Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Понеділок, 27 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«С*ка, віддай касу!»: суд поставив крапку у справі озброенного пограбування магазину та аптеки у Кременчуці

 

23 жовтня 2020 16:35

Суддя визнала обвинуваченого винуватим у пред`явленому обвинуваченні та призначила покарання за частиною 1 статті 187 КК України.

Днями суддя Крюковського районного суду Кременчука Діана Зоріна розглянула у відкритому судовому засіданні в залі суду кримінальне провадження по обвинуваченню уродженця Кременчука, українця, громадянина України, освіта середня, тимчасово безробітного, не одруженого, маючого на утриманні малолітню доньку, раніше 6 разів судимого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених частинами 1,2 статті 187 КК України «Розбій».

Як сказано у вироці суду, 5 січня 2020 близько 16.40 обвинувачений, маючи умисел на незаконне заволодіння чужим майном, а саме - грошовими коштами ТОВ «Чайка», зайшов до приміщення аптеки «Чайка», розташованої по вул. Генерала Манагарова, 1 Кременчука.

Перебуваючи у приміщенні аптеки за вказаною адресою, обвинувачений, діючи з корисливих мотивів та мети, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер своїх дій, передбачаючи їх суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, дістав пістолет (який являється короткоствольною, гладкоствольною вогнепальною зброєю, виготовленою шляхом переробки стартового пістолета «EKOL Major» калібру 9 мм промислового виготовлення), навів останній на провізора аптеки та, погрожуючи здійсненням пострілу, наказав віддати наявні у касі аптеки грошові кошти, чим вчинив напад з метою заволодіння чужим майном.

У цей час потерпіла - провізор аптеки забігла до підсобного приміщення, а обвинувачений, не досягнувши мети, покинув приміщення аптеки.

Продовжуючи свою злочинну діяльність, будучи особою, яка раніше вчинила розбій, 05.01.2020 близько 18 год. 40 хв., маючи умисел на незаконне заволодіння чужим майном, а саме грошовими коштами обвинувачений зайшов до приміщення магазину, дістав пістолет та здійснив один постріл із останнього в область живота продавця.

Внаслідок пострілу потерпілій, згідно висновку судово-медичної експертизи №22 від 17.01.2020 спричинено тілесне ушкодження у виді рани на тлі синця передньої поверхні живота зліва, в нижній третині, яке утворилося одномоментно від однократної, сильної, ударно-пробивної дії тупого, твердого предмету із обмежено-контактуючою поверхнею, яке, за ступенем тяжкості відноситься до легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров`я. Продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу, обвинувачений, скориставшись безпорадним станом потерпілої, викрав з каси магазину грошові кошти в сумі 7 тис 500 грн, після чого зник із місця вчинення злочину, викраденим розпорядився на власний розсуд, чим потерпілій завдав матеріальної шкоди на вказану суму.

Суд вважає доведеною винуватість обвинуваченого у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушень та кваліфікує дії останнього по епізоду розбійного нападу в аптеці «Чайка» 5.01.2020 близько 16.40 за частиною 1 статті 187 КК України, як напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із погрозою застосування насильства, небезпечного для життя та здоров`я особи, яка зазнала нападу, в даному випадку потерпілої; по епізоду розбійного нападу на магазин 5.01.2020 суд кваліфікує дії обвинуваченого за частиною 2 статті 187 КК України як напад з метою заволодіння чужим майном, поєднаний із застосуванням насильства , небезпечного для життя та здоров`я особи, яка зазнала нападу, в даному випадку потерпілої, особою яка раніше вчинила розбій.

Обвинувачений в судовому засіданні вину у вчиненні інкримінованих йому кримінальних правопорушеннях не визнав, прохав постановити по справі виправдувальний вирок, щодо пред`явленого йому обвинувачення у вчиненні 5 січня 2020 злочинів, передбачених частинами 1, 2 статті 187 КК України пояснив наступне.

Напередодні він був дуже розлючений тим, що посварився зі своєю співмешканкою, яка поїхала на заробітки до Польші і незрозуміло з яких підстав, її брат в січні місці 2020 прийшов до будинку батьків обвинуваченого та побив там вікна. На пропозицію батьків обвинувачений звернутися по поліції, останній заборонив їм це робити, зазначивши що в змозі сам вирішити цю проблему і тому разом із своїм знайомим почали розшукувати брата.

5 січня 2020 він зустрів чоловіка, який заборгував обвинуваченому 4 тис грн, на пропозицію останнього повернути гроші, той того ж дня повернув йому 2 тис грн, запевнивши обвинуваченого в тому, що в найближчий час віддасть йому і залишок. 9 січня 2020 чоловік виконав свою обіцянку, однак замість грошей віддав обвинуваченому стартовий пістолет, якій в подальшому обвинувачений збув.

Потерпіла пояснила суду, що, будучи працівником аптеки «Чайка», розташованої за адресою: Полтавська область місто Кременчук вулиця Генерала Манагарова будинок № 1 вона 5 січня 2020 року перебувала на своєму робочому місці. Ввечері того дня до приміщення аптеки зайшов чоловік із закритим чорним шарфом на обличчі та, навівши на неї зброю, звернувся до неї з вимогою, щоб вона віддала гроші. Скориставшись тим, що їх розмежовувала прозора стойка, потерпіла, схопивши телефон, забігла до підсобного приміщення та викликала поліцію і повернувшись до торгової зали приблизно через 15 хвилин побачила, що нападник не зміг відчинити двері до каси і тому гроші були на місці. Потерпіла в судовому засіданні зазначила, що поведінку нападника вона сприйняла як реальну загрозу своєму життю, однак впізнати останнього вона не зможе, оскільки не бачила обличчя останнього.

Ще одна потерпіла пояснила суду, що вона працює на посаді продавця магазину.

05.01.2020 близько 19.00 вона, перебуваючи у торгівельній залі спиною до дверей, почула позаду якійсь грюкіт, обернувшись вона побачила чоловіка в темному одязі, який звернувся до неї, вигукнувши «Сука, віддай касу!». Потерпіла почала відступати назад та в цей момент побачила в руках чоловіка пістолет срібного кольору, при цьому останній повільно наближаючись до неї, постійно повторював фразу «Давай касу!».

Як зазначила потерпіла, вона продовжувала відступати назад і тоді він, знаходячись на невеликій відстані від неї, стоячи обличчям один до одного вистрілив в неї в область живота, після чого нападник забрав гроші в розмірі 7 тис 500 грн. якій знаходились в поліетиленовому пакеті у холодильнику і на місце знаходження яких вказала сама потерпіла, оскільки злякалась за своє життя. Після проходження лікування, потерпіла повернулась до роботи та при прибиранні приміщення магазину, відсуваючи холодильник, знайшла невеликий металевий предмет, схожий на гільзу і який вона відразу ж віднесла до відділення поліції. Потерпіла зазначила, що на стадії досудового розслідування, вона при проведенні за її участю різноманітних слідчих дій, впевнено впізнала обвинуваченого як особу що вчинила розбійний напад на неї, а також вказала на пістолет, яким останній їй погрожував і потім заподіяв тілесні ушкодження. У судовому засіданні потерпіла підтвердила, що саме обвинувачений є особою, яка 5 січня 2020 вчинила розбійний напад та заволоділа грошима в розмірі 7 тис 500 грн, оскільки останнього вона впізнає по статурі, очам та тій частині обличчя, що вона вспіла побачити, оскільки знаходилась на невеликій відстані від нього.

Заслухавши справу, суддя визнала обвинуваченого винуватим у пред`явленому обвинуваченні та призначила покарання за частиною 1 статті 187 КК України у виді позбавлення волі на строк 5 (пять) років; за частиною 2 статті 187 КК України у виді позбавлення волі на строк 7 (сім) років із конфіскацією усього належного йому на праві власності майна.

«На підставі частини 1 статті 70 КК України за сукупністю злочинів, шляхом часткового складання, призначених покарань остаточно визначити обвинуваченому покарання у виді позбавленні на строк 8 (вісім) років із конфіскацією усього належного йому на праві власності майна.

Початок строку відбування покарання рахувати з 19 жовтня 2020 року.

Стягнути з обвинуваченого на користь держави судові витрати за проведення експертиз в сумі 25 тис 435,62 грн.

Вирок суду може бути оскаржений до Полтавського апеляційного суду через Крюківський районний суд міста Кременчука Полтавської протягом тридцяти днів з дня його проголошення, а обвинуваченим у той же строк з моменту вручення йому копії вироку», - сказано у вироку.

Нагадаємо, на Раківці чоловік з пістолетом, вистріливши в продавця, пограбував магазин і спробував пограбувати аптеку.

 

 

Олег Булашев 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися