Пряма мова.
В умовах війни та регулярних відключень електроенергії кожне рішення, яке могло б покращити умови життя, має критичне значення. Особливо це стосується навчальних закладів, де діти повинні мати доступ до тепла, світла та безперебійного навчання. У Кременчуцькій гімназії №2 ще кілька років тому встановили сонячні панелі, але вони досі не працюють. Зараз, коли відключення електрики стали буденністю, бездіяльність у цьому питанні виглядає злочинною.
Як з'ясували журналісти, панелі були встановлені ще у 2021 році компанією «Естеттехнолог», власником якої є депутат міської ради Денис Терещенко. Однак виявилося, що обладнання ДОСІ не введено в експлуатацію через відсутність необхідних актів.
«На сьогодні у нас не надані всі акти. Підрядник має завершити цю процедуру, але справа стоїть на місці вже кілька років», — пояснює директорка гімназії Юлія Цюпка.
За її словами, роботи, які залишилося виконати, оцінюють у 65 тисяч гривень. Ці кошти виділені, але результатів досі немає.
«Ви вже зверталися до підрядника, щоб він якось пришвидшив введення в експлуатацію панелей?»,- запитують у директорки журналісти.
«Звичайно, постійно говоримо»,- каже вона.
«І коли?»,- уточнюють представники медіа.
«Будуть»,- каже директорка.
Журналісти також звернули увагу на важливий нюанс: попри багаторічне невиконання зобов’язань щодо панелей, школа продовжує укладати договори з фірмою «Естеттехнолог». Наприклад, ця ж компанія зараз виконує ремонт укриття у гімназії, який триває вже понад 1,5 року.
На запитання, чому після такого досвіду співпраця з цією фірмою не припинена і чи не примушують її працювати з фірмою депутата, директорка відповідає: «Не примушують».
Але така відповідь виглядає слабкою, адже у будь-якому домогосподарстві ненадійного підрядника просто не запросили б повторно.
Що робить мер Кременчука?
Чому міська влада, і зокрема мер Віталій Малецький, ігнорують цю проблему? Мер щодня їздить на роботу поруч зі школою і чи не мулять ці панелі йому очі і чи не згорає він від сорому?
Ось і виходить, що сонячні панелі могли б стати порятунком у складний час, але подібна діяльність підрядника та слабкий контроль з боку керівництва міста перетворили інноваційний проєкт на довгобуд.
Про те, як ремонтується укриття «Кременчуцька газета» готує окремий матеріал, який сьогодні має з’явитися на нашому сайті.
Олег Булашев
Відео Ігоря Борисевича