Кременчуцька газета
Четверг, 18 Квітня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Суддя у Кременчуці не задовольнив позов ВПО до рф про стягнення моральної шкоди понад 1 млн грн

28 лютого 2024 11:30

Судова справа.

Нещодавно суддя Автозаводського райсуду Кременчука Сергій Нестеренко розглянув в порядку загального позовного провадження у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про встановлення факту вимушеного переселення та відшкодування моральної шкоди, завданою збройною агресією.

Як сказано в рішенні суду, у березні 2023 року до суду звернулися ОСОБА_1 та ОСОБА_2 із позовною заявою до російської федерації в особі посольства російської федерації в Україні про встановлення факту вимушеного переселення та відшкодування моральної шкоди, завданою збройною агресією.

В обґрунтування позову вказували на їх вимушене переселення у травні 2014 року з м. Шахтарськ Донецької області, де вони постійно мешкали разом з батьками, до Кременчука Полтавської області у зв`язку із збройною агресією російської федерації (далі - рф).

Рішенням виконавчого комітету Кременчуцької міської ради № 158 від 01.02.2019 року їм, позивачам, було надано статус дитини, що постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.

Зазначали, що такими діями рф стосовно України, а саме збройною окупацією частини Донецької області, порушено їх громадянські права і свободи, вони втратили єдине житло, вільне спілкування з друзями та родичами, налагоджений побут, місце навчання та праці.

Відповідно до договору купівлі-продажу квартири від 17.09.2008 року, матері позивачів ОСОБА_3 на праві власності належала двокімнатна квартира за адресою: АДРЕСА_1, де вони проживали до травня 2014 року своєю родиною і яку вимушені були покинути через збройну агресію рф та окупацію частини території Донецької області.

Посилалися на те, що встановлення факту вимушеного переселення з окупованої території Донецької області обумовлено тим, що вони мають на меті визначити свій статус як осіб, які перебувають під захистом Конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 року (жертви - потерпілого від міжнародного збройного конфлікту), що обумовлює виникнення прав та обов`язків, передбачених цією Конвенцією, нормами національного законодавства, іншими нормами міжнародного права.

Просили встановити факт того, що вимушене переселення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у травні 2014 року з окупованої території м. Шахтарськ Донецької області до Кременчука Полтавської області відбулося внаслідок збройної агресії російської федерації проти України та окупації російською федерацією частини території Донецької області, а також стягнути з держави рф на їх користь в рахунок відшкодування моральної шкоди по 1 364 440,00 грн. кожному, що на день пред`явлення позову еквівалентно 35 000 Євро за офіційним курсом НБУ.

Ухвалою судді від 03 березня 2023 року позовна заява була залишена без руху.

8 березня 2023 року до суду від позивачів на виконання вимог ухвали суду від 03.03.2023 року подано уточнену позовну заяву.

Ухвалою судді від 13 березня 2023 року позовну заяву визнано неподаною та повернуто позивачам.

Постановою Полтавського апеляційного суду від 27 квітня 2023 року скасовано ухвалу Автозаводського районного суду м. Кременчука від 13 березня 2023 року, справу повернуто до місцевого суду для продовження розгляду.

Ухвалю судді від 07 червня 2023 року позовну заяву залишено без руху.

12 червня 2023 року до суду від позивачів на виконання вимог ухвали суду від 07.06.2023 року подано позовну заяву.

Ухвалою судді від 13 червня 2023 року відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження, визначено сторін по справі, призначено підготовче судове засідання.

Під час розгляду справи по суті, у судове засідання позивачі не прибули, про час, дату та місце розгляду справи повідомлялися належним чином. Своєю заявою від 19.06.2023 р. позивачі просили розгляд справи 29.06.2023 року та в подальшому проводити за їх відсутності.

Розглянувши справу, суддя позов ОСОБА_1 та ОСОБА_2 вирішив задовольнити частково.

Він встановив факт вимушеного переселення ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у травні 2014 року з окупованої території м. Шахтарськ Донецької області до м. Кременчук Полтавської області внаслідок збройної агресії російської федерації стосовно України та окупації російською федерацією частини території Донецької області України.

Суддя стягнув з російської федерації як держави на користь ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у відшкодування моральної шкоди, завданою збройною агресією, по 300 000,00 грн. кожному.

Суддя відмовив ОСОБА_1 та ОСОБА_2 у задоволенні позовних вимог до російської федерації як держави в частині відшкодування моральної шкоди, завданою збройною агресією, по 1 064 440,00 грн. кожному.

Разом з тим, суддя стягнув з російської федерації як держави на користь держави України судовий збір на загальну суму 10 073,60 грн.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданої упродовж тридцяти днів з дня його проголошення.

Нагадаємо, Пішли до суду: у Кременчуці ВПО подали позов до рф про встановлення фактів вимушеного переселення та стягнення моральної шкоди понад 1 млн грн ( Доповнено)

Автозаводский райсуд Кременчука очолив його найстаріший суддя

Більше половини суддів Автозаводського райсуду Кременчука на чолі з його головою Предоляк хочуть піти працювати у апеляційному суді

 

Клим Соколов


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися