Кременчугская газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
COVID-2019
Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube

Вы здесь

Суд визнав, що міськрада Кременчука порушила право Мельника на використання його імені


21 февраля 2020 14:15

Також суддя Ж.Кривич стягнула з Кременчуцької міськради на користь О.Мельника понесені витрати на правову допомогу і судовий збір на користь держави.

Сьогодні, 21 лютого, суддя Автозаводського районного суду Кременчука Жанна Кривич поставила крапку у розгляді цивільної справи за позовом директора приватної телекомпанії «Візит» Олександра Мельника  до міської ради Кременчука про захист честі, гідності та ділової репутації.

А саме - суддя винесла рішення по позову О.Мельника, який оскаржував рішення міської ради від 20 липня 2017 року «Про звернення депутатів Кременчуцької міської ради до Президента України, Верховної Ради України та Вищої ради правосуддя України про звільнення з посади судді Київського районного суду міста Полтави Логвинової О.В.»

У позові О.Мельник зазначав, що даним рішенням міськрада завдала шкоди його честі, гідності та діловій репутації: його у додатку рішення міської ради вказали, як про одного із організаторів та замовників вбивства мера Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Кременчука Олександра Лободенка.

Сьогодні, в ході дебатів, сам О.Мельник по відеозв’язку із СІЗО заявив, що просить суд визнати недостовірною інформацію, поширену у рішенні міськради до Президента України, Верховної Ради та Вищої ради правосуддя  від 20.07.2017 року: «Олександр Мельник організатор та замовник вбивства міського голови міста Кременчука Олега Бабаєва та судді Автозаводського райсуду Кременчука Олександра Лободенка...»; визнати цю інформацію такою, що є недостовірною та порушує презумпцію невинуватості позивача; визнати незаконним дії міськради, що полягали в обнародуванні імені позивача у вказаному рішенні; визнати незаконним та скасувати це рішення; зобовязати міськраду видалити оспорюване рішення з сайту міськради; спростувати недостовірну інформацію та стягнути з міськради на користь позивача 1 млн грн моральної шкоди.

Адвокат О.Мельника Руслан Лазоренко у суді зазначив, що в документі міськради чітко вказано, що його підзахзисний організатор та замовник вбивства, але суд з цього приводу ще триває.  Він також зазначив, що ні Президент, ні парламент суддів не звільняє і це знав міський голова Віталій Малецький, але підписав звернення до влади країни.

Також Р.Лазоренко привів ряд інших стверджень у тому, що міськрада порушила діюче законодавство.

Крім того, він назвав суму у 1 млн грн моральної шкоди виправдонаю, бо «з огляду на те, як міський голова Малецький витрачає кошти - 15 млн грн на купівлю банку, 9 млн грн на нову газету». А тим часом він зазначив, що шляхопровід біля Пивзаводу так і не відремонтовано.

Представник міськради, депутат і юрист Руслан Ульянов у своєму слові здивувався, при чому до справи Малецький і фінансування об’єктів міського господарства.

Далі він впевнено заявив, що в документі, який прийняла міськрада, не має прямого зазначення того, що Мельник організатор і замовник вбивства, а є лише натяк - як організатор та замовник.

Далі він розповідав про вільний обмін думок і про те, що сама особа - пан Мельник розголошує своє ім’я в сюжетах телекомпанії «Візит» і дивувався чому це міська рада не може в своїх зверненнях це робити.

«У рішенні не має слів про Мельника. Чому його потрібно відміняти? Органи місцевого самоврядування не слідчі органи, тому ми не можемо тиснути», - продовжував свій спітч Р.Ульянов.

Після дебатів суддя пішла до нарадчої кімнати і згодом оголосила вступну і результативну частину рішення.

У рішенні суддя визнала, що обнародування відповідачем ім’я позивача Олександра Мельника у зверненні депутатів міської ради до Президента та парламенту, Вищої ради правосуддя про звільнення з посади судді Київського райсуду Полтави Логвинової О.В. порушує немайнове право позивача на використання імені.

У задоволені інших вимог О.Мельнику було відмовлено.

Також суддя Ж.Кривич стягнула з Кременчуцької міськради на користь О.Мельника понесені витрати на правову допомогу і судовий збір на користь держави.

Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом 30 днів з дня його проголошення.

Нагадаємо, суд почав розгляд позову директора телекомпанії «Візит» Мельника до міської ради Кременчука.

На суді «Мельник VS міськрада та Малецький» переглядали відеосюжет та новини місцевих ЗМІ.

Суд «Мельник VS міськрада та Малецький»: сидячи у СІЗО, Мельник вимагає 1 млн грн моральної шкоди.

Кременчуцька міськрада просила Президента, Голову ВР та Вищу раду правосуддя звільнити суддю, яка відпустила обвинувачених.

12 липня 2017 року Київський районний суд Полтави прийняв рішення відпустити двох обвинувачених у вбивствах мера Кременчука Олега Бабаєва і судді Автозаводського райсуду Олександра Лободенко під домашній арешт.

Заступник голови Полтавської облради Холод програв суд директору «Візита» Мельнику.

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Другие новости

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Мы в Telegram

Подписаться