Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 6 Мая 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

"Таких людей земля народжує рідко і коли така людина йде з життя, то плачуть всі": Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком

 

3 квітня 2021 12:50
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком

Влада міста підтримала ідею назвати на честь екс-мера вулицю в Кременчуці.

 

Сьогодні на Ново-Ревівському цвинтарі кременчужани прощалися з колишнім керманичем міста Анатолієм Литвиненком, який помер 1 квітня від коронавірусу.

Проводити друга та колегу в останній путь прийшли нині діючий мер Віталій Малецький із заступником Дмитром Кравченком, колишні мери Микола Глухов, Олег Надоша,  нинішні та колишні керівники промпідприємств міста Микола Данилейко ( Кредмаш), Роман Черняк ( АвтоКрАЗ), Ірина Дроздова ( Кременчукм’ясо), Юрій Кирєєв ( АТП-15307), Маским Крамаренко ( КВБЗ), В’ячеслав Яворський ( КЗТУ), Василь Хоменко ( Укртатнафта), колишній керівник КрКЗ Геннадій Леготкін, екс-директор КрАСЗу Микола Черниш, екс-депутати міської ради Микола Порицький та інші.

Біля труни померлого керівника міста  встановили вазони для квітів і вони були заповнені переважно трояндами. Також десятки вінків (від родини Приходько, родини Матициних, мерії, колективу "Промінвестбанку", підприємств міста) встановили біля могили А.Литвиненка.

Перед труною встановили стіл на якому на подушках виклали ордени та медалі А.Литвиненка.

Під час відспівування святий отець згадував не лише А.Литвиненка, а й його сина Дмитра, який від коронавірусу помер кількома днями раніше.

Теплими словами згадали А.Литвиненка журналістам ті, хто з ним працював, хто з ним дружив.

Так, екс-мер Кременчука Микола Глухов зазначив, що знає А.Литвиненка з 1983 року, після того як він прийшов працювати в Крюківський райком партії першим секретарем, а потім вже коли він працював головою виконкому Кременчуцької міськради ( по нинішньому - мером Кременчука).

"Багато питань приходилося вирішувати. Він переживав за кожну справу. Його план "Окраіни" втілювався у життя. Це будувалися дороги і соцоб’єкти аби люди обслуговувалися на місці, а не їхали до центру",- ділиться спогадами М.Глухов.

Він розповів випадок, коли у грудні потрібно було здати в експлуатацію другий корпус міського пологового будинку, а зробити це не могли, бо з Росії не надійшли ліфти.

Тоді А.Литвиненко наказав М.Глухову іхати на завод-виробник і там сидіти до того часу, поки не буде вирішено питання поставки ліфтів до Кременчука.

"Я поїхав і при його допомозі все вдалося. Сьогодні другий корпус пологового будинку - це чудове приміщення... А ця подія - велика втрата для Кременчука. Ця людина жила Кременчуком і він робив аби ми були всім забезпечені...",- каже М.Глухов.

Колишній перший заступник голови Автозаводської райради, екс-депутат Полтавської облради, голова профкому "Укртатнафти" Василь Хоменко зазначив, що молоді керівники завжди брали приклад з Анатолія Литвиненка.

"Ми брали приклад з цієї людини - великого організатора, талановитої людини, керівника міста. Саме під час його керівництва йшла відбудова Кременчука",- запевняє В.Хоменко.

Він також додає, що вже після роботи у мерії Анатолій Кузьмич продовжив працювати на Кременчук у асоціації роботодавців.

Багато добрих слів про А.Литвиненка сказав і екс-депутат міськради та екс-директор КрАСЗу, КрАЗу Микола Черниш.

"Він міг знайти підхід до кожного скільки мерів не було... Знаєте його риса характеру - про таких кажуть "безсеребрянник". Він не хапужничав, не хватав, а жив спокійним, чесним життям",- каже М.Черниш і пригадує, що коли А.Литвиненка керівництво "Промінвестбанку" хотіло зняти з посади, то саме М.Черниш підключив всі сили аби цього не сталося і А.Литвиненко ще 4 роки керував банківською установою.

"Таких людей земля народжує рідко і коли така людина йде з життя, то плачуть всі",- зазначив М.Черниш.

Дуже переживає за втрату друга та колеги і голова наглядової ради "Кредмашу", керівник асоціації роботодавців Микола Данилейко.

Він каже, що А.Литвиненко працював на заводі дорожніх машин 22 роки і закінчив працю на цьому підприємстві на посаді головного інженера. Потім була робота в органах влади, а останні 11 років - в асоціації роботодавців.

"Він щоденно займався роботою. Він кременчужанин - патріот. Його іменем потрібно назвати вулицю в Кременчуці",- каже М.Данілейко.

Цю ідею підтримав і міський голова Кременчука Віталій Малецький, який прощаючись з А.Литвиненком назвав його поважною і історичною постаттю для нашого міста.

Поховали А.Литвиненка навпроти могили вбитого мера Кременчука Олега Бабаєва, до якого традиційно квіти сьогодні принесла директор "Кременчукм’ясо" Ірина Дроздова.  

Довідка.

Анатолій Кузьмич народився 9 березня 1941 року.  Його дитинство та юність випали на суворий історичний період, коли наш народ  вів запеклу боротьбу з нацистськими загарбниками, а потім відбудовував зруйновану  вщент Батьківщину. Труднощі тих  важких часів заклали фундамент у характер  Анатолія Кузьмича. З  юних літ він мав активну життєву позицію та  велике прагнення працювати на саморозвиток і розвиток суспільства.

 Закінчивши у 1958 році середню школу, він вступив до Кременчуцького технікуму залізничного транспорту. Анатолій Кузьмич мав дві вищі освіти, які отримав в Полтавському інженерно-будівельному інституті та Харківському політехнічному інституті. Працював на промислових підприємствах Кременчука, зокрема, більше 22 років - на Кременчуцькому заводу дорожніх машин, де пройшов трудовий шлях від слюсаря до першого заступника директора виробничого об’єднання «Шляхмашина». Чимало  років віддав звільненій виборчій роботі.

 Анатолій Кузьмич Литвиненко був  висококваліфікованим спеціалістом. Він  мав глибокі знання в економічній та соціально-політичних сферах. Із 1986 по 1990 роки очолював Кременчук, із 1991 - 2008 роки  - член наглядової ради - керуючий філією "Промінвестбанку", з 2010 - член наглядової ради,  заступник голови правління - генеральний директор громадської організації "Кременчуцька міська організація роботодавців". Також останнім часом він був незалежним членом наглядової ради Крюківського вагонобудівного заводу.

Висококласний професіонал, вірний  товариш, чуйна і порядна людина. Завжди займав активну життєву і громадську позицію,  був небайдужим до долі Кременчука та  його мешканців. Саме тому неодноразово отримував заслужену довіру виборців – був депутатом Крюківської районної ради,  тричі обирався депутатом Кременчуцької міської ради, а також представляв місто Кременчук у Полтавській обласній раді народних депутатів.    

 За  сумлінну працю на благо територіальної громади міста Анатолій Кузьмич неодноразово нагороджувався державними медалями та орденами, почесними грамотами та  листами подяки різних рівнів. У  2012 році його діяльність на благо розвитку кременчуцької громади була відзначена почесним знаком «За заслуги перед містом».

Кременчуцька газета співчуває рідним та близьким А.К.Литвиненка. Кременчук має непоправну втрату.

У Кременчуці помер екс-мер

Заначимо, днями на 56-ому році життя внаслідок тяжкої хвороби помер його син, викладач вищої категорії Кременчуцького льотного коледжу Харківського національного університету внутрішніх справ кандидат історичних наук - Дмитро Анатолійович Литвиненко.

 

 

Олег Булашев

Відео Олександр Попенко

 

 

Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком
Кременчук попрощався з померлим екс-мером Литвиненком

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися