Кременчуцька газета
Неділя, 25 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Сьогодні ворожать у ніч на Андрія: топ-10 найбільш цікавих і простих ворожінь

12 грудня 2018 15:55

Ніч на Андрій Первозванного здавна вважається чарівною. Наші предки вірили, що в цей день можна підняти завісу в майбутнє, дізнатися відповіді на найбільш хвилюючі питання.

Колись в цю пору збиралися на вечорниці та дівчата і хлопці, багато жартували, сміялися. Парубки робили різні дрібні капості дівчатам (викрадали і ховали предмети одягу, прикраси). З настанням темряви хлопці лякали їх на вулицях або стукали у вікна. А дівчата усамітнювалися для ворожінь. Це містична, в той же час весела, традиція збереглася до сих пір. на сайті Українські Новини зробили підбірку найпопулярніших і нескладних гідний в ніч на Андрія.

1. Ворожіння на лляному насінні.

Для цього гадання потрібно вийти на вулицю і кинути лляне насіння( колись конопляне)  в сніг. А потім нагорнути снігу в долоньку, потримати, щоб він розтанув. Якщо в руці буде парна кількість насінинок- це до заміжжя.

2. Ворожіння на квасолі або на горосі

Це ворожіння є одним з найдавніших і простих. Беремо жменю квасолі, загадуємо питання, який нас цікавить найбільше, а потім перебираємо, примовляючи "так" і "ні". Остання фасолинка і буде відповіддю на ваше запитання. А якщо дівчина хоче дізнатися про заміжжя, можна примовляти: "заміж піду" - "в дівках сиджу".

 3. Ворожіння на дровах

Якщо в будинку є камін, або грубка, можна поворожити на дровах на судженого. Потрібно набрати їх в оберемок, скільки влізе, і перебирати, примовляючи: "козак", "молодець", "заїжджий", "вдівець". Останнє поліно повідає вам, ким буде суджений.

4. Ворожіння на млинцях.

Для цього ворожіння потрібно приготувати млинці, але не простим способом. В ідеалі для цього гадання дівчатам потрібно було піти до джерела, набрати ротом води і замісити на цій воді невеликий млинець або балабушку. Спекти її і дати спробувати коту або собаці. А так як ворожіння зазвичай відбувається в колі подруг, то чий млинець домашній улюбленець спробує першим, та й швидше за все вискочить заміж.

5. Ворожіння на взутті

Такий вид ворожіння весело проводити в компанії подружок. Потрібно, щоб кожна зняла з однієї ноги черевичок. Потім чергуючи взуття потрібно виміряти кімнату. Наприклад від вікна до порога. Чий черевик найперший до порогу прийде, та й перша вийде заміж.

6. Ворожіння зі склянкою, кільцем і волосом (ниткою)

Для цього ворожіння потрібно каблучка, найкраще золота. Потім, потрібно висмикнути на своїй голові волосок і підвісити каблучку. Якщо волосся коротке, то каблучку можна підвісити на нитку чорного, білого або червоного кольору. У склянку на 3/4 наливається вода. Кільце на нитці опускається в воду. Воно не повинно торкатися води, але має повністю зануритися в стакан. А далі загадуємо, що ми хочемо дізнатися. Наприклад, чи вийде дівчина заміж. Якщо маятник хитнеться, значить - відповідь "так". Якщо вдариться об стаканчик, потрібно порахувати, скільки разів. Через стільки років і заміжжя.

 

7. Ворожіння на сон грядущий

З давніх-давен вважалося, що уві сні можна заглянути в майбутнє, особливо в ніч на Андрія. Щоб дізнатися ім'я другої половинки, або побачити його уві сні, потрібно було перед сном виконати деякі ритуали. Наприклад, розчесати волосся думаючи про судженого, а потім покласти гребінець під подушку, примовляючи "Суджений-ряджений, причеши мені голову". І він прийде уві сні.

Ще можна було приготувати мисочку з водою і взяти соломинку, або гілочку і попросити: "Суджений-ряджений, переведи мене через місток". Після таких ритуалів, дівчата сподіваються, що можна побачити свою долю уві сні.

Також можна спробувати вгадати ім'я майбутнього нареченого. Написати на папірцях безліч чоловічих імен, один можна порожній залишити, і покласти їх під подушку. А вранці витягнути з-під подушки не дивлячись. Яке ім'я попадеться - так і зватимуть майбутнього чоловіка. Якщо дісталася "пустушка", значить - ім'я судженого поки залишається таємницею або час заміжжя ще не настав.

8. Ворожіння на воді свічкою і воском

Для цього ворожіння потрібно приготувати миску з водою і свічку. А коли вона розгориться, потрібно дати воску капати на воду. Утворені хитромудрі фігури і підкажуть майбутнє - їх виймають з води і тлумачать. Якщо утворилося багато маленьких круглих фігур - це до грошей. Якщо два колечка - до заміжжя.

9. Ворожіння на спаленому папері

Для цього беремо аркуш паперу, мнемо його і запалюємо в темряві так, щоб тіні падали на стіни. При цьому загадуємо, що ми хочемо дізнатися. Наприклад, професію майбутнього чоловіка. Або що вас чекає в майбутньому. Якщо побачите кота, чекає флірт, романтичні відносини, якщо тінь птиці - до великих змін.

10. Ворожіння по книзі

Найкраще взяти книгу духовного змісту, можна, наприклад, "Біблію" або "Псалтир"; не розкриваючи її, загадати номер сторінки та рядка зверху чи знизу, потім розкрити її і читати в задуманому місці. Перед цим потрібно загадати запитання, що цікавить нас (заміжжя, достаток, здоров'я).

 

За інформацією джерела

 

 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися