Кременчуцька газета
Неділя, 4 Червня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Скорочення лікарів у Кременчуцькому перинатальному центрі не відбулося, але жіночі консультації реорганізують і проведуть багато ремонтів

22 травня 2023 13:30

Як розвиватиметься перинатальний центр, можна дізнатися у плані їх розвитку.

«У нас скорочують лікарів та медсестер. Уже видали повідомлення про заплановане вивільнення від 22 травня 2023 року. Усе через реорганізацію штату. Нам обіцяють виплатити вихідну допомогу у розмірі середнього місячного заробітку. Також нам повідомили, що станом на день вручення повідомлення на підприємстві відсутня будь-яка вакантна посада або інша робота», - з таким повідомленням до редакції у суботу звернулися працівники Кременчуцького перинатального центру.

Вони обурені тим, що працюють багато років і тепер їх копняками викидають з роботи.

«То нам зарплати затримують тоді, як у мера та його заступників по понад 100 тис грн на місяць заробіток, а тепер взагалі вирішили нас позбутися. І кажуть, немає вакансій. Але ми перечитали вашу статтю, де Максим Середа дає дані про вакансії у пологовому.

Ми готові судитися», - заявили жінки і запросили у понеділок на 9.00 до медзакладу на зустріч з директором Радомиром Сербіним.

Але у понеділок сам Р.Сербін вже заявив, що скорочення лікарів не буде.

«Ми переглянули ситуацію. Лікарів залишаємо на півставки. Звільнили пенсіонерів-санітарок та акушерок. Ви ж самі знаєте, що пологів стало в два рази менше, ніж було кілька років тому. Проведемо реорганізацію жіночих консультацій. Не буде юридично їх три, а фізично вони залишаться у тих же приміщеннях. Буде юридично одна консультація і там буде один керівник, одна сестра-господарка тощо…

Ми дійсно за рахунок пенсіонерів хочему зменшити кількість людей, бо заклад має вижити», - сказав Р.Сербін.

Лікарі підтвердили, що сьогодні отримали інше повідомлення і їх вже не звільняють, а переводять на півставки.

Р.Сербін також повідомив про реорганізацію лабораторій. Замість кількох лабораторій буде створено один потужний, лабораторний центр. З одним керівником.

«Керівників консультації та лабораторного центру я визначу до кінця місяця», - повідомив Р.Сербін.

Що ж ще планується реформувати в рамках загальнодержавної медичної реформи в Україні, «Кременчуцька газета» дізналася з трирічного плану розвитку медзакладу, який ми отримали у Департаменті охорони здоров’я міста. Про це трохи пізніше. А зараз про загальну концепцію реформування медзакладів Кременчука та Полтавщини.

 

У Кременчуці не буде надкластерних закладів, а лише одна кластерна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» і загальні лікарні

Україною крокує черговий етап реформування медицини. Кабмін оновив підходи до визначення госпітальних округів та впровадив сучасні підходи до формування спроможної мережі закладів охорони здоров’я. Про це каже директор Департаменту охорони здоров’я обласної військової адміністрації Віктор Лисак.

За його словами, обласні військові адміністрації вже визначили перелік медичних закладів, які увійдуть до Спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу.

«Наша область- це один госпітальний округ. Робоча група щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я Полтавського госпітального округу вже визначила надкластерні, кластерні, загальні й інші види закладів охорони здоров’я області, що входять до Спроможної мережі, відповідно до Постанови Кабміну», - каже В.Лисак і додає, що 2025 року ліжковий фонд Полтавського госпітального округу необхідно переглянути і зменшити загальну кількість ліжок, зменшити кількість стаціонарних закладів охорони здоров’я до 27, які матимуть близько 51 місця надання медичної допомоги.

Саме через реформування в області має залишитися один онкодиспансер, а зараз їх два: Полтавський та Кременчуцький.

«На сьогодні в Полтавському госпітальному окрузі створюється:

7 надкластерних закладів та/або об’єднань лікарень, що надаватимуть високоспеціалізовану медичну допомогу населенню всієї області;

7 кластерних багатопрофільних та спеціалізованих лікарень та/або об’єднань;

12 загальних лікарень;

15 інших лікарень із переважно стаціонарними послугами загальної терапії.

Частина закладів поступово змінить свої функції виключно на хоспіси, будинки сестринського догляду.

Обласна військова адміністрація подала на погодження Міністерству охорони здоров’я України пропозиції щодо визначення Спроможної мережі та проєкт плану розвитку Полтавського госпітального округу на 2023-2025 роки», - каже В.Лисак.

У Кременчуцькому департаменті охорони здоров’я нам пояснили, що скорочення кількості лікарень в місті поки не передбачено, а об’єднання – проводитимуть поступово.

У Кременчуці не буде надкластерних закладів, а лише одна кластерна багатопрофільна лікарня «Лікарня інтенсивного лікування «Кременчуцька» і загальні лікарні. Як керівники лікарень бачать майбутнє медзакладів, вони подали у створених планах розвитку. «Кременчуцька газета» їх перечитала і основне повідомить читачам.

Зараз же повернемося до плану розвитку перинатального центру.

 

Оптимізація кадрів, застосування передових методів лікування, численні ремонти та нове обладнання

Враховуючи реформування та можливе закриття малопотужних пологових стаціонарів І рівня, в Кременчуцькому районі та прилеглих районах Кіровоградської області, Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня залишиться єдиним потужним закладом перинатальної допомоги в 2-х районах з населенням майже 600 тисяч. На сьогодні КНМП «Кременчуцький перинатальний центр ІІ рівня» розрахований на 186 ліжок. По 2-х жіночих консультаціях план відвідувань по 400 відвідувань у день.

Наявність в закладі сучасного хірургічного ендоскопічного обладнання і використання передових методів лікування (гістероскопія, лапароскопія) дає змогу розширити перелік послуг та збільшити кількість пацієнтів на 20% за рахунок збільшення оперативних гістероскопій, лапароскопій, розширення переліку операцій, залучення хворих з прилеглих районів.

Згідно з планом, реформування амбулаторно-поліклінічної служби, жіночих консультацій дає можливість розширити спектр послуг для вагітних, збільшити кількість вагітних під наглядом за рахунок населення Кременчуцького району і прилеглих районів Кіровоградської області.

Буде створений найбільший в регіоні комунальний лабораторний центр за рахунок реформування лабораторної служби, збільшення кількості і переліку досліджень, в тому числі і ПЛР (полімеразно- ланцюгова реакція) досліджень.

У планах керівництва лікарні у 2023 -2025 роках - придбати апарат ШВЛ з функцією високопоточної вентиляції та транспортний апарат ШВЛ; придбання апарату УЗД експертного класу; санітарного автомобіля класу «В»; виготовлення проєктної документації та заміна 3-х лікарняних ліфтів; придбання стаціонарного цифрового рентгенапарату.

За кошти міського бюджету в 2023 -2025 роках планується ремонт акушерської операційної, пологового відділення, відділення патології вагітності та інших підрозділів.

У 2023 році планується реорганізація жіночих консультацій та лабораторій,  вивільнення 20 фізичних осіб, оптимізація та вивільнення 10 немедичних працівників, аби довести кількість фізосіб до 350, відкриття кабінету УЗД в жіночій консультації № 2 (що на Кивській, 14), завершення капітального ремонту акушерської операційної, придбання нового обладнання, капітальний ремонт пологового відділення.

Крім того, планується впровадження мультимодального знеболення у післяопераційних хворих, реєстрація добової електрокардіограми у хворих, вагітних з серцево-судинною патологією за Холтером. А також апарату ТLC9803, впровадження ультразвукової підтримки під час пункції центральних вен, використання портативного апарату УЗД для діагностики складних акушерських випадків при пологах, впровадити лапароскопічні операції на матці, розпочати роботу кабінету з медичного обстеження постраждалих осіб від домашнього насильства та надання медичної допомоги згідно чинного законодавства.

У 2024 році планується провести реорганізацію стаціонарних відділень нехірургічного профілю, придбати нове обладнання, провести капітальний ремонт пологового відділення і поточний ремонт палат підвищеного комфорту перебування, а ще провести капітальний ремонт відділення патології вагітних.

Нагадаємо, У Кременчуцькому перинатальному центрі тече дах. Потрібно гроші на ремонт

У Кременчуцькому перинатальному центрі тепер можна пройти діагностику вагітності, а також тест на вагітність безкоштовно

 Кременчуці апарат штучної вентиляції легенів немовлят вже рятує, а за нього два роки не можуть розплатитися

Здати аналізи у Кременчуці: почекати у черзі чи викласти сотні гривень?

 

 

Олег Булашев

 


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися