5,8 млн грн.

«Що вплинуло на формування Вами ціни? Ви казали, що автобуси доукомплектували. Розкажіть, чим саме і за якою ціною?» - запитав прокурор Ковальов.

Микола Корецький зазначив, що до автобусів були придбані плоскогубці, вогнегасники, домкрати та зроблене наклеювання реклами міста на автобусах.

Так, з’ясувалося, що домкрат коштував 824 грн, плоскогубці 230 грн, вогнегасник 908 грн, брендування автобуса – 12 800 грн, а пізніше ця ціна зросла до 23 242 грн. Бо як було зроблене перше наклеювання реклами міста, замовнику не сподобалося.

«При вилученні документів ми бачимо, що МАЗ продав вам автобуси з вогнегасниками. Навіщо ви їх ще раз придбавали?» - запитав прокурор.

«Нам їх не дали…» - відповів М.Корецький.

Прокурор на калькуляторі в телефоні порахував вартість доукомплектування і запитав: а чому ж таки ціна з майже 3,6 млн грн зросла до 5,8 млн грн, якщо доукомплектування рахується навіть не сотнею тисяч гривень?

Микола Корецький заявив, що в ціну було закладено перегон автобусів – 6 000 грн, перший техогляд (1000 км) – 9 480 грн, гарантійне обслуговування (1,5% від вартості) – 52 000 грн, навчання водіїв – 7 250 грн.

«Ну все одно, нехай після доукомплектування і того, що ви ще назвали автобус почав коштувати 3,6 млн грн. Але не 5,8 млн грн»,- настоював прокурор.

Микола Корецький сказав, що в вартість було закладено прибуток продавця (прокурор, посилаючись на попередній допит М.Корецького, зазначив, що це 20-25%), оплата кредитних коштів і курсова різниця валюти.

«Ви брали кредит, аби придбати автобуси?» - запитав прокурор М.Корецького.

«Альфатекс» не брав кредит на закупівлю автобусів, але є депозит, і там слід помножувати відсоткову ставку на два. 16,5 % депозиту помножте на 2. Я раніше місту продавав автомобілі і влетів на валютних коливаннях на 25 тис дол», - почав наче виправдовуватися М.Корецький.

Але прокурор зазначив, що йдеться не йде про придбання містом автівок, а про придбання автобусів, а щодо валютних скачків зауважив, що «Альфатекс» уклав договір з МАЗом на зменшення ціни автобуса, втім при цьому місту ціну не зменшив.

«Чому це так?» - запитав прокурор.

«Я попав у 2013 році на різниці суттєво. Тут заклали можливі ризики», - знову сказав пан Корецький.

«Я Вас запитую чому, при тому, що гривня укріпилася, Ви заклали таке велике коливання курсу і при цьому у МАЗа таки придбали дешевше, а місту дешевше не продали?» - знову спокійно запитав прокурор.

Микола Корецький вже ледь тримав себе у руках і знову почав розповідати події минулих років, коли гривня коливалася по відношенню до долара.

«Прошу зупинити допит свідка, бо у Вас інше засідання. І прошу перенести допит на наступне наше засідання», - заявив прокурор близько 12-ої години, і суддя з ним погодилася.

Сам М.Корецький в цей час вже почав сперечатися з редактором Кременчуцької газети Олегом Булашевим, ображаючи його і висловлюючи всілякі припущення.

Нагадаємо, Переплата КАТП-1628 за автобуси: прокурор вважає, що на досудовому розслідуванні КП вставляло палки в колеса, але на підприємстві це заперечують.

Цапом-відбувайлом у 25 млн грн переплати за придбані Кременчуком у «Альфатекса» автобуси зробили ексзаступницю головного бухгалтера КАТП-1628.

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися