Кременчуцька газета
Неділя, 25 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Сталі відомі результати аудиту "Київміськбуду", яким керує екс-депутат Кременчуцької міськради Кушнір

29 листопада 2023 11:30

Загалом за результатами перевірок і роботи тимчасової контрольної комісії можна зробити висновок про те, що компанія ПрАТ "ХК "Київміськбуд" зможе виконати свої зобов’язання перед інвесторами.

 

Аудит ПрАТ "ХК "Київміськбуд" завершено. Місто братиме активну участь у відновленні роботи компанії шляхом викупу житла для пільгових категорій містян, які перебувають у черзі. Про це повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник під час пресбрифінгу щодо результатів перевірки фінансово-господарського стану "Київміськбуду".

Як зазначив Поворозник, до перевірки були залучені незалежні аудиторські компанії ДП "Бейкер Тіллі Україна Консалтинг", ТОВ "Аудиторська фірма "НХД-АУДИТ" та ТОВ "Ернст енд Янг" як представник великої четвірки. Аудиторами встановлено, що ПрАТ функціонувало належним чином до появи зовнішніх факторів, які суттєво вплинули на результати її діяльності. Зокрема, COVID-19, повномасштабна війна, фактор "Укрбуду". Ознак дій із доведення підприємства до банкрутства чи приховання факту стійкої фінансової неспроможності незалежні аудитори не виявили. Не підтверджено також здійснення масових операцій з пов’язаними особами.

"На сьогодні фактори, що призвели до такого стану підприємства, не змінилися. Це і продовження бойових дій, і постійні повітряні обстріли столиці, які не сприяють відновленню попиту на нерухомість у Києві та Україні загалом. Місто братиме активну участь у відновленні роботи компанії шляхом викупу житла для всіх категорій громадян, які перебувають у черзі, зокрема для учасників бойових дій і членів їх сімей, для внутрішньо переміщених осіб та інших категорій. А також через викуп до комунальної власності об’єктів соціальної сфери – шкіл та садочків. До прикладу, цього року місто заклало в бюджеті на ці цілі понад 1 млрд грн", – повідомив Микола Поворозник.

За його словами, така підтримка міста дасть можливість компанії отримати обігові кошти, активізувати будівництво та зацікавити потенційних покупців житла.

Микола Поворозник зазначив, що рішення про перевірку фінансово-господарської діяльності "Київміськбуду" за 2020-2023 роки наглядова рада "Київміськбуду"  ухвалила у зв’язку із ситуацією на ринку нерухомості та занепокоєння інвесторів. Одночасно місто, яке є основним акціонером "Київміськбуду", ухвалило рішення  про відсторонення від посади Голови правління – президента ПрАТ "Київміськбуд" Кушніра І. М. на час перевірки та про створення підрозділу внутрішнього фінансового аудиту.

Також діяльність ПрАТ "ХК "Київміськбуд" перевіряла створена Київською міською радою тимчасова контрольна комісія, до складу якої увійшли депутати від 6 фракцій.  За результатами перевірки комісія рекомендувала Наглядовій раді ПрАТ "ХК "Київміськбуд" посилити контроль за фінансово-економічною діяльністю компанії та забезпечити належну діяльність підрозділу внутрішнього фінансового контролю та аудиту компанії. Департаменту комунальної власності м. Києва рекомендовано ухвалити рішення про збільшення складу Наглядової ради компанії до 5 осіб. А КМДА - здійснювати закупівлю у "Київміськбуду" житла та об’єктів соціальної інфраструктури та розглянути можливість виділення фінансової позики або докапіталізації компанії.

"Одночасно місто проведе роботу з Кабміном в частині виконання взятих, задекларованих Прем’єр-міністром, зобов’язань щодо дофінансування об’єктів незавершеного будівництва компанії "Укрбуд". Адже сьогодні ці об’єкти компанія "Київміськбуд" добудовує власним коштом. Нагадаю, борг складає 2,28 млрд грн", – зазначив Микола Поворозник.

Загалом за результатами перевірок і роботи тимчасової контрольної комісії можна зробити висновок про те, що компанія ПрАТ "ХК "Київміськбуд" зможе виконати свої зобов’язання перед інвесторами, резюмував Поворозник.

Раніше повідомлялося, що на вимогу мера Києва Віталія Кличка в липні цього року відбулося спільне засідання Наглядової ради та Правління ПрАТ "Київміськбуд",  на якому було ухвалено рішення про проведення незалежного міжнародного аудиту будівельної компанії та відсторонення керівника "Київміськбуду" Ігоря Кушніра від виконання обовʼязків. Діяльність компанії щодо виконання зобов’язань перед інвесторами не припинялася.

Нагадаємо, ексдепутат Кременчуцької міськради виїхав за кордон з довідкою про інвалідність та підкорив Еверест.

Виконав мрію: про те, чому ексдепутат Кременчуцької міської ради піднявся на Еверест.

Альпініста й ексдепутата Кременчуцької міськради Ігоря Кушніра відсторонили від посади голови Київміськбуду.

«Час усе розставить по своїх місцях»: ексдепутат Кременчуцької міськради про відсторонення від посади керівника Київміськбуду

 

https://ukranews.com/

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися