Кременчуцька газета
Середа, 21 Лютого 2024
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube threads telegram

Ви є тут

Чотири ухилянти на Полтавщині отримали вироки суду у січні цього року. Три з них - з Кременчуцького району

2 лютого 2024 08:30

Дані із Єдиного державного реєстру судових рішень.

Із початку цього року районні суди Полтавщини винесли вироки у чотирьох справах за статтею 336 Кримінального кодексу «Ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, на особливий період, на військову службу за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період».Три з чотирьох справ розглядали у суді Кременчуцького району.

Наприкінці 2023 року Кременчуцька газета детально досліджувала тему.

Так, у матеріалі "Рота ухилянтів Полтавщини", йшлось, що понад 100 вироків із початку повномасштабного вторгнення росії в Україну винесено мешканцям області, які безпідставно відмовились служити в ЗСУ. Вони й надалі підлягають призову за мобілізацією.

Із початку 2023 року на Полтавщині було оголошено 97 вироків чоловікам, які ухилялися від призову на військову службу під час мобілізації.

Цього разу, скориставшись даними із Єдиного державного реєстру судових рішень, журналісти нашого видання дослідили вироки січня цього року.

Про один із них, який виніс 17 січня Козельщинський райсуд Кременчуцького району вже писали на сайті Кременчуцької газети. Судом встановлено, що 16 червня 2023 року чоловік пройшов військово-лікарську комісію, яка визнала його придатним до військової служби. 6 листопада йому вручили бойову повістку на відправлення у військову частину, яку він проігнорував. А потім ще раз, але і її вимог чоловік не дотримався.

Обвинувачений визнав вину, втім розповів свою версію подій. Громадянин сказав, що до обставин, викладених у справі, йому вручалися повістки ще 16 разів з наказами з’явитися у червні, липні, серпні, вересні та жовтні. Крім того, декілька разів повістки переписувалися, а дата й час прибуття змінювалися у зв’язку з допущеними працівниками ТЦК та СП помилками.

Кожного разу чоловік добросовісно з’являвся, і його відправляли до військових частин. Але кожного разу там його не приймали, бо він не підходив за станом здоров’я. Тож останні два рази чоловік просто проігнорував повістки.

Оскільки ухилянт визнав свою вину, йому оголосили вирок -  покарання у виді позбавлення волі на строк 4 роки, які замінили на два роки іспитового терміну.

17 січня вирок у справі щодо ще одного ухилянта виніс і Комсомольський міський суд Кременчуцького району у Горішніх Плавнях.

Суд встановив, що 29 серпня 2023 року військовозобов`язаний рядовий запасу прибув в РТЦК і СП  для уточнення облікових даних і проходження медичного огляду військово-лікарською комісією. Рішенням позаштатної ВЛК його визнано здоровим та придатним для проходження військової служби.

Надалі чоловік мав з'явитися в РТЦК і СП, але не зробив цього, а про причини своєї неявки особисто не повідомив, чим ухилився від призову на військову службу під час мобілізації.

Суд, розглянувши справу, виніс вирок, за яким ухилянт отримав 4 роки позбавлення волі із дворічним іспитовим терміном.

А 26 січня цього року Решетилівський районний суд Полтавського району виніс вирок у справі за ст. 336 ККУ щодо уродженця с. Пустовари Полтавського району, який працює охоронцем Полтавського ливарно-механічного заводу.

Суд встановив, що він проходив строкову службу у Збройних силах України, перебуває на військовому обліку військовозобов`язаних та підлягає призову за мобілізацією на особливий період, висновком військово-лікарської комісії визнаний придатним до військової служби.

Третього жовтня 2023 року чоловік отримав бойову повістку для призову за мобілізацією та відправлення до військової частини, а ще був попереджений про відповідальність за неявку у встановлений строк, тобто за ухилення від призову за мобілізацією на особливий період. Не маючи підстав для відстрочки від призову на військову службу, чоловік ухилився від неї.

Уже у підготовчому судовому засіданні обвинувачений визнав себе винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, щиро розкаявся. 

22 грудня 2022 року між прокурором Решетилівської окружної прокуратури та підозрюваним укладено угоду про визнання винуватості у рамках кримінального провадження.

Згодом чоловіку  призначено  покарання у виді позбавлення волі на строк 3 роки. На підставі ст. 75 КК України чоловіка звільнили від відбування призначеного основного покарання з випробуванням - з іспитовим строком два роки.

І вже наприкінці місяця, 29 січня 2024 року, Козельщинський районний суд Кременчуцького району виніс рішення щодо безробітного чоловіка, який ухилявся від військової служби.

Судом встановлено, що 7 листопада 2023 року обвинувачений, перебуваючи на обліку військовозобов`язаних, пройшов військово-лікарську комісію, якою визнаний придатним до служби в лавах ЗСУ.

Через два дні йому вручили повістку і вказали з`явитися 12 листопада, о 19. 00, до районного територіального центру комплектації та соціальної підтримки для відправки до військової частини.

Але обвинувачений без поважних причин, не маючи права на відстрочку, свідомо не прибув у вказаний час.

Тим самим чоловік порушив ст. 65 Конституції України, Указ Президента України від 24.02.2022 № 65/2022 «Про загальну мобілізацію» та ст. 22 Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

В судовому засіданні обвинувачений свою вину у вчиненні кримінального правопорушення визнав повністю, щиро розкаявся.

У результаті Козельщинський районний суд ухвалив вирок, за яким ухилянта визнали винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 336 КК України, та призначили йому покарання у виді позбавлення волі на строк три роки. Але звільнили від відбування покарання з випробуванням - з іспитовим строком на один рік.

Як видно, всі ухилянти отримали покарання із іспитовим строко. 

Але на Полтавщині вже були випадки, коли за ухилення від військової служби чоловіки отримували реальні терміни. Щонайменше два таких випадки було наприкінці минулого року. Обвинувачених брали під варту у залі суду.

Раніше у Полтавському обласному ТЦК та СП Кременчуцькій газеті пояснили, що оскільки справи, за якими засуджують людей, які відмовляються від служби в ЗСУ, не класифікуються як "тяжкі" чи "особливо тяжкі", то надалі ці люди підлягають призову за мобілізацією. При цьому вони залишаються військовозобов'язаними і стоять на обліку у ТЦК та СП. І якщо громадянин, який має іспитовий термін покарання, знову буде ухилятися, це причина для відкриття нової справи. Далі вже загрожує позбавлення волі.

Нагадаємо, «Рота» ухилянтів Полтавщини.

Читайте: Жителя Кременчуцького району 16 разів повертали з військових частин. Востаннє його віз особисто підполковник.

 

Світлана Павленко


"Кременчуцька газета" в соціальних мережах!
Будьте нашими підписниками... і одними з перших дізнавайтесь, що відбувається в Кременчуці та на Полтавщині, а також про резонансні події в Україні.
Не втрачайте шанс читати «гарячі» і цікаві новини першими!
Підписуйтесь на нас:  
Facebook: https://www.facebook.com/Kremenchukgazeta
Instagram: https://www.instagram.com/kg.ua/
Telegram: https://t.me/kgua_news


Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live threads
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Ви сповіщаєте про хибодрук в наступному тексті:
Щоб надіслати повідомлення натисніть кнопку "Сповістити про хибодрук". Також можна додати коментар.

Ми в Telegram

Підписатися