Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Четверг, 23 Вересня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

«Територія для прання білизни тут більша, ніж спальні в ліцеї Кременчука»: депутати порівняли умови для діяльності військового ліцею Кременчука і школи у Градизьку

 

3 серпня 2021 11:00

Наочний огляд обох приміщень та підсумки дискусії освітян щодо даного питання.

Вчора до Кременчука прибув десант депутатів Полтавської облради. Голова депкомісії з освіти Олег Діденко запропонував всім облдепутатам поїхати до Кременчуцького ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою і обговорити долю навчального закладу.

Справа в тому, що нещодавно Кабмін прийняв постанову про діяльність військових ліцеїв і навчальний заклад у Кременчуці не відповідає новим вимогам.

Депутати переконалися у цьому наочно.

Ну, наприклад, проходи у коридорах ліцею - завузькі; спальні мають бути з одноповерховими ліжками, а не як зараз - двоповерховими; дві душові на 40 чоловік - також не відповідає нормативам...

Велике занепокоєння у депутатів та чиновників викликало питання надбудови над двома поверхами ліцею третього поверху. Це було зроблено господарським способом ще 9 років тому і з того часу вже видно проріхи в роботі горе-будівельників.

«А чи витримає фундамент такого навантаження? Чи є експертиза цього?» - запитали депутати у директора ліцею Володимира Марченка і виявилося, що експертизи немає.

Переглянули депутати і спортмістечко. Там навіть стандартне футбольне поле не можна розмістити.

Загалом, пройшовши територією і будівлями ліцею, стає зрозумілим - у стінах колишнього дитсадка цьому навчальному закладу вже затісно.

«Ми коли робили ліцей, то тут навчалося 30 чоловік...Зараз 80. То ви самі розумієте, що це таке», - каже колишній начальник ліцею, полковник Володимир Поляков.

Директор департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації Віта Ковальська заявила, що навчальний заклад у Кременчуці не відповідає новим вимогам, а вкладати кошти в капремонт приміщення вона вважає недоцільно, адже все одне приміщення ліцею у Кременчуці вже замале для навчання.

Після відвідин ліцею депутати поїхали у Градизьк. Там їм показали спеціальну загальноосвітню школу-інтернат. Саме в це приміщення можуть переїхати майбутні курсанти військового ліцею.

Площа території школи-інтернату близько 8 га. Самі корпуси - потужні та великі.

«Тут і стадіон, і можна зробити окопи для навчання, і все інше... А дивиться, яка пральня. Територія для прання білизни тут більша, ніж спальні в ліцеї Кременчука... Їдальня велика також... Гарні класи та місця для проживання», - відмічали депутати загалом.

У школі і спортзал значно кращий, ніж в ліцеї Кременчука.

Директорка школи Надія Калініченко заявила, що в навчальному закладі навчається 46 дітей, а розрахований він на 140-160 діток.

«Якщо приймуть рішення переселити сюди ліцей, то дітей переведуть в інші навчальні заклади Градизька та регіону, а дітей з інвалідністю переведуть до Кременчука.

Сама площа закладу і навколо дозволяє сформувати там потужний військовий ліцей і влада Градизька повністю підтримує наміри обласних чиновників», - каже В.Ковальська.

Після екскурсії закладом у актовому залі відбулося депутатське засідання.

На початку експерт Андрій Ткаченко заявив, що будівля військового ліцею у Кременчуці має багато проблем і вже зараз норми ДБН для навчальних закладів, у порівнянні з 2009 роком, змінилися.

«Проектом тим багато чого не визначено - від площі приміщення до розрахунку припливу повітря. Немає потужностей по електриці, відсутні протипожежні перегородки... Проходи завузькі, відсутній підйомник для інвалідів. У такому випадку подальша експлуатація всієї будівлі не можлива», - заявив експерт.

Проте деякі депутати цього висновку наче не чули. І тут знову в питанні почалися простежуватися політичні нотки. Представники партії «За майбутнє» і їх прибічники почали казати, що діти навчатися у Градизьк не поїдуть, що тут і у звільнення вийти нікуди, почали критикувати владу області, що попередні роки вона нічого не робила задля покращення ситуації...

Особливо активна в цьому була представниця «За майбутнє», віце-мерка Кременчука Ольга Усанова. Вона намагалася «вкусити» своїми питаннями пані Ковальську.

Але та була готова до такого розвитку подій і ще раз розповіла про постанову Кабміну і заявила - фінансувати капремонт ліцею не є доцільним, бо там не відповідає нормативам а ні приміщення, а ні територія.

На запитання, що ж робити в цій ситуації, Віта Ковальська запропонувала зробити ліцей структурним підрозділом педколеджу, який хоче стати академією і йому також потрібні будуть нові приміщення.

Крім того, з 1 вересня дітей з ліцею хочуть переселити проживати у гуртожитку педколеджу і директор коледжу Леся Крупіна підтвердила, що така можливість у них існує.

«А Міноборони погодить проживання дітей у гуртожитку, а не в казармі?» - намагалася вставити свої п’ять копійок О.Усанова.

«Ця установа - ліцей, ніяке відношення зараз не має до Міноборони. Вона в підпорядкуванні Міносвіти. Якщо б ліцей працював через Міноборони, то його б давно закрили, адже він не відповідає їх вимогам», - парирувала В.Ковальська.

Депутат Кудацький зазначив, що школа у Градизьку з часом припинить існування через малу кількість дітей, а розташування в ній ліцею врятує будівлі.

«Тут є перспективність майданчика. Там все затиснуто. Тут є спортзал, а там немає такого. Тут краще, але бачу у частини кременчуцьких депутатів грають політичні амбіції. Не треба тут політики, а треба практика.

До речі, курсанти училища зв’язку також жили в гуртожитку, а не в казармі...

У приміщенні ліцею в Кременчуці розвитку не буде. Слід переводити їх сюди. Чого тягти кота самі знаєте за що...

Ви кажете, що у дітей слід спитати, хочуть вони навчатися тут чи ні? Це ж напіввійськові. Ви ж не питаєте, коли школу закривали, вони цього хочуть чи ні? Я 26 років керую підприємством і розумію, що є Закон і ДБН.

Суспільство розвивається і потрібно також ліцею розвиватися....

А, можливо, мер Кременчука знайде в Кременчуці гарне приміщення для ліцею. Тоді туди можна їх перевести», - заявив Кудацький.

«Наближається 1 вересня, а ми ще не маємо, що з ліцеєм робити. Ми бачимо, що там їм затісно, а так відразу сюди ж не перевести дітей також», - висловила невдоволення одна з депутаток облради.

В.Ковальська заявила, що аби діти, які навчаються та поступили на навчання в Кременчуцький ліцей з посиленою військово-фізичною підготовкою, не залишилися на вулиці, вони довчаться в закладі, який планують об’єднати з педколеджем, на базі якого курсанти і навчаються.

Нових курсантів для кременчуцького ліцею з наступного року набирати можливо вже не будуть, а якщо облаштують приміщення та територію у Градизьку, то набір здійснюватиметься до нового навчального закладу, який відповідатиме вимогам Кабміну і Міноборони.

Олег Діденко також був більш схильний до цього варіанту розвитку подій.

«Те приміщення у Кременчуці ніхто продавати не збирається. Я вам гарантую. Тут краще ліцею буде. Тут є бомбосховище і можна зробити гарний тир. А відповідальності дітей впустити з 1 вересня з проживанням в те приміщення ніхто на себе не візьме», - заявив О.Діденко.

Підтримав ідею розширення ліцею і екс-директор педколледжу Іван Гальченко. Він вважає, що ліцей має бути при коледжі, поки діти навчаються.

Слова підтримки щодо переселення ліцею висловив полковник Володимир Поляков.

«Вони вже виросли з тих штанів... Там зараз красиво обгортка, а не дуже красиві нутрощі. Відсутній зміст. Якщо Кременчук знайде приміщення нове, то гаразд, а так у Градизьку ліцею буде дуже комфортно. У нас на першому плані мають бути діти, а не політика. Якщо треба, я готовий підтримувати переїзд та консультувати. Зі мною є педагоги...» - заявив В.Поляков.

«Ми хочемо створити сучасний ліцей. У нас буде рік для його створення, коли школу в Градизьку, якщо депутати погодять все, переведемо. В новому ліцеї можуть навчатися і хлопчики, і дівчатка», - прокоментувала В.Ковальська.

Щодо приміщення ліцею у Кременчуці, то головна освітянка області заявила, що після приєднання ліцею до коледжу в будівлі проведуть ремонт для навчальних потреб, а не проживання та навчання.

Детально про реорганізацію ліцею В.Ковальська розповіла «Кременчуцькій газеті»  в інтерв’ю, яке незабаром з’явиться на нашому сайті.

Нагадаємо, Яка доля чекає на Кременчуцький військовий ліцей: заклад хочуть об’єднати з педколеджем, курсантів планують переселити та дати довчитися

 

 

Олег Булашев

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Ми в Telegram

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися