Кременчуцька газета
Вівторок, 28 Листопада 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads

 

Ви є тут

Сьогодні до депутатів міськради прийшов керівник Кременчуцької прокуратури Лапко: не допитувати, а проінформувати

22 вересня 2023 13:45

Лапко надав депутатам інформацію про результати діяльності Кременчуцької окружної прокуратури на території Кременчуцької територіальної громади за І півріччя 2023 року.

Сьогодні на сесію Кременчуцької міської ради прийшов керівник Кременчуцької окружної прокуратури Олександр Лапко.

Його візит – не з метою допитувати депутатів, а проінформувати про свою роботу, бо має це робити відповідно до Закону України «Про прокуратуру» та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» раз на півроку.

Тож пан Лапко надав депутатам інформацію про результати діяльності Кременчуцької окружної прокуратури на території Кременчуцької територіальної громади за І півріччя 2023 року.

Надаємо основні тезиси з його інформації:

1) Завдяки вжитим заходам органами поліції спільно з окружною прокуратурою упродовж І півріччя 2023 року досягнуто певних результатів щодо забезпечення законності та правопорядку згідно з визначеними пріоритетами. Зменшилась на 83,3% кількість умисних вбивств, на 62,5% кількість кримінальних правопорушень проти громадської безпеки.

2) На 57,1% збільшилась кількість викритих збутів у сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів та прекурсорів. - Кількість виявлених кримінальних правопорушень проти встановленого порядку несення військової служби зросла на 83,3%.

3) На пріоритетних напрямах окружною прокуратурою упродовж І півріччя 2023 року до суду скеровано 5 обвинувальних актів за фактами вчинення кримінальних правопорушень у бюджетній сфері, 4 – про корупційні правопорушення, 1 – у сфері земельних відносин та 8 – за фактами кримінальних правопорушень проти довкілля. До суду направлені обвинувальні акти у тому числі і стосовно керівників комунальних підприємств, що фінансуються за кошти бюджету.

4) Загалом, сума встановлених збитків до бюджету по вказаній категорії проваджень за цей рік становить 2 676 670 грн, з них під час розслідування добровільно відшкодовано 2 246 147 грн.

Додатково вжито заходи, спрямовані на відшкодування збитків у кримінальному провадженні цієї категорії, а саме заявлено позовну заяву на суму 249 997 грн та накладено арешт на майно у сумі 12 700 грн.

5) За 6 місяців 2023 року пред’явлено 27 позовів на загальну суму 956 млн грн, з них 16 позовів у сфері державної та комунальної власності в порядку адміністративного судочинства.

6) За І півріччя 2023 року судами задоволено 17 позовів окружної прокуратури на суму 930 млн грн.

7) Так, на захист інтересів держави за 6 місяців 2023 року до суду направлено 13 позовних заяв про визнання протиправною бездіяльності КГЖЕП «Автозаводське» Кременчуцької міської ради та зобов’язання привести у відповідність протирадіаційні укриття. На даний час 10 позовних заяв задоволено та 3 перебуває на розгляді. Необхідно зазначити, що ці укриття розташовані у багатоквартирних житлових будинках міста Кременчука на розраховані на розміщення 605 осіб.

8) Крім того, за результатами розгляду обґрунтованих повідомлень прокуратури в порядку ст. 23 ЗУ «Про прокуратуру» у готовність приведено 15 об’єктів цивільного захисту, з них 9 перебувають у приватній власності та 6 у державній.

9) До суду направлено 3 позовні заяви щодо зобов’язання укласти охоронні договори на об’єкти культурної спадщини.

10) Підвищено результативність представницької діяльності у сфері земельних відносин, зокрема сума, на яку пред’явлено позови у порівнянні з аналогічним періодом минулого року збільшилась з 30,5 до 955 млн грн, а сума задоволених позовів у цій сфері з 108,6 до 929 млн грн.

11) За втручання окружної прокуратури повернуто до комунальної власності земельну ділянку водного фонду площею 11 га та вартістю понад 39 млн грн.

11) За І півріччя 2023 року у земельній сфері за позовами окружної прокуратури Господарським судом Полтавської області відкрито провадження у 8 справах на загальну суму 955 260 тис. грн, сумарна площа земельних ділянок складає 602 га.

12)  У сфері охорони дитинства до суду направлено 20 позовів про виплату одноразової грошової допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавлених батьківського піклування та пред’явлено 1 позов в інтересах Кременчуцької РВА та ГУ ДСНС України в Полтавській області до КНМП «Кременчуцька міська дитяча лікарня» про визнання бездіяльності протиправною та зобов’язання приведення захисної споруди цивільного захисту у належний технічний стан та готовність до укриття населення.

Звичайно, депутати не змогли не задати прокурору ряд запитань. Про це читайте у наших наступних новинах.

 

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися