Кременчуцька газета
Четверг, 28 Вересня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

Ви є тут

Смерть однорічного Микити в дитячій лікарні Кременчука отримала розголос на всю країну

28 травня 2019 08:50

Медики своєї провини не визнають: вони й досі не можуть дати батькам жодних пояснень, що саме спричинило погіршення стану хлопчика.

Вчора в ефірі телеканалу Інтер у телепередачі «Стосується кожного» журналісти та експерти розбирались в ситуації, яка сталася в Кременчуці наприкінці квітня цього року. Тоді в міській дитячій лікарні помер однорічний хлопчик. «Запитання про смерть» - таку назву мала телепередача, пов'язана з трагедією малюка.

На початку ефіру журналісти нагадали, що однорічний Микита Колцун потрапив до інфекційного відділення Кременчуцької дитячої лікарні  на Великодні свята. Там дитині одразу поставили кілька крапельниць, та хлопчику стрімко ставало гірше.

Вночі малюку стало зле, але ніхто не реагував і мама сама віднесла його до реанімації. Кілька годин дитину намагалися екстрено рятувати, але марно. Батьки хлопчика в смерті дитини звинувачують лікарів. Але медики своєї провини не визнають: вони й досі не можуть дати батькам жодних пояснень щодо того, що саме спричинило погіршення стану хлопчика. Наслідки гострого харчового отруєння чи лікарська халатність, яка коштувала життя маленькому Микиті?

29-річна мама Микити Оксана Колцун приїхала на ефір з одним запитанням: хто відповість за смерть її сина.

«Ми привезли здорову дитину, а в лікарні за добу його просто вбили», - говорить жінка.

Вона пригадує в подробицях той день, коли звернулись за допомогою до лікарів.

«27 квітня в 4 години ранку я погодувала Микиту (дитина на грудному вигодовуванні - авт.) та в нього почалась блювота. Температури не було. Далі цього дня він і погуляв, і поїв. Та коли ввечері о 20-ій годині попросив їсти, я дала вівсяну кашу. І Микитка знову виблював. Піднялась температура тіла до 37,5 градусів. Ми звернулись до «швидкої», щоб нам порадили, що можна дати дитині. Та нам порадили одне – їхати до лікарні», - розповіла кременчужанка.

Мати показує фото усміхненого малюка, яка була зроблена за день до того, як вони потрапили до лікарні. А сусідка Аліна Бушина пригадала, що бачила, як батьки везли дитину до лікарні.

«Ніяких симптомів не було. Він сидів на руках, махав ручками і ніжками, щось лепетав по-своєму», - розповіла жінка.

Батьки і досі не можуть повірити, що їх малюка вже немає в живих. Згорьована мати показує речі, ліжечко Микити, його улюблену іграшку – жирафика.

Батько Олексій Колцун розповів, що в лікарню з дитиною потрапили вперше. Адже зателефонували до приватної клініки, послугами якої користувались раніше, а там був вихідний.

 

Він з дружиною знову згадує подробиці тієї доби: 

«Микиту оглянув черговий лікар і медсестра. Нас направили здати аналіз крові з пальця. Та медсестра сказала, що через годину буде готовим. Нам же сказали, що гастроентероколіт і треба лягати в інфекційне відділення».

Тут Олексія і Оксану дуже здивувало, що дитині призначили крапельниці, не зробивши необхідних аналізів.

Зі сльозами на очах Оксана згадує, як після трьох крапельниць її дитині стало зле. Він не реагував на її слова, стиснув міцно зубки і закинув голову…Тоді, зрозумівши, що щось недобре, жінка попросила чергову медсестру викликати чергового лікаря. Та отримала пораду дати дитині води. А далі сама загорнула малюка і побігла в реанімацію. Та його забрали.

«Я зателефонувала чоловіку, він приїхав. І о третій ночі ми разом пішли в реанімацію. Лікар, що вийшов, дорікнув, як ми могли довести малюка до такого стану. Кажу, ми ж в інфекційному відділенні лікувались. Нам повідомили, що в Микити набряк головного мозку і легенів», - розповіла О. Колцун.

А вже о 10-ій ранку батькам повідомили, що їх однорічний малюк помер.

Завідуючий реанімаційним відділенням Юрій Авраменко показав журналістам, де проводили реанімаційні заходи маленькому кременчужанину. Та стверджує, що причину смерті можна буде назвати, як будуть готові результати судово-медичної експертизи.

А ось педіатр Ганна Горбань прямо в ефірі телепередачі припустила, що причиною смерті малюка стала саме інфекція. За її словами, є інфекційні захворювання зі стрімким перебігом. І назвала гемолітично-уремічний синдром, з яким швидко відбувається інтоксикація організму і враження різних органів.

Ганна Горбань припустила ймовірність цього захворювання. Та відсутність адекватного спілкування з батьками.

«Лікар має бути постійно біля дитини», -  зазначила вона.

Президент Всеукраїнської ради захисту прав пацієнта Віктор Сердюк нагадав, що смертність в українських лікарнях збільшилась в три рази.

«Всіх цікавлять різні речі: закупки, вакцини.. все що завгодно. У Мінохорони здоров’я за останні три роки не було жодного засідання, присвяченого материнській і дитячій смертності», - зазначив він.

 

У своєму коментарі директорка Кременчуцької дитячої лікарні Лариса Носенко спростувала, що в лікарні на свята не було лікарів. Вона зазначає, що було двоє чергових, вони були з бейджиками і оглядали дитину.

«Дійсно, то був святковий день. Я теж була в лікарні. Та мене не викликали до дитини, бо не була «тяжкою», - говорить Л. Носенко.

Інша інформація в колишнього працівника інфекційного відділення Кременчуцької дитячої лікарні Артема Марченка.

Він запевнив усіх присутніх, що на свята в лікарні чергує лише лікар-інтерн в приймальному відділенні. Стандартні листи призначень в маніпуляцій них, за якими ставлять ті ж крапельниці. І в дитячій лікарні не практикують такого, що є лікар, який може приїхати в разі потреби, чи проконсультувати. А медперсоналу, зокрема медсестер, не вистачає. Ось і виходить, що одна на два поверхи. І дає телефон батькам, щоб викликали в разі потреби.

Про те, що в Кременчуці створено комісію, яка розслідує справу, повідомив начальник управління охорони здоров’я Максим Середа. Він говорить, що не викликає питання до призначення препаратів. Їх дозуванні, а ось питання до швидкості і періодичності введення – є.

У студії заговорили, що вже є підстави говорити про лікарську помилку чи халатність. Тим більше, що прес-офіцер відділу поліції Кременчука Анна Васенко нагадала, що порушено кримінальну справу «навмисне вбивство», а також неналежне виконання службових обов’язків, яка тягне за собою покарання в обмеженні волі до 3-х років, обмеження волі до 5-ти років, а також позбавлення права обіймати відповідну посаду на строк до 3-х років.

Цього дня у студії батьки не отримали відповіді на головне питання: яка причина смерті їх малюка.

Та отримали пораду не зупинятися. З’ясовувати всі обставини, боротися, аби якщо халатність лікарів буде доведено, то були покарані винні. І саме це допомогло іншим людям не втрапити в подібну ситуацію.

 

PS. Передача сколихнула глядачів з різних міст країни. Десятки коментарів, співчуття... Люди не залишились байдужими до горя кременчуцьких батьків. Розповідають про подібні випадки у різних містах України...

 

 

Світлана Павленко

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися