Директорам дитячих таборів запропонували подумати над будуванням басейнів у приміщеннях оздоровчих закладів.
Сьогодні під час засідання з питань літнього оздоровлення заслухали експерта Кременчуцького міськрайонного управління Держпродспоживслужби Юлію Потреба.
За словами експерта, цього року у таборах вперше сталася ситуація, коли під час деяких табірних змін діти ні разу не купалися у водоймі.
«Таких показників, щоб усе літо перевищувало допустиму норми у десятки разів – вперше. Такого літа, щоб діти ні разу не купалися за табірну зміну, ще не було. Однак з кожним роком ми помічали зріст лактозопозитивної палички у Пслі та інших водоймах Кременчука, тож прогнозуємо, подібна ситуація буде і наступного табірного року», - прокоментувала цьогорічну ситуацію Ю. Потреба.
Як пояснює експерт, чинників у даній ситуації декілька. Це і погіршення екологічної ситуації загалом в Україні, і цвітіння водойм, і потепління, яке провокує збільшення індексу палички. Тому Ю. Потреба порадила директорам та представникам дитячих таборів подумати по встановлення повноцінних басейнів на територіях закладів оздоровлення.
«Розумію, що це дорога справа і її потрібно добре зважити, однак якщо оцінювати серйозно – то ситуація наврядче зміниться. Якщо відбутися надувними басейнами – алгоритм заливання туди води, потім виливання, дезінфекція і так далі - реальним виходом буде поступова побудова басейнів», - додала Юлія.
Деякі директори таку пропозицію сприйняли з посмішкою, проте деякі погодились, що потрібно шукати альтернативу та планувати у видатках дану послугу.
Нагадаємо, вчора констатували плачевний стан пожежної безпеки кількох дитячих таборів відпочинку у Кременчуці.
Аріна Алініна