Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Середа, 28 Жовтня 2020
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Товариству «Просвіта» - 150 років. Тему її діяльності першим почав досліджувати саме кременчужанин

 
 

 

8 декабря 2018 14:00

Як організація діяла у нашому місті та про її відомих учасників - далі у статті. 

Діяльність заслуженої для України громадської організації веде початок від 8 грудня 1868 року. Цього дня у Львові було скликано Перший загальний збір товариства «Просвіта». Там і було започатковано діяльність цієї громадської організації.  Вона відігравала чималу роль у духовному відродженні українського народу.

Чи знали ви, що М. Коцюбинський був ініціатором чернігівської  «Просвіти»?  А Леся Українка активно працювала у київській «Просвіті»?

«Просвіта» у Кременчуці з’явилась після Лютневих подій 1917 року. Першим в Україні досліджував тему діяльності просвітянських товариств для своєї кандидатської дисертації Сергій Фарина, кременчужанин. Він же і дослідив, що в Кременчуці діяльність товариства «Просвіта» до Другої  світової війни не була дуже активною, оскільки Кременчук в ті часи був більш російсько-єврейським містом.

Одним із фундаторів Кременчуцької «Просвіти» періоду 90-років  минулого століття був Дмитро Демидюк. Його, багаторічного незмінного голову Кременчуцького міськрайонного товариства «Просвіта», посмертно нагородили медаллю «Просвіти» - «Будівничий України» (у 2008 році).

Таку медаль має очільниця Кременчуцької  «Просвіти» - Марія Усцова та Заслужений працівник культури України – Микола Козак.

Спільно з членами товариства, завідуюча бібліотекою-філією № 6 ЦБС для дорослих Сорокіна Т.І. – член правління цієї громадської  організації, за останні роки провели чимало цікавих соціокультурних заходів – вечорів, просвітницьких годин, екскурсій в Холодний Яр, Батурин, Канів, музей трипільської культури. 

Щиро вітаємо всіх членів товариства «Просвіта» з ювілеєм! Зичимо всім доброго здоров’я, святкового настрою і натхнення в духовному  відродженні українського народу!                                 

Подпишись на нас

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Если Вы нашли ошибку в тексте, выделите слово, нажмите CTRL+Enter и отправьте сообщение в редакцию

Інші новини

Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися