Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Суббота, 8 Августа 2020 года
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Стали відомі підсумки проведення в області двомісячника охорони рибних запасів «Нерест – 2020»

 

13 июля 2020 11:30

Що і як.

Сьогодні на нараді в голови Полтавської облдержадміністрації Олега Синєгубова з питання «Про підсумки проведення в області двомісячника охорони рибних запасів «Нерест – 2020» виступив тимчасово виконувач обов’язків Директора департаменту екології та природних ресурсів Андрій Вергелес.

Він повідомив, що із метою охорони рибних запасів області з 25 березня до 9 червня поточного року проведено двомісячник охорони водних біоресурсів на Кременчуцькому водосховищі, у всіх інших рибогосподарських водних об’єктах у межах підконтрольної території – із 1 квітня до 20 травня, у придаткових системах річок (протоки, озера, інші непроточні водойми в період маловоддя) – із 1 квітня до 30 червня.

Із метою забезпечення належної охорони водних біоресурсів та оперативного реагування на можливі випадки незаконного використання водних біоресурсів і залучення до рибоохоронних заходів громадськості при Управлінні Державного агентства рибного господарства у Полтавській області утворено оперативний штаб з обов’язковим залученням до його роботи громадських інспекторів рибоохорони, представників громадської організації.

Інформація щодо результатів проведення двомісячника

Інформація про:

 

Полтавський

рибоохоронний

патруль

НПП «Нижньо-сульський»

РЛП

«Нижньо-ворсклян-ський»

ГУ Національної поліції в

Полтавській області

Державна екологічна інспекція Централь-ного округу

Усього

Кількість держінспекторів (осіб)

30

9

5

1122

(задіяних працівників поліції)

3

1169

Кількість складених протоколів (од.)

478

80

22

216

14

810

Кількість складених адміністративних матеріалів, що містять ознаки кримінального злочину (од.)

37

4

1

51

3

96

Кількість безхазяйних актів

117

22

10

-

5

154

Кількість вилучених знарядь лову (од.)

524

268

48

382

49

1271

Кількість вилученої риби (кг)

2959,5

1401

39

2279

230

6908,5

Кількість затриманих плавзасобів (од.)

32

2

13

32

1

80

 

За порушення правил рибальства в період нересту передбачено покарання: від адміністративних штрафів до кримінальної відповідальності. Крім штрафу за незаконний вилов, правопорушнику нараховується сума компенсації за нанесенні збитки за кожну виловлену рибу.

За весь період двомісячника відповідно до постановам органів рибоохорони накладено штрафів на суму 18 тис 428 грн, нараховано збитків на суму 406 тис 708 грн.

Інформація щодо проведення заходів з охорони водних біоресурсів у період нересту в 2019 та 2020 роках:

 

Інформація про:

Результати двомісячника

«Нерест – 2019»

Результати двомісячника

«Нерест – 2020»

Кількість

держінспекторів (осіб)

1173

1169

Кількість складених протоколів (од.)

1194

810

Кількість складених адміністративних матеріалів, що містять ознаки кримінального злочину (од.)

104

96

Кількість безхазяйних актів

251

154

Кількість вилучених знарядь лову (од.)

1793

1271

Кількість вилученої риби (кг)

15303

6908,5

Кількість затриманих плавзасобів (од.)

38

80

 

 

А.Вергелес каже, що однією із проблем охорони рибних запасів є невисокі розміри штрафів для браконьєрів порівняно з прибутками, які вони мали б отримати за реалізацію незаконного вилову риби. У зв’язку з цим Верховною Радою України 16.06.2020 прийнято у першому читанні законопроєкт № 2765 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони водних біоресурсів та середовища їх існування» (далі – проєкт Закону), яким передбачено збільшення штрафів за порушення законодавства у сфері охорони водних біоресурсів.

Розроблення проєкту Закону зумовлено низьким рівнем існуючих штрафів, які були встановлені в 2003 році, а також тим, що розміри штрафів не відповідають економічній ситуації у країні (враховуючи рівень інфляції) та не спонукають порушників до припинення незаконної діяльності.

Проєктом Закону пропонується посилити відповідальності за порушення громадянами, посадовими особами правил використання водних біоресурсів, порушення умов та середовища їх існування, а саме: експлуатації на водних об’єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням; вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин; обсягу затверджених лімітів (квот добування (вилову), часток (добування (вилову) та нормативів використання водних біоресурсів; проведення робіт на рибогосподарських водних об’єктах без погодження відповідно до законодавства та невжиття заходів щодо збереження середовища існування та умов відтворення водних біоресурсів. Крім того, проєктом Закону передбачається уточнення повноважень державних органів та посадових осіб, які здійснюють державний нагляд (контроль) у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів; уточнення положень Законів України «Про тваринний світ» та «Про рибне господарство, промислове рибальство та охорону водних біоресурсів», що дозволить здійснювати рибоохоронні заходи на більш високому рівні.

Прийняття Закону сприятиме раціональному використанню та охороні навколишнього природного середовища, створенню більш ефективного механізму щодо припинення порушень вимог законодавства у сфері охорони навколишнього природного середовища та усунення їх негативних наслідків.

Враховуючи викладене, для забезпечення ефективного проведення нерестової кампанії 2021 року необхідно: поінформувати населення через засоби масової інформації про адміністративну й кримінальну відповідальність за незаконний вилов риби під час нересту та про результати розгляду в судах справ щодо фактів браконьєрства, виявлених у 2020 році; адміністрації НПП «Нижньосульський» активізувати роботу щодо належного забезпечення охорони водних біоресурсів під час нерестової кампанії 2021 року.

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться