Кременчуцька газета
Kremenchuk, Poltava Oblast, Ukraine
Неділя, 13 Червня 2021
Facebook Twitter Instagram Кременчуцька газета на Youtube

Вы здесь

Триває судова тяганина щодо земельної ділянки в центрі Кременчука, на якій хочуть звести 9-поверхівку

 

 

12 травня 2021 08:15

Яка є однією з черг житлової забудови.

Днями колегія суддів Східного апеляційного господарського суду, розглянувши апеляційну скаргу Кременчуцької місцевої прокуратури на ухвалу господарського суду Полтавської області за позовом заступника керівника Кременчуцької прокуратури до Кременчуцької міськради та товариства з обмеженою відповідальністю «Моноліт Буд Інвест», Київ, винесла ухвалу про визнання незаконним та скасування рішення щодо договору оренди землі. А також скасування його реєстрації.

Встановлено, що у лютому 2020 році заступник керівника Кременчуцької місцевої прокуратури в інтересах держави звернувся до господарського суду Полтавської області з позовом до Кременчуцької міської ради та ТОВ «Моноліт Буд Інвест», в якому просив визнати незаконним та скасувати рішення 21 сесії 7 скликання Кременчуцької міської ради від 11.05.2017 щодо встановлення меж земельної ділянки площею 4982 кв м (кадастровий номер 5310436100:08:002:0432) для закінчення будівництва об`єкта: будинку охорони та 9-поверхового житлового будинку по вул. Небесної Сотні, а районі жилого будинку №53, наданого в оренду ТОВ «Моноліт Буд Інвест» строком на 3 роки.

Також визнати недійсним договір оренди щодо цієї земельної ділянки між Кременчуцькою міською радою та ТОВ «Моноліт Буд Інвест».

Серед іншого: скасувати запис про Державну реєстрацію права оренди вищезгаданої земельної ділянки площею і стягнути з відповідачів на користь прокуратури Полтавщини понесені витрати на сплату судового збору в сумі 6 тис 306 грн.

Проте ухвалою господарського суду Полтавської області від 29.07.2020 року залишено позовну заяву без розгляду.

Заступник керівника Кременчуцької місцевої прокуратури звернувся до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій, посилаючись на порушення судом першої інстанції норм процесуального права, просив вищезгадану ухвалу господарського суду Полтавської області від 29.07.2020  році за скасувати, а справу направити для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Стягнути з відповідачів на користь прокуратури Полтавщини понесені витрати на сплату судового збору в сумі 2 тис 102 грн.

Постановою Східного апеляційного господарського суду від 8.10.2020 року апеляційну скаргу заступника керівника Кременчуцької місцевої прокуратури задоволено - ухвалу господарського суду Полтавської області від 29.07.2020 у справі  скасовано та передано справу на розгляд господарського суду Полтавської області.

Постановою Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 07.04.2021 року касаційну скаргу ТОВ «Моноліт Буд Інвест» задоволено частково; постанову Східного апеляційного господарського суду від 8.10.2020 року скасовано, справу направлено для продовження розгляду до Східного апеляційного господарського суду.

Враховуючи викладене, колегія суддів вважає за необхідне відкрити апеляційне провадження та призначити справу до розгляду.

Нагадаємо, земельна ділянка, про яку йдеться вище, останнім часом на слуху. Питання щодо будівництва багатоповерхівок на земельній ділянці на вул. Небесної Сотні, а районі жилого будинку №53 розглядалось на засіданні постійної депутатської комісії  з питань промисловості, будівництва, підприємницької діяльності, побутового, торговельного обслуговування та регуляторної політики (голова комісії -  Денис Терещенко). Йшлось, що тут збираються звести три черги по три секції, висотністю 9 поверхів.

Але депутати виявили ряд порушень Державних будівельних норм, на які вказали. Запитань було чимало, як до самих забудовників, так і до розробників проектів.

Читайте: Центр хочуть перетворити на «мурашник», на гектар поселити 800 осіб, а бульвар Пушкіна знищити - невтішні перспективи житлової забудови Кременчука

 

 

Марина Соловей

Підписуйся на розсилку новин на каналі Telegram. Дізнавайся першим найважливіші та найцікавіші новини!

Facebook Twitter Instagram Кременчугская газета на Youtube telegram Facebook Live
Якщо Ви знайшли помилку в тексті, виділіть слово, натисніть CTRL + Enter і відправте повідомлення в редакцію

Інші новини

Афиша Кременчуга
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Также вы можете добавить свой комментарий.

Ми в Telegram

Підписатися