Кременчуцька газета
П'ятниця, 13 Грудня 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Тисячі – на відкоси, сотні – на сантехніку, або Скільки коштуватиме маленький ремонт кременчужанам

10 листопада 2024 09:00

Підрахунки з калькулятором.

Ремонт під час війни. Хтось вважає, що це не вчасно. Але ситуації бувають різними. Так, можливо в когось в наслідок вибухів повилітали вікна, тому треба встановлювати нові та робити відкоси. Інші вимушено закінчують ремонт, який розпочали ще кілька років тому. Але є й ті, хто у сірих буднях шукає хоч якийсь позитив.

«Настрою останній час взагалі немає. Якийсь день бабака. Хочеться прийти додому і відчути спокій, радість. Але вже не можу дивитися на старі стіни. Все дратує», – почули ми днями від кременчужанки Світлани.

Тому вона вирішила позбавитися старих меблів у кімнаті та оновити інтер’єр. Її чоловік, який зараз служить у Збройних силах України, підтримав цю ідею. Тож на Світлану чекає невеличкий ремонт у залі та коридорі.

«В мене тече сифон у кухні вже котрий місяць. Все ніяк не зберуся викликати сантехніка. Одразу, може, й змішувач у ванній поміняю, бо старий також тече», – строїть плани Олена.

Тож війна – не війна, а часом є обставини, при яких навіть без великого бажання приходиться десь, щось ремонтувати. Хтось це робить самотужки, інші – викликають майстрів.

Тож ми вирішили дізнатися, скільки стоять послуги фахівців, які чи шпалери поклеять, чи стелі пофарбують, або зроблять відкоси тощо.

Об’яви ми шукали в інтернеті, а також у друзів та знайомих питали телефони майстрів. У телефонній розмові можна дізнатися не лише про розцінки, а й багато іншої корисної інформації: які шпалери краще купувати, коли треба ґрунтувати стіни, а коли ні. Дехто такі деталі обговорює при особистій зустрічі. Тоді й порадять, наприклад, чи треба «чухати» (зняти старий шар матеріалу) стелю, чи ні.

Шпалери

Які шпалери обрати кожний господар вирішує самостійно. В магазинах навіть можуть запропонувати взяти рулон додому, аби прикласти до стіни, щоб зрозуміти відтінок при вашому освітленні та чи дійсно вам буде комфортно з ними (аби випадково не опинитися наче в лісі чи стіни «не задавили»). А ось готувати стіни до поклейки – тут майже завжди 2 стандартні варіанти. Перший – стіни вже вирівняли, другий – лише зняли старі шпалери до бетону. В останньому випадку майстер навряд чи буде наполягати на ґрунтуванні стін. За поясненням однієї майстрині, це треба робити, якщо в приміщенні проводились пильні роботи.

Ціна поклейки погонного метру шпалер залежить від відсутності (чи навпаки потреби) «підгоняти» на них візерунки. Якщо ні, то один з майстрів готовий виконати роботу за 60 грн/пог. м, інший – за 90 грн/пог. м. Якщо треба стикувати малюнок, то ціна зростає: 70 та 100 грн/пог. м відповідно.

«Краще купляти метрові, більш товстіші», – підказала нам майстриня.

До слова, раніше вона разом з чоловіком виконували повний спектр ремонтних робіт у квартирах. Проте зараз він служить в лавах ЗСУ, тож жінка береться лише за посильну роботу.

Відкоси

Як виявилося, зробити відкоси коштує майже стільки, скільки й замінити склопакет. Тут вам запропонують три варіанти. Розглянемо кожен з них.

Гіпсокартон

Фахівці зазначають, якщо замінюється старе вікно, то, скоріш за все, відвалиться великий шматок шару штукатурки. Тому дехто з майстрів запропонує вам найпростіший варіант: використати гіпсокартон.

«Якщо перешпаклювати треба, то 170 грн/пог. м + пофарбувати = 300 грн/пог. м. В цілому відкос з фарбуванням коштуватиме в районі 500 грн. Це з гіпсокартоном», – розповів нам один з майстрів.

Але доповнив, що до цього слід додати кутики по периметру, поґрунтувати тощо.

За його підрахунками, вікно понад 4 пог. м коштуватиме приблизно 4 тис грн. Це без врахування матеріалів. Тож до цієї суми додайте щонайменше ще 2 тис грн.

Втім дехто вважає, що такий варіант – не надто теплий.

Оштукатурювання

Інша майстриня готова зробити вікно майже без гіпсокартону – оштукатурюванням. Але попереджає, якщо відпав великий шар штукатурки, то зверху не обійтися без гіпсокартону. Інакше товстий шар штукатурки просто відпаде. Її підрахунки наступні:

Штукатурка – 250 грн/пог. м

Шпаклівка під фарбування – 180 грн/пог. м

Ґрунтовка – 30 грн/пог. м

Фарбування – 70 грн/пог. м

Спочатку відкоси готуються за допомоги цементно-піщаної чи універсальної гіпсової суміші, далі витрачається ізо- та сатенгіпс. Після чого відкоси шпаклюють, ґрунтують та 2 рази фарбують.

«Вікно зазвичай (6 пог. м) коштує 3-3 тис 500 грн. Це виключно робота, без урахування матеріалу», – підсумувала жінка.

Сендвіч панелі

Дехто обирає третій варіант – за допомоги сучасного будівельного матеріалу – тришарової конструкції.

Тоді балконний блок коштувати приблизно так:

Відкоси без кутика – 6 тис 700 грн, 7 тис 450 грн – з кутиком

У вартість входять не тільки підготовка відкосів, але й закривається монтажний шов з вулиці, утепляється та шпаклюється підвіконня.

Ціни названі лише за роботу. Будівельний матеріал купується окремо.

Стеля

Навряд чи заміна шпалер обійдеться без оновлення стелі. Хтось обирає для цього той же гіпсокартон, дехто зробить підвісні. Більш економний варіант – пофарбувати стару, але, звісно, якщо вона вже вирівняна. За таким варіантом буде потрібна ґрунтовка. Якщо цього не зробити, то під час фарбування, як зазначає майстриня, «фарба полізе за малярним валиком».

Щодо вартості:

Ґрунтовка – 35 грн/пог. м

Фарбування – 100 грн/пог. м

За порадою фахівців, на ці потреби краще купувати вуличну - фасадну, недорогу фарбу. Вона гарно лягає на стелю та ще й миється.

Проте дехто з майстрів не візьметься за фарбування, якщо стелю попередньо треба «почухати» (тобто десь зняти старий шар шпаклівки). Потім, звісно, покласти новий, підготувати до фарбування і лише потім брати до рук валик.

Скільки коштуватимуть такі роботи, фахівці скажуть тільки після огляду об’єму роботи.

Сантехніка

Сантехніка може зламатися в будь-який момент і часом передбачити «фонтан води» важко. Ціни на роботу сантехніка кусючі.

Зокрема, установити новий унітаз можна від 800 грн до 1 тис грн.

Поміняти разом сифон та змішувач дехто із сантехніків візьметься за 800 грн, навіть сифон сам привезе (не входить у вартість). А ось змішувач – то турбота господаря.

Якщо треба буде замінити лише сифон, то готуйте від 100 грн до 300 грн. Змішувач замінять за 200 грн. Але придбати пристрої треба буде самотужки.

Зверніть увагу, що дехто з сантехніків попросить додатково оплатити виїзд на виклик.

 

Любов Мирна


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися