Кременчуцька газета
Понеділок, 22 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Студенти-дизайнери КрНУ підготували чудову фотовиставку «Барви нашого життя»

11 липня 2023 12:15

Цікаве дозвілля.

В університетській бібліотеці (навчальний корпус №1) експонується фотовиставка, яку підготували під керівництвом доцента Олександра Куща студенти-дизайнери (група ДЗН 20-1, кафедра гуманітарних наук, культури і мистецтва). В експозиції представлені найкращі студентські роботи, виконані в стилістиці поп-арту, гранжу, гламуру, ретро, вінтажу тощо.


Студентки-автори робіт разом зі своїми викладачами

Студенти, чиї роботи експонуються на виставці, закінчили навчальний курс фотографіки. Вони вчилися виконувати фотороботи у різних жанрах (репортажна зйомка, анімалістичне фото, стріт-фото, дитяче фото, натюрморт, пейзаж тощо) та у різних стилях (поп-арт, ретро-силь, вінтажний стиль тощо). Фотовиставка стала підсумковим заходом, де вони продемонстрували рівень набутої майстерності.

До експозиції увійшли найкращі роботи дев’яти студенток: Поліни Горошко; Євгенії Сороки; Марини Усенко; Поліни Кожухар; Аліни Остапенко; Карини Гонтаревої; Лілії Пуздрановської; Надії Лук’яненко; Марії Ляміної.

Натомість оформлювали роботи і монтували експозицію четверо – Марина, Карина, Євгенія та Надія (на фото). Вони працювали кілька днів поспіль під керівництвом доцента Олександра Куща. Саме він викладає студентам фотографіку.

Олександр Кущ розповів, як виникла ідея організувати виставку:

– На нашій фотовиставці представлені дев’ять локацій, які виконали дев’ять наших студенток. Тут не лише краєвиди Кременчука, є і краєвиди Шотландії, де перебувала одна зі студенток. Усі ці роботи створювались під час навчального курсу «Фотографіка». Фотографіка – це творчі доробки у різних стилях, їх шість, і вісім основних жанрів – портретна зйомка, пейзаж, натюрморт, зйомка людини тощо. Комусь зі студентів це сподобалось одразу, хтось працював «через не хочу», це підсумкові роботи, з яких ми обрали для виставки найкращі. Студенти виконали роботи у програмних восьми жанрах та шести стилях, але сюжет вони обирали самостійно, в межах власної креативності та особистих інтересів. Це наша перша спроба публічно показати, чому навчилися студенти, крім того, це спроба показати нашу різноманітну дійсність. Тому виставка має назву «Барви нашого життя». Сподіваємось, що глядачі підтримають нашу першу творчу спробу.

Доктор Ph.D з мистецтвознавства Віктор Осадчий додав:

– Я хотів би зазначити, що ці дисципліни вільного вибору – фотографія і фотографіка – з’явилися у нас тоді, коли керівництво університету забезпечило матеріально-технічну базу та надало можливість облаштувати на кафедрі якісну фотостудію. Завдяки цьому студенти – можливо вперше у житті – узяли в руки професійні камери та почали вчитися з ними працювати.

Про свої роботи розповідає Женя:

– На фото Даша, сестричка моєї подруги, нам захотілося її сфотографувати. Це було восени, тому назва роботи – «Готуємося до Хеллоуіну». Робота вийшла дуже гарна, там було кілька варіантів, я обрала найкращий і вже його підганяла під стандарти фотографії – вирівнювала горизонт, лінію, прибирала «шуми». Бачите, у дівчинки світле волосся, і на нього красиво падає світло, вийшла така гарна, світла фотографія. Також я робила репортаж з нашої екскурсії до Опішні, там дуже цікаві роботи створюють, хотілося показати їхній рівень.

Про свої роботи розповідає Марина:

– Я приходила робити практичні завдання до мого однокурсника, у нього був цей пухнастий котик Оскар, який постійно до мене чіплявся, і якось він грався зі своїм хазяїном, і так віддано на нього дивився, а я спіймала цей момент і зробила фото. Воно називається «Що робить тато?», «тато» – це господар котика… А ось цю фотографію кременчуцького мосту (на фото) я зробила, бо вона у патріотичних кольорах, тут жовтий пісок і синя вода, синє небо, захотілося цю красу сфотографувати.

Той самий Оскар

Про свої роботи розповідає Надія:

– Ця робота називається «Ратуша», це у Брно. Ратуша була дуже красива, там багато гарних будинків, але я обрала цей, бо тут цікаві вікна, і ще тут важлива постать людини, яка йде вулицею, це акцент композиції. Чорно-біле фото я зробила, щоб яскраве синє небо або зелений дах не відволікали увагу від архітектури будівлі, вона така гарна. А натюрморт поруч навпаки кольоровий – це «Натюрморт академічний», в якому гарний контраст для яскраво-жовтих лимонів створюють сіра та бордова тканини.

Про свої роботи розповідає Карина:

– Мені хотілося ефектно продемонструвати ювелірні вироби, тому на контрасті я обрала саме чорні руки. Довелося фарбувати власні руки, спершу зробила фото однієї, але викладач сказав робити ще, хоча би триптих, так їх вийшло чотири. А ось це собака (на фото), яка мені дуже сподобалась. Ми побачили її на одному з наших практичних занять, у неї такий сумний погляд, і чорно-біле фото підкреслює цей сум…

Олександр Кущ додав, що цього хаски вони зустріли у Придніпровському парку, Карина отримала дозвіл на зйомку, господар дав собаці команду сидіти – і той терпляче сидів, поки Карина його фотографувала, аж потім не витримав напруження і почав сумно вити. Втім до кінця зйомки так і не поворухнувся. Роботу Карина назвала «Сум», і це об’єктивна назва.

Заради цих фото Карина кілька разі безжально фарбувала власні руки чорною фарбою, аж доки не досягла бажаного результату.

Нагадаємо, Як би міг виглядати центральний бульвар Кременчука, музей чи палац культури: ідеї і розробки КрНУ

 

За матеріалами прес-служби КрНУ


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/kremenchuckagazeta/
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися