Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 30 Березня 2023
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Ви є тут

Солдат з Кременчука став квартирним шахраєм і "здавав" неіснуючі оселі на Західній Україні

Ми в Telegram

7 лютого 2023 07:45

Судова справа.

 

Минулого тижня у Автозаводському районному суді м. Кременчука було розглянуто кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_5, уродженця м. Кременчука, українця, громадянина України, з вищою освітою, не одруженого, на утриманні неповнолітніх та непрацездатних не має, перебуваючий на військовій службі у військовій частині на посаді солдата, раніше не судимого, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 190 Кримінального кодексу України "Шахрайство".

Як сказано у вироку суду, 15.03.2022 року приблизно о 16 годині 37 хвилин, ОСОБА_5 , перебуваючи за місцем мешкання, маючи злочинний умисел на заволодіння чужим майном шляхом обману, усвідомлюючи суспільно-небезпечний характер своїх дій, керуючись корисливим мотивом та метою, за допомогою мобільних телефонів, використовуючи торгівельний Інтернет-майданчик «olx.ua», на якому зареєструвався під чужим ім`ям, розмістив оголошення ID 743094020 щодо здачі в оренду двокімнатної квартири в центрі м. Чернівці Чернівецької області, за ціною 4000 грн. за місяць.

При цьому вказаного в оголошенні помешкання в розпорядженні ОСОБА 5 не мала та не мала реального наміру виконання умов оголошення.

В подальшому 15.03.2022 року за його оголошенням звернулась потерпіла ОСОБА_7 , якій ОСОБА_5 , вводячи в оману, повідомив неправдиву інформацію щодо наявності у нього вказаного помешкання та можливості його здачі в оренду.

Умовою такої оренди стала передоплата в розмірі 500 грн., які необхідно було перерахувати на банківську картку № НОМЕР_7 , емітовану в АТ «ТАСКОМБАНК» на ім`я ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що являється знайомою ОСОБА_5 , та відповідно останній мав доступ та можливість користування даною карткою.

На дану умову потерпіла погодилась та перерахувала зазначену суму на вказану картку із домовленістю про зустріч та огляд квартири ІНФОРМАЦІЯ_3 . У зазначену дату зустріч та огляд помешкання не відбулись, відповідно слухавку від потерпілої ОСОБА_5 не брав. Таким чином ОСОБА_5 шляхом обману з використанням електронно-обчислювальної техніки заволодів коштами потерпілої ОСОБА_7 .

Отримані грошові кошти від потерпілої у сумі 500 гривень ОСОБА_5 витратив на власний розсуд, чим спричинив ОСОБА_7 матеріальну шкоду на вказану суму.

16.03.2020 року приблизно о 11 годині 15 хвилин, ОСОБА_5 , діючи повторно, розмістив оголошення ID 743114704 щодо здачі в оренду двокімнатної квартири в центрі м. Тернопіль, ціною 4000 грн. за місяць.

І знову таки вказаного в оголошенні помешкання в розпорядженні чоловік не мав, як він не мав реального наміру виконання умов оголошення.

В подальшому 18.03.2022 року за його оголошенням звернулась потерпіла ОСОБА_9 , якій ОСОБА_5 , вводячи в оману, повідомив неправдиву інформацію щодо наявності у нього вказаного помешкання та можливості його здачі в оренду.

Умовою такої оренди стала передоплата в розмірі 500 грн., які необхідно було перерахувати на банківську картку № НОМЕР_9 емітовану в АТ «А-Банк» на ім`я ОСОБА_10 , року народження, що являється матір`ю ОСОБА_5 та відповідно останній мав доступ та можливість користування даною карткою.

На дану вимогу потерпіла погодилась та перерахувала зазначену суму на вказану картку, із домовленістю про зустріч та огляд квартири ІНФОРМАЦІЯ_3.

У зазначену дату зустріч та огляд помешкання не відбулись, відповідно слухавку від потерпілої ОСОБА_5 не брав. Таким чином ОСОБА_5 шляхом обману з використанням електронно-обчислювальної техніки заволодів коштами потерпілої ОСОБА_9 .

Отримані грошові кошти від потерпілої у сумі 500 гривень, ОСОБА_5 витратив на власний розсуд, чим спричинив ОСОБА_9 матеріальну шкода на вказану суму.

Дії ОСОБА_5 які виразились у заволодінні чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене шляхом незаконних операцій з використанням електронно-обчислювальної техніки, повторно, кваліфіковані за ч. 3 ст.190 КК України.

Під час досудового розслідування між прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3 і обвинуваченим ОСОБА_5 в присутності захисника ОСОБА_4 25.01.2023 року укладена угода про визнання винуватості. Згідно з угодою ОСОБА_5 беззаперечно визнав себе винуватим у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.190 КК України.

Сторонами узгоджено, що при затвердженні угоди ОСОБА_5 , буде призначене покарання за ч.3 ст. 190 КК України із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді штрафу у розмірі 3000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 51 000 грн. (п`ятдесят одну тис.) грн.

Заслухавши справу суддя затвердив угоду про визнання винуватості між обвинуваченим та прокурором Кременчуцької окружної прокуратури ОСОБА_3, укладену 25 січня 2023 року.

"ОСОБА_5 визнати винним у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 190 КК України і призначити узгоджене сторонами покарання із застосуванням ч. 1 ст. 69 КК України у виді штрафу в розмірі три тисячі неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що складає 51 000 грн. (п`ятдесят одна тисяча грн).",- сказано у вироку.

Вирок може бути оскаржений, з підстав, передбачених статтею 394 КПК України до Полтавського апеляційного суду через Автозаводський районний суд м. Кременчука протягом 30 днів з дня його проголошення.

 

Олег Булашев


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися