Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Субота, 4 Грудня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Своїм - все, чужим – Закон»: як у Кременчуці ведеться забудова території колишньої меблевої фабрики

 

22 листопада 2021 10:45

 Депутати міськради вважають, що зведення ЖК «Велес» ведеться незаконно.

 9 листопада, на засіданні депкомісії Кременчуцької міської ради з питань будівництва постало питання законності будівництва ЖК «Велес» на території колишньої меблевої фабрики. Тоді голова комісії Денис Терещенко заявив, що на земельній ділянці на вул. Богдана Хмельницького, 1-в триває будівництво багатоповерхового житлового будинку (за даними сайту забудовника, це - майбутній ЖК «Велес»).

Замовник будівництва - ТОВ «КАРІАТИДА», генеральний підрядник – «КАРІАТИДА».

Він відзначив, що згідно затвердженого детального плану території колишнього меблевого комбінату (зі змінами) в межах зазначеної земельної ділянки мають бути розміщенні 4 будинки:

1) 14 (чотирнадцяти) поверховий односекційний будинок - 1 шт.

2) 9 (дев'яти) поверховий окремо розташований односекційний 2 шт.;

3) 9 (дев'яти) поверховий двосекційний будинок - І шт.

Генеральним планом м. Кременчука ця ділянка визначена як для багатоквартирної багатоповерхової житлової забудови.

Відповідно до затвердженого Плану зонування території (зон Кременчука (зі змінами 2017 року) зазначена ділянка відноситься до 4-1 (зона розміщення перспективної багатоквартирної житлової забудови) та ПЖ-4-2 (зона розміщення перспективної багатоквартирної житлової забудови (12-16 поверхів).

Проте, за словами Д.Терещенка, на сайті забудовника вказано, що будується восьмиповерховий чотирьохсекційний будинок.

Це не відповідає ані затвердженому детальному плану, ані самому плану зонування територій міста Кременчука.

Тож, 9 листопада члени комісії вирішили виїхати на місце будівництва та оглянути його. До участі у виїзному засіданні комісії депутати запросили віце-мера з питань будівництва Дмитра Кравченка. представників контролюючих структур, управлінь виконкому.

Сьогодні зранку на місці будівництва, крім депутатів та журналістів «Кременчуцької газети», більше ніхто, ані управління архітектури, ані ДАБІ, не з’явився.

Депутатів з початку не допускали до місця будівництва, бо ворота були зачинені, але Д.Терещенко стукав у хвіртку і з’явився охоронець. Тоді депутати заявили, що мають право беззаперечного доступу на комунальну землю.

Вже на місці всі побачили, що зведено нульовий поверх.

Д.Терещенко заявив, що для проектування даного об'єкту будівництва Управлінням містобудування та архітектури Кременчуцької міської ради видано містобудівні умови та обмеження 228.01-12/0072 від 21.01.2021р.

«Вважаю, що такий документ видано з порушенням у зв'язку з тим, що наміри забудовника не відповідають детальному плану території та плану зонування території міста Кременчука.

Крім того, у Реєстрі будівельної діяльності 01.03.2021р. зареєстровано повідомлення про початок виконання підготовчих робіт- розчистка ділянки, знесення дерев, а насправді тут вже ведеться повноцінне будівництво. Вже забито палі, зведено нульовий поверх. Не розумію, як вони будують без дозволу. У них немає повідомлення на виконання будівельних робітДАБІ це не помічає, місто це не помічає. Ми ще місяць назад владі міста про це незаконне будівництво повідомляли листом. Відповіді немає досі »,- заявив Д.Терещенко.

Він також відзначив, що принципові члени комісії, а це ті, хто приймають участь у подібних засіданнях  - Алексєєв Євгеній Олександрович, Лазоренко Богдан Русланович, Ющенко Олександр Петрович, Чураков Федір Миколайович, намагаються добитися аби в місті були єдині правила для всіх забудовників.

«А так у нас виходить, що СВОЇМ - ВСЕ, ЧУЖИМ - ЗАКОН! Ось тут видані містобудівні обмеження, в яких відсутні всі потрібні дані. ДАБІ наше звернення ігнорує. Мабуть їм заборонили перевірку. До речі, тут техпроєкт не проходив експертизу. Тож мешканці, які хочуть придбати тут оселі, мають це знати. Це безпека людей!»- каже Д.Терещенко.

Зазначимо, що курирує питання будівництва в Кременчуці віце-мер Дмитро Кравченко. Денис Терещенко вже неодноразово критикував його за безлад в сфері будівництва Кременчука.

Сьогодні Д.Терещенко ще раз заявив, що будівництво триває незаконно і слід в цьому поставити крапку.

«А якщо, в разі необхідності нехай забудовник поверне землю і приведе її у першозданий вигляд...

Ми зараз подивилися, потім обговоримо і приймемо рішення щодо наших подальших дій»,- заявив Д.Терещенко.

Депутати підтримали таку пропозицію голови комісії.

Богдан Лазоренко  заявив, що слід зібратися з думками, аби сформулювати правову позицію і скласти рішення.

Поки депутати оглядали будмайданчик до них прибули представники охороної фірми «Явір» і були розчаровані, що на об’єкт, який вони охороняють, пройшли люди.

Але в ході спілкування з депутатами з’ясовані правові аспекти знаходження депутатів на комунальній землі.

Вже завершуючи засідання Д.Терещенко відзначив, що на його думку є невідповідність розміру землі та розміру будівництва.

«Для подібного будинку має бути забудова до 35% не більше. Тут більше. Але це моя думка і слід перевірити дані...

Проте ДАБІ не перевірить. Там нас ігнорують. Нам від влади на наше звернення не однієї відповіді не прийшло. Але ми підемо далі і знайдемо шляхи приведення всього до Закону»,- зазначив Д.Терещенко.

Онлайн: депутати кличуть чиновників і журналістів на пошуки незаконного будівництва

Депутати Кременчуцької міськради перевірять будівництво на території колишнього меблевого комбінату

Профільна депкомісія незадоволена роботою керівника місцевої ДАБІ Тарасової: «Або почнете працювати, або будемо шукати іншу особу на ваше місце!»

 

Олег Булашев

Відео Кирило Воронцов

 

 

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

 

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися